Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Griffith

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Griffith
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 26 November 2018

A: Men

18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRR-A20:27
2Jack BrandNo club membership28:28
3Ged KeaneNo club membership29:11
4Jerry MarkovicNo club membership29:33
5Leroy DickieNo club membership31:04
6James SwannNo club membership31:09
7Jonathan RicksRR-A31:16
8David AlderNo club membership31:30
9Andrew JohnsonBS-A31:50
10Phil WalkerPO-A32:50
11Jon GlanvillePO-A34:37
12Florian BenzNo club membership35:09
13Jonathan MillerBS-A35:28
14Peter MadewNo club membership37:32
15Andrew WardenBS-A39:53
16Sandeep ChandraNo club membership44:10
17Peter AntcliffBS-A47:55
18Ewen ThompsonNo club membership57:18

A: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shannon JonesAO-A28:55
2Susie SpragueNo club membership30:55
3Clare LonerganBS-A32:00
4Amelia WaltonNo club membership33:02
5Amanda DysonNo club membership54:15

A: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Isaac MuscatNo club membership33:09
1William MuscatNo club membership33:09
2Roberto GaspariNo club membership35:22
2Rowena WoodsNo club membership35:22

B: Men

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Broderick MatthewsNo club membership25:29
2Graham FifieldNo club membership28:35
3Tamar AmichaiNo club membership32:07
4Geoff WoodPO-A33:46
5Ben SmithNo club membership36:15
5Jeremy SmithNo club membership36:15
7John SpoonerPO-A37:19
8Cameron CurryNo club membership38:05
9Garry FryRR-A41:42
10Eric WainwrightRR-A49:38
11Maurice PattenRR-Adid not finish

B: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingBS-A29:58
2Ellen JohnsonBS-A31:20

B: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Neil MartinNo club membership28:48
1Candice ReedNo club membership28:48
1Michael ReedNo club membership28:48
2Chloe DannNo club membership44:33
2Ella DannNo club membership44:33
2Lara DavNo club membership44:33
2Tom DavNo club membership44:33
3Georgina HillNo club membership46:44
3Richard HillNo club membership46:44

C: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stephen GoggsRR-A22:12
2Bryant AllenPO-A32:27
3Roger PilkinsonNo club membership33:32
4John SuominenWE-A43:35
5Terry DonohoeNo club membership48:47

C: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kayla DickieNo club membership23:30
2Elizabeth DunbarPO-A33:16
3Soraya ZwaklyNo club membership47:03
4Mary BullockNo club membership47:30

C: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brett GrahamNo club membership22:50
1Sebastian GrahamNo club membership22:50
2Naomi BarkerNo club membership35:34
2Ollie BarkerNo club membership35:34
3Lara LaraNo club membership35:41
3Rod RodNo club membership35:41
4Jack DannNo club membership38:20
4Jarod DannNo club membership38:20
4Jeff DannNo club membership38:20

D: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alan ThompsonRR-A27:07
2Peter PalmerNo club membership35:47

D: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jane BarnettBS-A32:44
2Kamini ReddyNo club membership35:57
3Jo HobsonBS-A45:35

D: Teams

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shona PrinceNo club membership27:27
1Ed TownerNo club membership27:27
2Christine PalmerNo club membership28:20
2Elisabeth PalmerNo club membership28:20
2Tom PalmerNo club membership28:20
3Florence CraneAO-A36:50
3Matt CraneAO-A36:50
4Linda HallidayNo club membership38:45
4Jane TedeschiNo club membership38:45
4Rebecca TedeschiRR-A38:45

PowerWalk: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael BurtRR-A2054:28
2Keith FifieldRR-A2055:50
3Geoff BarkerNo club membership1454:00
4Hermann WehnerWE-A1159:00

PowerWalk: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership2059:20
2Pat MiethkePO-A1758:49
3Monika ShortNo club membership1454:00
4Kathy SawNo club membership945:12
5Louise RoseRR-A556:30

PowerWalk: Teams

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carolina BallardNo club membership1859:56
1Genevieve CountyNo club membership1859:56
2Sarah DannNo club membership1152:42
2Alex GrahamNo club membership1152:42
3Jen BrightNo club membership12-11:02:00
3Daniel MuscatNo club membership12-11:02:00
3Lara MuscatNo club membership12-11:02:00
4Armaiti CarnahanNo club membership1050:14
4Michael CarnahanNo club membership1050:14
5Marielle LindvellNo club membership955:00
5Joanna MeakinsNo club membership955:00
5Shane MortonNo club membership955:00
6Jack PalmerNo club membership653:50
6Jane ReynoldsNo club membership653:50

Please report errors in the result list to the organiser.