Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Summer Series 25 - Smiths Dell

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Summer Series 25 - Smiths Dell
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 27 March 2019

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BERNIE SHUTTLEWORTHcompleted

A (Scatter)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER HOBBS1:00:00
2ALEX IKIN1:00:00
3STEVEN O'CONNELL1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5ANDREW HESTER1:00:00
6MATTHEW GROVER1:00:00
7SIMON LOUIS1:00:00
8ALICIA DYMOWSKI1:00:00
9ANDREW BAKER1:00:00
10CHARLIE LINES-PERRIER1:00:00
11WARWICK DAVIS1:00:00
12ARTHUR SORENSEN1:00:00
13JAYNE SALES1:00:00
14PAUL MONKS1:00:00
15HUGH WILSON1:00:00
16EDWARD CALDWELL1:00:00
17HELEN WALPOLE1:00:00
18DAVE ASHBURNER1:00:00
19DAVID PRENTICE1:00:00

B (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON RYAN1:00:00
2BRUCE PATERSON1:00:00
3IAN DODD1:00:00
4TIM HATLEY1:00:00
5JAY KERLEY1:00:00
6MARCUS REDMAN1:00:00
7TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
8JIM GLASPOLE1:00:00
9JOHN GROVER1:00:00
10PETER DALWOOD1:00:00
11JOSIE YEATMAN1:00:00
12GEOFF HUDSON1:00:00
13BEN CRAINE1:00:00
14ROBERT HUDSON1:00:00
15IAN PARRY1:00:00
16MANDY BRAND1:00:00
17HAMISH BASSETT1:00:00
18KEN JAMES1:00:00

C (Scatter)

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK BAXTER1:00:00
2JAMES LOVE1:00:00
3BRYAN ACKERLY1:00:00
4DAMIAN SPENCER1:00:00
5SIMON ASHBURNER1:00:00
6ETIENNE MUN1:00:00
7OLIVER SANDERS1:00:00
8HEMANT SMART1:00:00
9BEN SUTHERLAND1:00:00
10KATHERINE DENT1:00:00
11REG SAUNDERS1:00:00
12WAYNE LOVE1:00:00
13STUART MCWILLIAM1:00:00
14DEB SUTHERLAND1:00:00
15GREG TAMBLYN1:00:00
16PETER MALONEY1:00:00
17MARGI FREEMANTLE1:00:00
18HAMISH MCDONALD1:00:00
19LINCOLN PATERSON1:00:00
20JOHN MEEKING1:00:00
21MARK BESLEY1:00:00
22ERIC DAVIDSON1:00:00
23PRUE DOBBIN1:00:00
24ANDREW PERKINS1:00:00

D (Scatter)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODE1:00:00
2LINCOLN POON1:00:00
3MURRAY HANNA1:00:00
4EWEN TEMPLETON1:00:00
5JENELLE TEMPLETON1:00:00
6PETER YEATES1:00:00
7JOSHUA POON1:00:00
8RAYMOND SIRLYN1:00:00
9LIBBY MEEKING1:00:00
10RAYMOND YANAGI1:00:00
11NAGASHIRO YANAGI1:00:00
12SPENCER KELSEY1:00:00
13MAX KAISER1:00:00
14PAM KING1:00:00
15CHRISTIAN HACHMANN1:00:00

E (Scatter)

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BENEDICT BAUER1:00:00
2DUNCAN SUTHERLAND1:00:00
3EMMA GATES1:00:00
4MATT MANNING1:00:00
5PETER COLE1:00:00
6DANIEL SWAIN1:00:00
7ANNA MOON1:00:00
8HELEN KERLEY1:00:00
9KOYU HOLMES1:00:00
10IAN LI1:00:00
11JORDAN YU1:00:00
12LIAM CHEN1:00:00
13JUSTIN CHAN1:00:00
14MATTHEW CARABOTT1:00:00
15JOSHUA GRAINGER1:00:00
16DEBBIE DODD1:00:00
17KEVIN MORRIS1:00:00
18PHILIP GRAINGER1:00:00
19CHRISTIAN CH'NG1:00:00
20MAX BEGLEY1:00:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HUNTER1:05:00
2DAVE STILLWELL1:05:00
3LEN BUDGE1:05:00
4IAN GREENWOOD1:05:00
5MURIEL NEILSON1:05:00
6ELIZABETH HATLEY1:05:00
7DAVID KNIGHT1:05:00
8LAURIS STIRLING1:05:00
9RON FREDERICK1:05:00
10MICHAEL STILLWELL1:05:00
11ROSALIND KING1:05:00
12MALCOLM CALDWELL1:05:00
13NOEL MCVEY1:05:00
14ALLAN MILLER1:05:00
15SHONAID UCCELLINI1:05:00
16BETTY PEARCE1:05:00
17IAN STIRLING1:05:00
18CHRIS PEARCE1:05:00
19BARRY CROSS1:05:00
20PHILIP BASSETT1:05:00
21SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
22ILZE YEATES1:05:00
23STAN GURMAN1:05:00
24GWENNYTH BAKER1:05:00
25HENK DE JONG1:05:00
26DIANNE SHALDERS1:05:00
27PAT MILLER1:05:00
28SUE GURMAN1:05:00
29SCHON HUDSON1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.