Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #8: Bruce Ridge

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #8: Bruce Ridge
Organiser: Red Roos
Date: Wednesday 5 December 2018

RR A

36 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Roy ShepherdBlue: Men: Junior (4)15:0310:02
1Mace NeveOrange 2: W: Open (1)28:489:00
1Martin DentOrange 1: M: Masters (27)21:314:46
1Kathie DentOrange 1: W: Masters (6)36:448:09
1Saara NorrgrannOrange 1: W: Open (1)28:576:26
2Mark GregsonOrange 1: Training MapA (9)27:06+5:456:01
2Ethan ColwellGreen: Men: Junior (21)16:27+0:069:08
2Jonathan RicksOrange 2: M: Masters (32)30:37+3:479:34
3Hugh MooreOrange 2: M: Masters (32)32:09+5:1910:02
3Elye DentOrange 2: M: Junior (9)28:45+6:468:59
3James ColwellGreen: Men: Junior (21)16:36+0:159:13
3Lewie ShepherdBlue: Men: Junior (4)35:58+20:5523:58
4Grace BlackadderGreen: Women: Junior (5)43:37+15:3324:13
4James BlackadderBlue: Men: Junior (4)38:03+23:0025:22
4Connor DentGreen: Men: Junior (21)16:37+0:169:13
4Zac NeedhamOrange 1: M: Junior (4)1:01:45+36:0013:43
4Tamara NeedhamOrange 1: W: Junior (4)1:01:36+28:0713:41
4April TullyOrange 2: W: Junior (4)37:25+7:2311:41
4Davin FifieldOrange 1: M: Masters (27)33:39+12:087:28
5Hayden DentGreen: Men: Junior (21)17:19+0:589:37
5Tate NeedhamOrange 1: Training MapA (9)32:23+11:027:11
6Michael BurtOrange 2: M: Masters (32)35:25+8:3511:04
7Robert AllisonOrange 2: M: Masters (32)36:35+9:4511:25
7Rory TullyOrange 2: M: Junior (9)43:18+21:1913:31
8Kerryne JonesOrange 2: W: Masters (18)51:01+20:1015:56
8Keith FifieldOrange 1: Training MapA (9)53:12+31:5111:49
10Fedor IskhakovOrange 1: M: Masters (27)38:35+17:048:34
12Ann SuttonOrange 2: W: Masters (18)53:22+22:3116:40
13Hugh JorgensenOrange 2: M: Masters (32)39:16+12:2612:16
16Alan ThompsonOrange 2: M: Masters (32)42:02+15:1213:08
17Aaron KooymansOrange 2: M: Masters (32)44:21+17:3113:51
25Garry FryOrange 2: M: Masters (32)52:02+25:1216:15
27Robert MouattOrange 2: M: Masters (32)58:42+31:5218:20
Alex DerlackiOrange 2: M: Junior (9)mispunched
John SuttonOrange 2: M: Masters (32)mispunched
Hind NeedhamOrange 2: W: Masters (18)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.