Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Thursday Summer Series 26 - Edwardes Lake

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Thursday Summer Series 26 - Edwardes Lake
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Thursday 4 April 2019

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1EWEN TEMPLETONCourse Setter (1)completed
4JENELLE TEMPLETOND (Scatter) (5)1:00:00
10MARK BESLEYPower Walkers (18)1:05:00

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1STEVEN OCONNELLA (Scatter) (8)1:00:00
1LEN BUDGEPower Walkers (18)1:05:00
2MICHAEL SMAILA (Scatter) (8)1:00:00
2GEOFF ADAMSPower Walkers (18)1:05:00
3JUDI HERKESD (Scatter) (5)1:00:00
4MARTIN KOZMAA (Scatter) (8)1:00:00
6PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSC (Scatter) (9)1:00:00
7STEPHEN COLLINSA (Scatter) (8)1:00:00
7DEB SUTHERLANDB (Scatter) (7)1:00:00
8VICTOR SEDUNARYA (Scatter) (8)1:00:00
11ROSIE SALVARISPower Walkers (18)1:05:00
17TINA SMITHPower Walkers (18)1:05:00

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3BRYAN STOKESA (Scatter) (8)1:00:00
3MARK TOOMEYB (Scatter) (7)1:00:00
3THOR EGERTONC (Scatter) (9)1:00:00
5SYDNEY STANLEYPower Walkers (18)1:05:00
7JON CLARKEPower Walkers (18)1:05:00
8JON SUTCLIFFEC (Scatter) (9)1:00:00
8CASS KERNPower Walkers (18)1:05:00
9MICHAELA VICTAC (Scatter) (9)1:00:00
9HELEN BARRPower Walkers (18)1:05:00
12LOUISA MARKBYPower Walkers (18)1:05:00
13SUSAN MARKBYPower Walkers (18)1:05:00
16DAVID STILLWELLPower Walkers (18)1:05:00

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1GEOFF HUDSOND (Scatter) (5)1:00:00
2VICTORIA GREENHANB (Scatter) (7)1:00:00
4JIM GLASPOLEB (Scatter) (7)1:00:00
4BARRY GILESPower Walkers (18)1:05:00
5DAVID PRENTICEA (Scatter) (8)1:00:00
6PHIL GIDDINGSA (Scatter) (8)1:00:00
6JOSIE YEATMANB (Scatter) (7)1:00:00
6LAURIS STIRLINGPower Walkers (18)1:05:00
7GREG PALMERC (Scatter) (9)1:00:00
18SCHON HUDSONPower Walkers (18)1:05:00

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1TED VAN GELDERMALSENB (Scatter) (7)1:00:00
2MARGI FREEMANTLED (Scatter) (5)1:00:00
3LYN GREENPower Walkers (18)1:05:00
5LINCOLN PATERSOND (Scatter) (5)1:00:00
15DEREK GREENPower Walkers (18)1:05:00

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5WARWICK DAVISB (Scatter) (7)1:00:00
5PETER BEGGSC (Scatter) (9)1:00:00
14NOEL MCVEYPower Walkers (18)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1JAYNE SALESC (Scatter) (9)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2REG SAUNDERSC (Scatter) (9)1:00:00
4STUART MCWILLIAMC (Scatter) (9)1:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.