Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Thursday Summer Series 19 - Bundoora Parklands

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Thursday Summer Series 19 - Bundoora Parklands
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Thursday 14 February 2019

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1PHIL GIDDINGSCourse Setter (1)completed
1VICTORIA GREENHANB (Scatter) (4)1:00:00
1BARRY GILESPower Walkers (25)1:05:00
4GEOFF HUDSOND (Scatter) (15)1:00:00
9GREG PALMERC (Scatter) (9)1:00:00
11LAURIS STIRLINGD (Scatter) (15)1:00:00
13BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (25)1:05:00

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1MICHAEL SMAILA (Scatter) (7)1:00:00
2STEVEN OCONNELLA (Scatter) (7)1:00:00
3ANDREW ROWANA (Scatter) (7)1:00:00
3MARTIN KOZMAB (Scatter) (4)1:00:00
5SUE COLLARDD (Scatter) (15)1:00:00
6VICTOR SEDUNARYA (Scatter) (7)1:00:00
6DENNIS MEWSPower Walkers (25)1:05:00
7STEPHEN COLLINSA (Scatter) (7)1:00:00
11ROSIE SALVARISPower Walkers (25)1:05:00
17MICHAEL HUBBERTPower Walkers (25)1:05:00
25TINA SMITHPower Walkers (25)1:05:00

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2PETER LEWISC (Scatter) (9)1:00:00
4ERIN CORBYNA (Scatter) (7)1:00:00
4JON SUTCLIFFEB (Scatter) (4)1:00:00
4THOR EGERTONC (Scatter) (9)1:00:00
4ANGELA WHITEPower Walkers (25)1:05:00
5MICHAEL HORNC (Scatter) (9)1:00:00
5MARCELLE STANTONPower Walkers (25)1:05:00
7DOUG BAKERPower Walkers (25)1:05:00
8ROB EDMONDSPower Walkers (25)1:05:00
9GREG JOHNSTONEPower Walkers (25)1:05:00
10JENNY JOHNSTONEPower Walkers (25)1:05:00
12NO NAME NO NAMED (Scatter) (15)1:00:00
12DAVID STILLWELLPower Walkers (25)1:05:00
14ROSEMARIE DE HASSD (Scatter) (15)1:00:00
14HEATHER PEARSONPower Walkers (25)1:05:00
15CAITLIN NESCID (Scatter) (15)1:00:00
15MARTIN PEARSONPower Walkers (25)1:05:00
16ARNOLD WHEELERPower Walkers (25)1:05:00
18CATHERINE JAGGSPower Walkers (25)1:05:00
19MARTIN JAGGSPower Walkers (25)1:05:00
20ETHAN HICKSPower Walkers (25)1:05:00
21EMILY HICKSPower Walkers (25)1:05:00
22ANGELA HICKSPower Walkers (25)1:05:00
24SHANE DOORBARPower Walkers (25)1:05:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5WARWICK DAVISA (Scatter) (7)1:00:00
13NOEL MCVEYD (Scatter) (15)1:00:00

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2RON SCHOLESB (Scatter) (4)1:00:00
3RUTH GODDARDD (Scatter) (15)1:00:00
7LINCOLN PATERSONC (Scatter) (9)1:00:00
7RACHEL MORGAND (Scatter) (15)1:00:00
8DAVID GODDARDD (Scatter) (15)1:00:00
9LIBBY MEEKINGD (Scatter) (15)1:00:00
10JOHN MEEKINGD (Scatter) (15)1:00:00
23KATHY LILEYPower Walkers (25)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1JAYNE SALESC (Scatter) (9)1:00:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1TONY BIRDD (Scatter) (15)1:00:00
2ROSALIND KINGPower Walkers (25)1:05:00
3PHIL TORODEC (Scatter) (9)1:00:00
6STUART MCWILLIAMC (Scatter) (9)1:00:00
6PETER YEATESD (Scatter) (15)1:00:00
8REG SAUNDERSC (Scatter) (9)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2EWEN TEMPLETOND (Scatter) (15)1:00:00
3MARK BESLEYPower Walkers (25)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.