Orienteering Australia

Official results for OY7 - Bush - Woodlands

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY7 - Bush - Woodlands
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 30 June 2019

Hard 1 - 9.9km

9 800 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James SheldonUG Q56:375:46
2Simeon BurrillBB Q1:01:57+5:206:19
3Lorenzo CalabroTF Q1:03:09+6:326:26
4Daniel GrayUG Q1:11:15+14:387:16
5Jack NeumannEN Q1:12:07+15:307:21
6Mark NemethTF Q1:12:13+15:367:22
7Ken LawsBB Q1:50:26+53:4911:16
8Jim DougallTF Q1:54:32+57:5511:41
JJ WangNo club membershipdid not finish

Hard 2 - 7.9km

7 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR Q49:266:15
2Thomas GarbelliniEN Q51:32+2:066:31
3Samuel GarbelliniEN Q58:31+9:057:24
4Jaiden FidgeBB Q59:13+9:477:29
5Blake ReinbottRR Q59:34+10:087:32
6Neil SimsonTF Q1:12:27+23:019:10
7William CoxRR Q1:21:31+32:0510:19
8Joseph GarbelliniEN Q1:43:28+54:0213:05
9Daniel Del DotEN Q1:47:16+57:5013:34
Nicholas BurridgeUG Qdid not finish

Hard 3 - 6.1km

6 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brenton GrayUG Q52:048:23
2Mikaela GrayUG Q54:17+2:138:45
3Meredith GrayUG Q54:33+2:298:47
4Richard LaneRR Q59:18+7:149:33
5Elliott MeelenRR Q1:04:11+12:0710:21
6Murray HainesSO Q1:06:18+14:1410:41
7Ross McGinnisSO Q1:21:23+29:1913:07
8Su Yan TayUG Q1:21:31+29:2713:08

Hard 4 - 4.5km

4 400 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Greg ChatfieldUG Q45:5710:26
2Geraldine ChatfieldUG Q48:28+2:3111:00
3Trevor SauerSO Q49:24+3:2711:13
4Dave EdwardsRR Q50:20+4:2311:26
5Andrew BrennanRR Q51:25+5:2811:41
6Lauren BaadeNo club membership54:06+8:0912:17
7David SchulzTF Q1:03:40+17:4314:28
7Brian CordwellTF Q1:03:40+17:4314:28
9Juliana de NooyUG Q1:03:58+18:0114:32
10Lucy PeljoEN Q1:05:00+19:0314:46
11Doug WilsonBB Q1:05:26+19:2914:52
12James MitchellUG Q1:09:44+23:4715:50
13Frances PowellUG Q1:12:46+26:4916:32
14Roger BrennanNo club membership1:15:24+29:2717:08
15Leanne O'SheaEN Q1:22:28+36:3118:44
16Hugh BartelsNo club membership1:46:50+1:00:5324:16
17Anne WilsonBB Q1:58:10+1:12:1326:51
18Rudi BartelsNo club membership2:07:52+1:21:5529:03
Robert RapkinsEN Qmispunched

Hard 5 - 2.9km

2 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lynda RapkinsEN Q36:3912:38
2Christopher SpriggsUG Q43:26+6:4714:58
3Richard VanzellaRR Q44:02+7:2315:11
4Johanna Tavner-CornerTF Q46:27+9:4816:01
5Tony BryantEN Q46:29+9:5016:01
6Robin SpriggsUG Q48:19+11:4016:39
7Jennifer SchulzTF Q52:37+15:5818:08
8Neville CobboldUG Q1:02:19+25:4021:29
9Donnita DougallTF Q1:05:46+29:0722:40
10Tony Tavner-CornerTF Q1:07:21+30:4223:13
11Pam CoxTF Q1:16:38+39:5926:25
12Alan CoxTF Q1:21:29+44:5028:05
Ingrid AulikeNo club membershipmispunched

Moderate 1 - 3.9km

4 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack ReinbottRR Q46:3611:05
2Chris NemethTF Q1:04:08+17:3215:16
3Phil GarrattRR Q1:04:56+18:2015:27
4Joshua NewnesEN Q1:14:45+28:0917:47
5Sara GarbelliniEN Q1:15:50+29:1418:03
6Georgia WatersNo club membership1:20:49+34:1319:14
7Paul GarbelliniEN Q1:21:34+34:5819:25
8Mali BrennanRR Q1:32:27+45:5122:00
9Alysha CammNo club membership1:35:15+48:3922:40
10Declan CampbellBB Q1:37:21+50:4523:10
11Georgia VerdonRR Q1:42:20+55:4424:21
12Glenn CampbellBB Q1:42:26+55:5024:23
13Christine CordwellTF Q1:45:14+58:3825:03
14Josephine GarbelliniEN Q2:36:55+1:50:1937:21
Jacob SykesRR Qmispunched
Sean Lindsay-HolleyRR Qdid not finish

Moderate 2 - 3.1km

3 100 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aaron TagueRR Q47:0915:12
2Eve TagueRR Q54:34+7:2517:36
3Linda BurridgeUG Q55:47+8:3817:59
4Scott LoaderRR Q56:24+9:1518:11
5Alison BryantEN Q1:00:18+13:0919:27
6Rhys LoaderRR Q1:04:22+17:1320:45
7Glyn ReinbottRR Q1:09:07+21:5822:17
8Grant Eldridge HayesRR Q1:10:01+22:5222:35
9Kiara MaddenRR Q1:12:38+25:2923:25
10Isabella CooperRR Q1:25:19+38:1027:31
11Jess GarrattRR Q1:27:14+40:0528:08
Chloe WainwrightBB Qmispunched
Deborah LoaderRR Qmispunched

Easy -2.3km

2 000 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEN Q16:038:01
2Adrian GarbelliniEN Q17:24+1:218:42
3Eric LovellRR Q19:24+3:219:42
4William BarnesRR Q19:27+3:249:43
5Riley WainwrightBB Q20:39+4:3610:19
6Alexandra EdwardsRR Q22:10+6:0711:05
7Cooper MortonBB Q22:47+6:4411:23
8Caitlyn GarrattRR Q22:56+6:5311:28
9Thomas CaristoEN Q22:58+6:5511:29
10Abbie LaneRR Q23:24+7:2111:42
11Cassy ReinbottRR Q26:09+10:0613:04
12Kari BrennanRR Q26:26+10:2313:13
13Sue CampbellBB Q26:31+10:2813:15
14Emma DayNo club membership35:03+19:0017:31
15Ariona LawsBB Q35:48+19:4517:54
16Cate NemethTF Q37:41+21:3818:50
17Campbell AlexanderNo club membership39:47+23:4419:53
18Sophie CasagrandeRR Q42:02+25:5921:01

Very Easy - 1.9km

1 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex VanzellaRR Q11:216:18
2Will DayNo club membership12:26+1:056:54
3Grace VanzellaRR Q12:37+1:167:00
4Sara LoaderRR Q15:35+4:148:39
5Callum BryantEN Q17:44+6:239:51
6Hugo TagueRR Q17:53+6:329:56
7Adeline TagueRR Q17:56+6:359:57
8Annika MaddenNo club membership21:15+9:5411:48
9Isabella CasagrandeRR Q21:31+10:1011:57
10Xanthin LawsBB Q23:50+12:2913:14
11Caitlin LoaderRR Q24:12+12:5113:26
12Jen WoodsTF Q35:06+23:4519:30

Please report errors in the result list to the organiser.