Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Thursday Summer Series 1 - Quarries Park

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Thursday Summer Series 1 - Quarries Park
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Thursday 11 October 2018

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1REG SAUNDERSCourse Setter (1)completed
2DENISE PIKED (Scatter) (10)1:00:00
3PETER YEATESD (Scatter) (10)1:00:00
4PHIL TORODEC (Scatter) (8)1:00:00
4PETER GROVERD (Scatter) (10)1:00:00
4ROSALIND KINGPower Walkers (10)1:05:00
5DEBBIE DODDD (Scatter) (10)1:00:00
7STUART MCWILLIAMB (Scatter) (7)1:00:00
8PETER GROVERD (Scatter) (10)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1WARWICK DAVISA (Scatter) (8)1:00:00
10NOEL MCVEYD (Scatter) (10)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2NATHAN LAWSONA (Scatter) (8)1:00:00
8MAX DALHEIMC (Scatter) (8)1:00:00

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1MARK TOOMEYB (Scatter) (7)1:00:00
2HAMISH LARKINB (Scatter) (7)1:00:00
2ANGUS ROBERTSC (Scatter) (8)1:00:00
2DAVID STILLWELLPower Walkers (10)1:05:00
3JOE WOODLEYA (Scatter) (8)1:00:00
3STEVEN LEICESTERB (Scatter) (7)1:00:00
3ANDREW GREENC (Scatter) (8)1:00:00
4SHARON MATHIESONB (Scatter) (7)1:00:00
5AISLINN PRENDERGASTA (Scatter) (8)1:00:00
5RADU MUNTEANB (Scatter) (7)1:00:00
6CHRIS KATEIFIDESB (Scatter) (7)1:00:00
6FIONA GUNEYC (Scatter) (8)1:00:00
6LOUISE HARVEYD (Scatter) (10)1:00:00
7ANDREW MILLSC (Scatter) (8)1:00:00
8PETER BLACK(YV)Power Walkers (10)1:05:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1SUE COLLARDD (Scatter) (10)1:00:00
1LEN BUDGEPower Walkers (10)1:05:00
4STEVEN OCONNELLA (Scatter) (8)1:00:00
5GEOFF ADAMSPower Walkers (10)1:05:00
7MICHAEL HUBBERTPower Walkers (10)1:05:00
9MARTIN KOZMAD (Scatter) (10)1:00:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3BARRY GILESPower Walkers (10)1:05:00
5LAURIS STIRLINGC (Scatter) (8)1:00:00
6ALAN LEENAERTSA (Scatter) (8)1:00:00
7DAVID PRENTICEA (Scatter) (8)1:00:00
8JIM GLASPOLEA (Scatter) (8)1:00:00
10SCHON HUDSONPower Walkers (10)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1IAN DODDC (Scatter) (8)1:00:00
6MARK BESLEYPower Walkers (10)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7RUTH GODDARDD (Scatter) (10)1:00:00
9KATHY LILEYPower Walkers (10)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.