Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Jerrabomberra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Jerrabomberra
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 21 January 2019

A: Men

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRR-A32:54
2Tomas KrajcaRR-A38:49
3Mark GlanvillePO-A46:20
4Geoff StaceyNo club membership49:40
5Tate NeedhamRR-A51:22
6David AlderNo club membership52:00
7Matthew PurcellGS-A52:35
8James HillNo club membership55:45
9David ClarkNo club membership56:55
10Jonathan MillerBS-A1:03:10
11Jon GlanvillePO-A1:04:23
12Zac ZahariasBS-A1:04:40

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keira DohertyNo club membership46:55

B: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ciaran LanePO-A37:25
2Broderick MatthewsNo club membership49:35
3Florian BenzNo club membership50:05
4Greg LanePO-A51:51
5David BaussmannNo club membership1:02:20
6Peter AntcliffBS-A1:02:42
7Maurice PattenRR-A1:03:33
8Eric WainwrightRR-A1:05:40

B: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kathie DentRR-A45:50

B: Teams

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jen BrightNo club membership59:00
1Isaac MuscatNo club membership59:00
1William MuscatNo club membership59:00

C: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Angus DavieNo club membership52:25
1Geoff WoodPO-A49:35
2Alex CresswellNo club membership52:25
3Di YangNo club membership54:30
4Lawrence DohertyNo club membership54:30
5Matthew HarryssonBS-A57:10
6John SuominenWE-A58:20

C: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Vera KrajcovaNo club membership40:15
2Susanne HarryssonBS-A42:43
3Elizabeth DunbarPO-A49:30
4Isabella ComfortNo club membership52:54
5Wei HeNo club membership54:30

C: Teams

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James SwannNo club membership46:05
1Liam SwannNo club membership46:05
1Max SwannNo club membership46:05
2Jessica SchmittNo club membership50:20
2Amelia WaltonNo club membership50:20

D: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jonathan RicksRR-A19:35
2Alan ThompsonRR-A29:51
3Garry FryRR-A36:00
4Peter PalmerNo club membership49:18
5Jim WhiteNo club membership1:10:02

D: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mary BullockNo club membership30:40
2Louise RoseRR-A39:40

D: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Marina BurgerNo club membership32:05
1Mark BurgerNo club membership32:05
1Nicola BurgerNo club membership32:05
2Shona PrinceNo club membership38:44
2Ed TownerNo club membership38:44
3Chris BowlerNo club membership42:19
3Grace BowlerNo club membership42:19
4Natalie ShadwellNo club membership48:20
4Alistair SmithNo club membership48:20

PowerWalk: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A1559:00
2Michael BurtRR-A1458:40
3Geoff BarkerNo club membership1256:30
4Andrew MayllarNo club membership1257:35
5Pavel KrajcaNo club membership1259:50
6John HardingPO-A845:45
7Hermann WehnerWE-A553:25

PowerWalk: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Pat MiethkePO-A1258:00
2Hind NeedhamRR-A1048:08

PowerWalk: Teams

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership1357:20
1Tim CochraneNo club membership1357:20
2Jono JonoNo club membership957:00
2Sophie SophieNo club membership957:00
3Kerrilee ShenarNo club membership842:50
3Mick ShenarNo club membership842:50
4Jasper MaceyNo club membership849:30
4Nikkie MaceyNo club membership849:30
5Jack PalmerNo club membership653:30
5Jane ReynoldsNo club membership653:30
6Armaiti CarnahanNo club membership443:35
6Michael CarnahanNo club membership443:35

Please report errors in the result list to the organiser.