Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Googong

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Googong
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 28 January 2019

A: Men

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Geoff StaceyNo club membership36:23
2Tate NeedhamRR-A38:38
3Jonathan RicksRR-A40:25
4Ciaran LanePO-A42:57
5Jon GlanvillePO-A47:16
6Jonathan MillerBS-A50:01
7Tony SlatyerPO-A50:39
8Cameron CurryNo club membership54:00
9Tim CochraneNo club membership55:20
10Peter AntcliffBS-A55:50

A: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stephanie BrindelNo club membership40:14
2Keira DohertyNo club membership48:00
3Vosta ZverinaNo club membership58:30

A: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel GreenNo club membership55:50
1Amelia WaltonNo club membership55:50

B: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Broderick MatthewsNo club membership33:36
2Lachlan YoungBS-A35:18
3Ken YoungBS-A38:30
4Eric WainwrightRR-A55:40
5Maurice PattenRR-Adid not finish

B: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kelly YoungBS-A55:00

B: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greg LanePO-A42:38
1Riley LanePO-A42:38

C: Men

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin WehnerWE-A31:00
2Matthew HarrissonBS-A31:40
3John SpoonerPO-A39:59
4David JenkinsBS-A40:34
5Bryant AllenPO-A41:44
6Lawrence DohertyNo club membership45:24
7John SuominenWE-A51:04
8Jim WhiteNo club membership51:09
9Craig JohnsonNo club membership52:14
10Geoff WoodPO-A56:59
11Alex RicksRR-A57:20
12Unknown UnknownNo club membership59:10
13Ewen ThompsonNo club membershipdid not finish

C: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susanne HarrissonBS-A31:48
2Tracey WhiteNo club membership36:50
3Carla Allmich-CairaNo club membership40:36
4Mary BullockNo club membership45:01

C: Teams

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dewald BirgoNo club membership41:39
1Malinda BirgoNo club membership41:39
1Mark BirgoNo club membership41:39
2Maddy BuddeeNo club membership47:37
2James HillNo club membership47:37

D: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Angus DavieNo club membership28:21
2Ed TownerNo club membership33:43

D: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jodie BradbyNo club membership35:56
2Kirsten TurnbullNo club membership38:41
3Audrey CarberryNo club membership50:39

D: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew ChapmanNo club membership31:05
1Laila ChapmanNo club membership31:05
2Michael TedeschiRR-A41:04
2Rebecca TedeschiRR-A41:04

PowerWalk: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael BurtRR-A1654:07
2Keith FifieldRR-A161:00:20
3Geoff BarkerNo club membership1256:20
4John HardingPO-A858:00
5Hermann WehnerWE-A652:48

PowerWalk: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochraneNo club membership1557:16
2Pat MiethkePO-A15-11:02:20
3Monika ShortNo club membership1256:01

PowerWalk: Teams

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Grace AndrewsNo club membership1457:10
1Greg AndrewsNo club membership1457:10
1Jennifer CarterNo club membership1457:10
2Hind NeedhamRR-A1056:30
2Tamara NeedhamRR-A1056:30
3Jack PalmerNo club membership657:30
3Jane ReynoldsNo club membership657:30

Bike: All

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1David PolandBS-A27:05

Please report errors in the result list to the organiser.