Orienteering Australia

Official results for UltraSprint - Alderley - BCC

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: UltraSprint - Alderley - BCC
Organiser: Enoggeroos
Date: Tuesday 16 April 2019

Easy 1

400 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max DouglasNo club3:067:45
2India CastleNo club3:18+0:128:15
3Eva NykielNo club3:19+0:138:17
4Beth PriorNo club3:21+0:158:22
4Grace CastleNo club3:21+0:158:22
6Callum BryantENQ4:17+1:1110:42
7Zachary O'RyanNo club4:27+1:2111:07
8Felix KnowlesNo club5:10+2:0412:55
9Luan SejdiNo club5:27+2:2113:37
10Karlena TessaroloNo club5:31+2:2513:47
11Isaac KnowlesNo club5:40+2:3414:10
12Orlando TessaroloNo club5:42+2:3614:15
13Ari SejdiNo club5:58+2:5214:55
James PomeryelinNo clubmispunched
Felix KnowlesNo clubmispunched

Easy 2

700 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max DouglasNo club5:317:52
2Eva NykielNo club6:47+1:169:41
3India CastleNo club6:59+1:289:58
4Beth PriorNo club7:03+1:3210:04
5Grace CastleNo club7:11+1:4010:15
6Callum BryantENQ7:32+2:0110:45
7Isaac KnowlesNo club9:26+3:5513:28
8Felix KnowlesNo club14:46+9:1521:05
James PomeryelinNo clubmispunched
Orlando TessaroloNo clubmispunched
Karlena TessaroloNo clubmispunched
Luan SejdiNo clubmispunched
Ari SejdiNo clubmispunched
James PomeryelinNo clubmispunched
Zachary O'RyanNo clubmispunched
Maddie KellyNo clubmispunched

Easy 3

600 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Callum BryantENQ5:309:10
2Max DouglasNo club8:07+2:3713:31
Felix KnowlesNo clubmispunched
Isaac KnowlesNo clubmispunched
Zachary O'RyanNo clubmispunched
Orlando TessaroloNo clubmispunched
Luan SejdiNo clubmispunched
Karlena TessaroloNo clubmispunched
Ari SejdiNo clubmispunched
James PomeryelinNo clubmispunched
Eva NykielNo clubmispunched
Grace CastleNo clubmispunched
Beth PriorNo clubmispunched
India CastleNo clubmispunched
Zachary O'RyanNo clubmispunched
Isaac KnowlesNo clubmispunched

Long 1

1 000 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joel YoungMTQ5:375:37
2Austin ClemNo club6:30+0:536:30
3Elise ClemNo club8:24+2:478:24
4Eva NykielNo club17:33+11:5617:33
5Grace CastleNo club17:40+12:0317:40
6Beth PriorNo club17:47+12:1017:47
Phil ClemNo clubmispunched

Long 2

1 100 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joel YoungMTQ5:545:21
2Phil ClemNo club6:57+1:036:19
3Austin ClemNo club8:57+3:038:08
4Beth PriorNo club14:01+8:0712:44
5Eva NykielNo club14:07+8:1312:49
5Grace CastleNo club14:07+8:1312:49
Elise ClemNo clubmispunched
Ari SejdiNo clubmispunched

Long 3

1 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joel YoungMTQ7:375:04
2Austin ClemNo club9:46+2:096:30
3Elise ClemNo club10:37+3:007:04
4Phil ClemNo club12:04+4:278:02
Orlando TessaroloNo clubdid not finish
Luan SejdiNo clubdid not finish
Ari SejdiNo clubdid not finish

Short 1

700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Callum BryantENQ5:388:02
2Grace KellyNo club6:17+0:398:58
3Beth PriorNo club7:25+1:4710:35
3Eva NykielNo club7:25+1:4710:35
5Isaac KnowlesNo club13:57+8:1919:55
6Zachary O'RyanNo club16:58+11:2024:14
Maddie KellyNo clubmispunched
Orlando TessaroloNo clubmispunched
Luan SejdiNo clubmispunched
Ari SejdiNo clubmispunched
Karlena TessaroloNo clubmispunched
Ben KellyNo clubmispunched

Short 2

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Eva NykielNo club12:51
2Grace CastleNo club12:55+0:04
3India CastleNo club13:13+0:22
Beth PriorNo clubmispunched
Grace KellyNo clubmispunched
James PomeryelinNo clubmispunched
Luan SejdiNo clubmispunched
Orlando TessaroloNo clubmispunched
Karlena TessaroloNo clubmispunched
Joel YoungMTQmispunched

Short 3

900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grace KellyNo club7:238:12
2India CastleNo club11:27+4:0412:43
3Beth PriorNo club11:44+4:2113:02
4Grace CastleNo club12:35+5:1213:58
5Eva NykielNo club13:28+6:0514:57
Karlena TessaroloNo clubdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.