Orienteering Australia

Official results for Park O - Foot - BCC- Kedron

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Park O - Foot - BCC- Kedron
Organiser: Enoggeroos
Date: Sunday 10 March 2019

Enoggeroos

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Thomas CaristoEasy (12)13:528:09
2Dylan BryantModerate Short (21)17:01+0:097:23
3Daniel Del DotModerate Long (10)43:41+8:589:29
4Malin Taunton-BurnetEasy (12)21:34+7:4212:41
4Joshua NewnesModerate Long (10)48:46+14:0310:36
7Esther TownsendModerate Long (10)1:23:42+48:5918:11
7Tony BryantModerate Short (21)28:45+11:5312:30
8Hugo Taunton-BurnetModerate Short (21)29:23+12:3112:46
10Callum BryantVery Easy (21)19:41+10:0915:08
14Rhonda BowlingModerate Short (21)37:56+21:0416:29
15Miles BryantModerate Short (21)38:14+21:2216:37
16Alison BryantModerate Short (21)38:26+21:3416:42
21Alex CaristoVery Easy (21)27:02+17:3020:47

MTQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Luke TrevethanEasy (12)54:08+40:1631:50

MTQ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Nerrida ScottEasy (12)54:30+40:3832:03

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Chris JacksonModerate Long (10)39:59+5:168:41

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Bryce MuirModerate Long (10)2:13:12+1:38:2928:57

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Gaye MuirModerate Long (10)2:13:31+1:38:4829:01

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Collia FarleyModerate Long (10)2:13:32+1:38:4929:01

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vicky CockroftModerate Long (10)did not finish

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jeffrey RowlandModerate Short (21)28:05+11:1312:12

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Angela LissettModerate Short (21)34:06+17:1414:49

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13David FlemingModerate Short (21)36:47+19:5515:59

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Martina CarrollModerate Short (21)42:42+25:5018:33

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19David FlemingModerate Short (21)42:43+25:5118:34

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21John ClarkModerate Short (21)47:10+30:1820:30

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Grace KellyEasy (12)16:06+2:149:28

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ben KellyEasy (12)16:11+2:199:31

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Andrew Mac NeillEasy (12)28:32+14:4016:47

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Louise HarrisEasy (12)31:38+17:4618:36

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Alex HoldcroftEasy (12)33:35+19:4319:45

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Max HoldcroftEasy (12)33:41+19:4919:48

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Max HoldcroftEasy (12)33:41+19:4919:48

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Martina CarrollVery Easy (21)9:327:20

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Grace KellyVery Easy (21)13:11+3:3910:08

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ben KellyVery Easy (21)15:31+5:5911:56

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Maddie KellyVery Easy (21)15:33+6:0111:57

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lachlan KellyVery Easy (21)16:51+7:1912:57

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tommy HenryVery Easy (21)19:17+9:4514:50

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7May HenryVery Easy (21)19:24+9:5214:55

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jude HenryVery Easy (21)19:36+10:0415:04

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Angela HenryVery Easy (21)19:38+10:0615:06

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Xavier FitzgeraldVery Easy (21)19:57+10:2515:20

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Alister FitzeraldVery Easy (21)20:22+10:5015:40

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Charlotte FitzgeraldVery Easy (21)20:23+10:5115:40

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Robert FitzgeraldVery Easy (21)20:26+10:5415:43

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Oliver McDowellVery Easy (21)21:26+11:5416:29

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Grace McDowellVery Easy (21)21:32+12:0016:33

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Genevieve WillsVery Easy (21)22:37+13:0517:23

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Lucy PaigeVery Easy (21)22:42+13:1017:27

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19James PaigeVery Easy (21)22:57+13:2517:39

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Angus PaiceVery Easy (21)25:59+16:2719:59

No club membership

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tony GarrModerate Short (21)24:17+7:2510:33

Toohey Forest Orienteers

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Chris NemethModerate Short (21)16:527:20
1Mark NemethModerate Long (10)34:437:32
9Karyn RossModerate Short (21)29:51+12:5912:58
10Matthew RossModerate Short (21)30:52+14:0013:25
10Cate NemethEasy (12)38:48+24:5622:49
11Johanna Tavner-CornerModerate Short (21)33:06+16:1414:23
17Tony Tavner-CornerModerate Short (21)38:55+22:0316:55

Ugly Gully Orienteers

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Juliana de NooyModerate Short (21)19:27+2:358:27
5Ann WhitehouseModerate Long (10)58:12+23:2912:39
5James ShulmeisterModerate Short (21)24:47+7:5510:46
6Jacquie RandModerate Long (10)1:07:17+32:3414:37
20John CooperModerate Short (21)44:03+27:1119:09

Please report errors in the result list to the organiser.