Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Curtin

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Curtin
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 7 January 2019

BS-A

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Susanne HarryssonC: Women (6)35:58
2Andrew JohnsonB: Men (11)35:42
3Kerrie CowanPowerWalk: Teams (33)111:00:30
5Elizabeth AndersenD: Teams (14)58:00
5Jo AndersenD: Teams (14)58:00
5Peter AndersenD: Teams (14)58:00
6Chris AndersenB: Men (11)41:40
7Tenzing JohnsonA: Men (13)45:15
8Matthew HarryssonC: Men (9)52:15
9Jonathan MillerA: Men (13)47:30

GS-A

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Matthew PurcellA: Men (13)46:56

No club membership

93 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Keira DohertyA: Women (1)41:25
1Greg HoskinA: Teams (10)43:35
1Simon HoskinA: Teams (10)43:35
1Tom BanksB: Men (11)33:25
1Aaron CoddingtonB: Teams (7)49:10
1Alice CoddingtonB: Teams (7)49:10
1Daniel LeddaB: Teams (7)49:10
1Andrew MaloneC: Men (9)36:25
1James SwannC: Teams (10)49:00
1Liam SwannC: Teams (10)49:00
1Max SwannC: Teams (10)49:00
1Vera KrajeovaPowerWalk: Women (4)151:00:05
1Amanda EdmaudsPowerWalk: Teams (33)1256:30
1David RoddaPowerWalk: Teams (33)1256:30
2Geoff StaceyA: Men (13)38:05
2Jeremy SmithA: Teams (10)46:10
2Rowena WoodsA: Teams (10)46:10
2Jen BrightB: Teams (7)1:01:00
2David ClarkeB: Teams (7)1:01:00
2Tracey WhiteC: Women (6)46:00
2Peter PrinceC: Teams (10)49:50
2Shona PrinceC: Teams (10)49:50
2Ed TownerC: Teams (10)49:50
2Peter PalmerD: Men (2)40:10
2Jaclyn FletcherD: Women (3)44:50
2Ben CorryD: Teams (14)37:40
2William CorryD: Teams (14)37:40
2Rasha RuhayelD: Teams (14)37:40
2Michelle CochranePowerWalk: Women (4)141:00:45
2Mark BryantPowerWalk: Teams (33)1158:45
2Lucy SkerukPowerWalk: Teams (33)1158:45
3Graham FifieldA: Men (13)38:25
3Natalie ShadwellA: Teams (10)49:40
3Alistair SmithA: Teams (10)49:40
3Broderick MatthewsB: Men (11)38:35
3Josh CockerillB: Teams (7)1:01:05
3Rachel RobertsB: Teams (7)1:01:05
3Christine PalmerC: Women (6)46:30
3Carla Allmich-CairaC: Teams (10)53:30
3Gary CairaC: Teams (10)53:30
3Kamini ReddyD: Women (3)53:15
3Bec CirantD: Teams (14)37:55
3Isla CirantD: Teams (14)37:55
3Karla CirantD: Teams (14)37:55
3Neave CirantD: Teams (14)37:55
3Mick SaundersPowerWalk: Men (7)1359:40
3Caroline BallardPowerWalk: Teams (33)111:00:30
4Tim CochraneA: Men (13)40:50
4Daniel GreenA: Teams (10)51:20
4Amelia WaltonA: Teams (10)51:20
4Richard SmythB: Men (11)39:25
4Linda HallidayD: Teams (14)45:45
4Jane TedeschiD: Teams (14)45:45
4Monika ShortPowerWalk: Women (4)956:00
4Glenn MuscatPowerWalk: Teams (33)1054:00
4Laura MuscatPowerWalk: Teams (33)1054:00
5Ged KeaneA: Men (13)42:30
5Isaac MuscatA: Teams (10)55:00
5William MuscatA: Teams (10)55:00
5Florian BenzC: Men (9)47:20
5Kylie SmythC: Women (6)47:15
5Geoff BarkerPowerWalk: Men (7)956:00
5Lynn LynnPowerWalk: Teams (33)1058:20
6Jim WhiteC: Men (9)48:15
6Bron SparkesPowerWalk: Teams (33)1059:20
6Dom SparkesPowerWalk: Teams (33)1059:20
6Lola SparkesPowerWalk: Teams (33)1059:20
7Shane SeatonPowerWalk: Men (7)657:00
7Family 1 FarrellyPowerWalk: Teams (33)101:00:15
7Family 2 FarrellyPowerWalk: Teams (33)101:00:15
8Greg JolleyB: Men (11)52:45
8Fiona SpoonerPowerWalk: Teams (33)957:00
8Janet SpoonerPowerWalk: Teams (33)957:00
9Brad PalmerB: Men (11)53:50
9Family 1 LeanePowerWalk: Teams (33)859:00
9Family 2 LeanePowerWalk: Teams (33)859:00
10Bernie GloagPowerWalk: Teams (33)859:40
10Jonathan GloagPowerWalk: Teams (33)859:40
10Steve GloagPowerWalk: Teams (33)859:40
10Tamsin GloagPowerWalk: Teams (33)859:40
10Sonya LovePowerWalk: Teams (33)859:40
11Jerry MarkovicA: Men (13)52:00
11Daemon BirchPowerWalk: Teams (33)646:45
11Kyle BirchPowerWalk: Teams (33)646:45
11Michaela BirchPowerWalk: Teams (33)646:45
11Peter BirchPowerWalk: Teams (33)646:45
12Jack PalmerPowerWalk: Teams (33)551:50
12Jane ReynoldsPowerWalk: Teams (33)551:50
13Wei HeA: Men (13)1:00:45
13David PrettyPowerWalk: Teams (33)41:02:00
13Marsha SowezPowerWalk: Teams (33)41:02:00
13Elena WilliamsPowerWalk: Teams (33)41:02:00
2Di YangA: Women (1)did not finish

PO-A

14 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Ann IngwersenD: Women (3)37:00
1Martin EtheringtonBike: All (1)36:15
3Geoff WoodC: Men (9)38:50
3Pat MiethkePowerWalk: Women (4)131:00:00
4Jonathan RicksC: Men (9)40:35
4Elizabeth DunbarC: Women (6)46:50
4John HardingPowerWalk: Men (7)101:00:03
5Phil WalkerB: Men (11)40:25
6Barbara MartinC: Women (6)57:40
7Greg LaneB: Men (11)42:45
7Bryant AllenC: Men (9)48:30
10Jon GlanvilleA: Men (13)49:20
12Tony SlatyerA: Men (13)52:03
7Colleen MockC: Women (6)did not finish

RR-A

12 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Martin DentA: Men (13)28:28
1Alan ThompsonD: Men (2)34:50
1Michael TedeschiD: Teams (14)33:40
1Rebecca TedeschiD: Teams (14)33:40
1Keith FifieldPowerWalk: Men (7)1759:00
2Hugh JorgensenC: Men (9)38:45
2Michael BurtPowerWalk: Men (7)161:00:20
4Tamara NeedhamC: Teams (10)1:00:20
4Zac NeedhamC: Teams (10)1:00:20
5Hind NeedhamPowerWalk: Teams (33)1058:20
6Tate NeedhamA: Men (13)44:10
11Eric WainwrightB: Men (11)1:00:10

WE-A

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Hermann WehnerPowerWalk: Men (7)759:45
9John SuominenC: Men (9)1:00:50
10Andrew CheffersB: Men (11)58:15

Please report errors in the result list to the organiser.