Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 23 - Templestowe Heights

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 23 - Templestowe Heights
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Wednesday 13 March 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DEREK GREENcompleted

A (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE ARTHUR1:00:00
2ANDREW HESTER1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5STEVEN O'CONNELL1:00:00
6ALICIA DYMOWSKI1:00:00
7ARTHUR SORENSEN1:00:00
8MATTHEW GROVER1:00:00
9HUGH WILSON1:00:00
10VIC SEDUNARY1:00:00

B (Scatter)

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY1:00:00
2MASON ARTHUR1:00:00
3IAN DODD1:00:00
4BRUCE PATERSON1:00:00
5ALAN DALEY1:00:00
6TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
7JAY KERLEY1:00:00
8SARAH LOVE1:00:00
9EDWARD CALDWELL1:00:00
10HADYN TANG1:00:00
11KEN JAMES1:00:00
12PETER DALWOOD1:00:00
13PETER MALLEN1:00:00
14LAURENCE ARMSTRONG1:00:00
15JIM GLASPOLE1:00:00
16CALVIN BLAIR1:00:00
17IAN PARRY1:00:00
18JOHN GROVER1:00:00
19JOSIE YEATMAN1:00:00
20GEOFF HUDSON1:00:00
21ROBERT HUDSON1:00:00
22JACK POLIS1:00:00
23OSCAR FENWICK1:00:00
24TOM ALEXANDER1:00:00
25HARRY NOBLE1:00:00

C (Scatter)

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TORREN ARTHUR1:00:00
2MARTIN STEER1:00:00
3PATRICK THIEN1:00:00
4JAMES LOVE1:00:00
5ASHUTOSH GHOSH1:00:00
6BRYAN ACKERLY1:00:00
7CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
8ANDREW PERKINS1:00:00
9CHARLES LI1:00:00
10GUOWEN ZHANG1:00:00
11KATHERINE DENT1:00:00
12GORDON WILSON1:00:00
13MANDY BRAND1:00:00
14JANINE STEER1:00:00
15RAY HOWE1:00:00
16DAVID KNIGHT1:00:00
17BLAIR TREWIN1:00:00
18REG SAUNDERS1:00:00
19DALE HOWE1:00:00
20DENNIS MEWS1:00:00
21GEORGIA DECASTELLA1:00:00
22SARAH WAINEWRIGHT1:00:00
23CLAIRE WILLIAMS1:00:00
24BIRGITTE BOWERS1:00:00
25CLAUDIA BOWERS1:00:00
26MARK BESLEY1:00:00
27PRUE DOBBIN1:00:00
28STUART MCWILLIAM1:00:00
29OWEN SCOTT-MURPHY1:00:00
30WAYNE LOVE1:00:00
31GREG TAMBLYN1:00:00
32LINCOLN PATERSON1:00:00
33HAMISH MCDONALD1:00:00
34JOHN MEEKING1:00:00
35HAMISH BLAIR1:00:00
36PETER MALONEY1:00:00

D (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODE1:00:00
2EWEN TEMPLETON1:00:00
3DEB SUTHERLAND1:00:00
4SAMMY LOVE1:00:00
5JENELLE TEMPLETON1:00:00
6LIBBY MEEKING1:00:00
7MARGI FREEMANTLE1:00:00
8PETER YEATES1:00:00
9ARIEL PATERSON1:00:00
10PAM KING1:00:00
11TALIN GOCHIAN1:00:00
12KEVIN MORRIS1:00:00

E (Scatter)

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1HELEN KERLEY1:00:00
2DEBBIE DODD1:00:00

Power Walkers

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN GREENWOOD1:05:00
2ANDREW HUNTER1:05:00
3RICK BAILES1:05:00
4ROSALIND KING1:05:00
5ELIZABETH HATLEY1:05:00
6MURIEL NEILSON1:05:00
7RON FREDERICK1:05:00
8LYN GREEN1:05:00
9LEN BUDGE1:05:00
10MALCOLM CALDWELL1:05:00
11GREG JOHNSTONE1:05:00
12JENNY JOHNSTONE1:05:00
13LAURIS STIRLING1:05:00
14JUDI BAILES1:05:00
15BETTY PEARCE1:05:00
16NICHOLAS TANG1:05:00
17IAN STIRLING1:05:00
18BARRY CROSS1:05:00
19SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
20GWENNYTH BAKER1:05:00
21DIANNE SHALDERS1:05:00
22HENK DE JONG1:05:00
23NOEL MCVEY1:05:00
24ILZE YEATES1:05:00
25MICHAEL HUBBERT1:05:00
26ALEX BROWN1:05:00
27LIZ MALLEN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.