Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 24 - Ashwood North

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 24 - Ashwood North
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 20 March 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MATTHEW KINGcompleted

A (Scatter)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER HOBBS1:00:00
2ANDREW HESTER1:00:00
3IAN DAVIES1:00:00
4PAUL MONKS1:00:00
5MATTHEW GROVER1:00:00
6STEVEN O'CONNELL1:00:00
7RISH MISHRA1:00:00
8ALICIA DYMOWSKI1:00:00
9ANDREW BAKER1:00:00
10WARWICK DAVIS1:00:00
11ARTHUR SORENSEN1:00:00
12HUGH WILSON1:00:00
13VIC SEDUNARY1:00:00

B (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2JAY KERLEY1:00:00
3MARCUS REDMAN1:00:00
4STEPHEN DUNBAR1:00:00
5BRUCE PATERSON1:00:00
6IAN DODD1:00:00
7AMANDA KWONG1:00:00
8STEPHEN COLLINS1:00:00
9TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
10JOHN GROVER1:00:00
11TIM HATLEY1:00:00
12GEOFF HUDSON1:00:00
13IAN PARRY1:00:00
14VANESSA KING1:00:00
15MANDY BRAND1:00:00
16PAUL MUNOZ1:00:00
17ROBERT HUDSON1:00:00
18KEN JAMES1:00:00

C (Scatter)

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1EMMA GATES1:00:00
2JAMES LOVE1:00:00
3BRYAN ACKERLY1:00:00
4RICK BAILES1:00:00
5SARAH LOVE1:00:00
6HEMANT SMART1:00:00
7BEN SUTHERLAND1:00:00
8ANDREW PERKINS1:00:00
9OLIVER SANDERS1:00:00
10ETIENNE MUN1:00:00
11ERIC DAVIDSON1:00:00
12MURRAY HANNA1:00:00
13MARK BESLEY1:00:00
14DEB SUTHERLAND1:00:00
15LINCOLN POON1:00:00
16GRAHAM LEARY1:00:00
17DANIEL SWAIN1:00:00
18IAN LI1:00:00
19PRUE DOBBIN1:00:00
20GREG TAMBLYN1:00:00
21HAMISH MCDONALD1:00:00
22RAYMOND SIRLYN1:00:00
23JOSHUA POON1:00:00
24LINCOLN PATERSON1:00:00
25LACHLAN TINGATE1:00:00
26TIM KEEP1:00:00
27JEAN-PAUL MARTINI1:00:00
28WAYNE LOVE1:00:00
29PETER MALONEY1:00:00
30STUART MCWILLIAM1:00:00
31JOHN MEEKING1:00:00

D (Scatter)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER YEATES1:00:00
2LIBBY MEEKING1:00:00
3MARGI FREEMANTLE1:00:00
4PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS1:00:00
5MELANIE BAHLO1:00:00
6BENEDICT BAUER1:00:00
7DUNCAN SUTHERLAND1:00:00
8SPENCER KELSEY1:00:00
9MAX KAISER1:00:00
10TALIN GOCHIAN1:00:00
11SEAN CROTHERS1:00:00
12PAM KING1:00:00
13CHRISTIAN HACHMANN1:00:00

E (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MATT MANNING1:00:00
2PETER COLE1:00:00
3CAMPBELL MANNING1:00:00
4JORDAN YU1:00:00
5HELEN KERLEY1:00:00
6ANNA MOON1:00:00
7MATTHEW CARABOTT1:00:00
8JUSTIN CHAN1:00:00
9CHRISTIAN CH'NG1:00:00
10MAX BEGLEY1:00:00

Power Walkers

28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK HAMMOND1:05:00
2ELIZABETH HATLEY1:05:00
3ANDREW HUNTER1:05:00
4IAN GREENWOOD1:05:00
5MURIEL NEILSON1:05:00
6ROSALIND KING1:05:00
7JANE MADDEN1:05:00
8KATHY MADDEN1:05:00
9LEN BUDGE1:05:00
10GEOFF ADAMS1:05:00
11RON FREDERICK1:05:00
12BETTY PEARCE1:05:00
13SHONAID UCCELLINI1:05:00
14ILZE YEATES1:05:00
15GWENNYTH BAKER1:05:00
16ANNIE HOLLAWAY1:05:00
17BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
18PAT MILLER1:05:00
19ALLAN MILLER1:05:00
20IAN STIRLING1:05:00
21BEV ESMORE1:05:00
22NOEL MCVEY1:05:00
23MICHAEL HUBBERT1:05:00
24DIANNE SHALDERS1:05:00
25HENK DE JONG1:05:00
26DEBBIE DODD1:05:00
27NAVIGATORS NEWBURY1:05:00
28SCHON HUDSON1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.