Orienteering Australia

Official results for Surf Coast PAS Summer Series 4 - Queenscliff

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Surf Coast PAS Summer Series 4 - Queenscliff
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Saturday 26 January 2019

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1HEATHER LESLIECourse Setter (2)completed
1SHANE MALLIARun 90 mins (11)1:30:00
1GLENN MARTINIPower Walker 60 mins (16)1:00:00
2JOHN GAVENSCourse Setter (2)completed
2JO TORRPower Walker 90 mins (10)1:30:00
2GEOFF ADAMSPower Walker 60 mins (16)1:00:00
3SOFIE VAN GUNSTERENRun 60 mins (10)1:00:00
4STEVEN O'CONNELLRun 60 mins (10)1:00:00
4HELEN ALEXANDERPower Walker 90 mins (10)1:30:00
6JUDI HERKESRun 90 mins (11)1:30:00
7MELISSA BIVIANORun 90 mins (11)1:30:00
8JENNY CHAPMANRun 60 mins (10)1:00:00
9ZOE FLEMINGRun 60 mins (10)1:00:00
10KERRI-ANN JESSEPPower Walker 90 mins (10)1:30:00
15JENNY SHEAHANPower Walker 60 mins (16)1:00:00
16JOHN SHEAHANPower Walker 60 mins (16)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2HELEN WALPOLERun 90 mins (11)1:30:00
5STUART MCWILLIAMRun 90 mins (11)1:30:00

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1HAYDEN VIMPANIRun 60 mins (10)1:00:00
1DAVE STILLWELLPower Walker 90 mins (10)1:30:00
2DAVID COMPORTRun 60 mins (10)1:00:00
3ALAN COOKERun 90 mins (11)1:30:00
3BERNARD KERSTENPower Walker 90 mins (10)1:30:00
3CAMERON ELSDONPower Walker 60 mins (16)1:00:00
4KAHLIA CHAPMANPower Walker 60 mins (16)1:00:00
5PAUL SMITHRun 60 mins (10)1:00:00
5LINDEN YOUNGPower Walker 90 mins (10)1:30:00
5BARRY CROSSPower Walker 60 mins (16)1:00:00
6ANDREA FRANKPITTRun 60 mins (10)1:00:00
6LEONIE SMITHPower Walker 90 mins (10)1:30:00
6IAN YARDEPower Walker 60 mins (16)1:00:00
7DAVID GALERun 60 mins (10)1:00:00
7FIONA KERSTENPower Walker 90 mins (10)1:30:00
7EMMA FITZGERALDPower Walker 60 mins (16)1:00:00
8OLIVER PRun 90 mins (11)1:30:00
8MATTHEW BARBUTOPower Walker 90 mins (10)1:30:00
8JESSICA GALEPower Walker 60 mins (16)1:00:00
9LEON PRun 90 mins (11)1:30:00
9COLIN O'BRIENPower Walker 60 mins (16)1:00:00
10KATE PRun 90 mins (11)1:30:00
10SUE COLLARDRun 60 mins (10)1:00:00
10ELLA SMITHPower Walker 60 mins (16)1:00:00
11DARREN PRun 90 mins (11)1:30:00
11BRUCE SMITHPower Walker 60 mins (16)1:00:00
12CLIVE DUNSTANPower Walker 60 mins (16)1:00:00
13LYN O'BRIENPower Walker 60 mins (16)1:00:00
14MARTINA GOLDINGPower Walker 60 mins (16)1:00:00

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4DON FELLRun 90 mins (11)1:30:00
9MICHAEL STILLWELLPower Walker 90 mins (10)1:30:00

Please report errors in the result list to the organiser.