Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Thursday Summer Series 7 - Eltham Parklands

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Thursday Summer Series 7 - Eltham Parklands
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Thursday 22 November 2018

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1PETER LEWISCourse Setter (1)completed
2DAVID STILLWELLPower Walkers (27)1:05:00
3DOUG BAKERPower Walkers (27)1:05:00
4GABRIELLE WILSONA (Scatter) (8)1:00:00
4MARK TOOMEYB (Scatter) (10)1:00:00
6FIONA GUNEYD (Scatter) (7)1:00:00
6ISOBEL WARRILLOWPower Walkers (27)1:05:00
7TYSON MORLEYB (Scatter) (10)1:00:00
7ANDREW MILLSC (Scatter) (8)1:00:00
7RHYS WARRILLOWPower Walkers (27)1:05:00
8ERIN CORBYNA (Scatter) (8)1:00:00
8TANYA BLAKEC (Scatter) (8)1:00:00
8GERARD WARRILLOWPower Walkers (27)1:05:00
9RUSSELL YINB (Scatter) (10)1:00:00
10GREG JOHNSTONEPower Walkers (27)1:05:00
11JENNY JOHNSTONEPower Walkers (27)1:05:00
14ANGELA WHITEPower Walkers (27)1:05:00
16MARCELLE STANTONPower Walkers (27)1:05:00
17HUW WARRILLOWPower Walkers (27)1:05:00
19BRONWEN HARPERPower Walkers (27)1:05:00
23TRISH WARDENPower Walkers (27)1:05:00
24DARCY WARDENPower Walkers (27)1:05:00

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STEVEN OCONNELLA (Scatter) (8)1:00:00
2SUE COLLARDD (Scatter) (7)1:00:00
5VICTOR SEDUNARYA (Scatter) (8)1:00:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSC (Scatter) (8)1:00:00
6MERV TREASEB (Scatter) (10)1:00:00
6DENNIS MEWSC (Scatter) (8)1:00:00
9ROSIE SALVARISPower Walkers (27)1:05:00
12CLAIRE ADAMSPower Walkers (27)1:05:00
13GEOFF ADAMSPower Walkers (27)1:05:00
15LEN BUDGEPower Walkers (27)1:05:00
18SANDY BURGOYNEPower Walkers (27)1:05:00
26BEV TREASEPower Walkers (27)1:05:00
27TINA SMITHPower Walkers (27)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2WARWICK DAVISA (Scatter) (8)1:00:00
7NOEL MCVEYD (Scatter) (7)1:00:00

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1GEOFF HUDSOND (Scatter) (7)1:00:00
2GREG PALMERC (Scatter) (8)1:00:00
3PHIL GIDDINGSA (Scatter) (8)1:00:00
3VICTORIA GREENHANB (Scatter) (10)1:00:00
3JIM GLASPOLEC (Scatter) (8)1:00:00
5BARRY GILESPower Walkers (27)1:05:00
6DAVID PRENTICEA (Scatter) (8)1:00:00
7JOSIE YEATMANA (Scatter) (8)1:00:00
8KATHERINE TURNERB (Scatter) (10)1:00:00
20BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (27)1:05:00
21HELEN EDMONDSPower Walkers (27)1:05:00
25SCHON HUDSONPower Walkers (27)1:05:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1NICK MADDOCKB (Scatter) (10)1:00:00
4PHIL TORODEC (Scatter) (8)1:00:00
4ROSALIND KINGPower Walkers (27)1:05:00
5TONY BIRDB (Scatter) (10)1:00:00
5PETER YEATESD (Scatter) (7)1:00:00
10STUART MCWILLIAMB (Scatter) (10)1:00:00

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1CORMAC MCCARTHYC (Scatter) (8)1:00:00
1RUSSELL BULMANPower Walkers (27)1:05:00
2TED VAN GELDERMALSENB (Scatter) (10)1:00:00
3RUTH GODDARDD (Scatter) (7)1:00:00
22KATHY LILEYPower Walkers (27)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4EWEN TEMPLETOND (Scatter) (7)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.