Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 16 - Dandenong Creek

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 16 - Dandenong Creek
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 23 January 2019

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1RON FREDERICKCourse Setter (1)completed
1MARK HAMMONDPower Walkers (31)1:05:00
3DAVE STILLWELLPower Walkers (31)1:05:00
7RICK BAILESA (Scatter) (17)1:00:00
8GEOFF HUDSONB (Scatter) (14)1:00:00
8BARRY GILESPower Walkers (31)1:05:00
10LAURIS STIRLINGB (Scatter) (14)1:00:00
11PETER MALLENB (Scatter) (14)1:00:00
14BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (31)1:05:00
15DAVID PRENTICEA (Scatter) (17)1:00:00
20ROBERT HUDSONC (Scatter) (22)1:00:00
22BARRY MOOREC (Scatter) (22)1:00:00
26IAN STIRLINGPower Walkers (31)1:05:00
27SCHON HUDSONPower Walkers (31)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE ARTHURA (Scatter) (17)1:00:00
4BLAIR TREWINC (Scatter) (22)1:00:00

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SIMON RYANB (Scatter) (14)1:00:00
2MATTHEW GROVERA (Scatter) (17)1:00:00
3CHRIS ANDERSENB (Scatter) (14)1:00:00
5KEN JAMESB (Scatter) (14)1:00:00
5MATT MANNINGD (Scatter) (14)1:00:00
5GARRY BRODIEPower Walkers (31)1:05:00
6RISH MISHRAA (Scatter) (17)1:00:00
7GED MILLARDB (Scatter) (14)1:00:00
8KELLIE MACKNAMARAA (Scatter) (17)1:00:00
9JODIE STREETA (Scatter) (17)1:00:00
9JOHN GROVERB (Scatter) (14)1:00:00
11BERNADETTE MURRAYD (Scatter) (14)1:00:00
11COLIN PAGEPower Walkers (31)1:05:00
12PAM KINGD (Scatter) (14)1:00:00
12SHERRILL HARDINGPower Walkers (31)1:05:00
13LACHLAN AVILA (Scatter) (17)1:00:00
14HAMISH BLAIRB (Scatter) (14)1:00:00
17GRAHAM LEARYC (Scatter) (22)1:00:00
19LIONEL MAIZELSC (Scatter) (22)1:00:00
20BEV ESMOREPower Walkers (31)1:05:00
21PHILIP HUTTONC (Scatter) (22)1:00:00
22BARRY CROSSPower Walkers (31)1:05:00
28LIZ MALLENPower Walkers (31)1:05:00

27 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1TONY BIRDC (Scatter) (22)1:00:00
1PHIL TORODED (Scatter) (14)1:00:00
1HELEN KERLEYE (Scatter) (1)1:00:00
2ROSALIND KINGPower Walkers (31)1:05:00
3ALICIA DYMOWSKIA (Scatter) (17)1:00:00
3DAMIAN SPENCERC (Scatter) (22)1:00:00
4MURIEL NEILSONPower Walkers (31)1:05:00
5MICHAEL DARDISA (Scatter) (17)1:00:00
6PETER DALWOODB (Scatter) (14)1:00:00
6SARAH LOVEC (Scatter) (22)1:00:00
6DEBBIE DODDD (Scatter) (14)1:00:00
7DENISE PIKEC (Scatter) (22)1:00:00
7PETER YEATESD (Scatter) (14)1:00:00
7PETER GROVERPower Walkers (31)1:05:00
8JAMES LOVEC (Scatter) (22)1:00:00
8MARK PHILLIPSD (Scatter) (14)1:00:00
9RAY HOWEC (Scatter) (22)1:00:00
10HELEN WALPOLEA (Scatter) (17)1:00:00
10SUZY SPEIRSD (Scatter) (14)1:00:00
11WAYNE LOVEC (Scatter) (22)1:00:00
12DALE HOWEC (Scatter) (22)1:00:00
13ALLAN MILLERPower Walkers (31)1:05:00
17PETER HOBBSA (Scatter) (17)1:00:00
17JILL PHILLIPSPower Walkers (31)1:05:00
18JAY KERLEYC (Scatter) (22)1:00:00
18PAT MILLERPower Walkers (31)1:05:00
30ILZE YEATESPower Walkers (31)1:05:00

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2TIM HATLEYB (Scatter) (14)1:00:00
2MURRAY HANNAD (Scatter) (14)1:00:00
4STEVEN O'CONNELLA (Scatter) (17)1:00:00
5ERIC DAVIDSONC (Scatter) (22)1:00:00
6MERV TREASEPower Walkers (31)1:05:00
9ELIZABETH HATLEYPower Walkers (31)1:05:00
10CHRIS GODFRED-SPENNINGC (Scatter) (22)1:00:00
11VIC SEDUNARYA (Scatter) (17)1:00:00
12HUGH WILSONA (Scatter) (17)1:00:00
14KEVIN MORRISD (Scatter) (14)1:00:00
15DENNIS MEWSC (Scatter) (22)1:00:00
15ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (31)1:05:00
16IAN DAVIESA (Scatter) (17)1:00:00
16GREG TAMBLYNC (Scatter) (22)1:00:00
16GWENNYTH BAKERPower Walkers (31)1:05:00
19GEOFF ADAMSPower Walkers (31)1:05:00
23MICHAEL HUBBERTPower Walkers (31)1:05:00
29BEV TREASEPower Walkers (31)1:05:00
31TINA SMITHPower Walkers (31)1:05:00

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2IAN DODDC (Scatter) (22)1:00:00
3EWEN TEMPLETOND (Scatter) (14)1:00:00
4BRUCE PATERSONB (Scatter) (14)1:00:00
9JENELLE TEMPLETOND (Scatter) (14)1:00:00
13MARK BESLEYC (Scatter) (22)1:00:00
13PETER MALONEYD (Scatter) (14)1:00:00
14BRYAN ACKERLYA (Scatter) (17)1:00:00
14HAMISH MCDONALDC (Scatter) (22)1:00:00
21SUZANNE O'CALLAGHANPower Walkers (31)1:05:00
24HENK DE JONGPower Walkers (31)1:05:00
25DIANNE SHALDERSPower Walkers (31)1:05:00

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4LINCOLN PATERSOND (Scatter) (14)1:00:00
12PETER LADAB (Scatter) (14)1:00:00
13KATHERINE DENTB (Scatter) (14)1:00:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10NOEL MCVEYPower Walkers (31)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.