Orienteering Australia

Official results for Qld Schools Orienteering Champs Individual Long - Kholo Rd

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Qld Schools Orienteering Champs Individual Long - Kholo Rd
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Sunday 28 July 2019

11 YRS Boys

2 200 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Montagu HindmanNo club membership13:366:10
2Alex VanzellaRange Runners Orienteering Club15:05+1:296:51
3Thomas CaristoEnoggeroos15:36+2:007:05
4Angus HarrisonNo club membership15:46+2:107:10
5William Day`No club membership16:39+3:037:34
6Caelan WilliamsRange Runners Orienteering Club18:32+4:568:25
7Max GazeNo club membership18:42+5:068:30
8Riley HarrisonNo club membership19:05+5:298:40
9Xanthin LawsBullecourt Boulder Bounders34:36+21:0015:43
10Luke MooreRange Runners Orienteering Club1:18:33+1:04:5735:42
Callum BryantEnoggeroosmispunched
Harry ReisNo club membershipdid not start
Eric Taunton-BurnetEnoggeroosdid not start

11 YRS Girls

2 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Xanthe SchubertRange Runners Orienteering Club13:536:18
2Alexandra EdwardsRange Runners Orienteering Club13:58+0:056:20
3Kari BrennanRange Runners Orienteering Club17:20+3:277:52
4Sara LoaderRange Runners Orienteering Club17:33+3:407:58
5Caitlyn GarrattRange Runners Orienteering Club21:26+7:339:44
6Lisa RichardsNo club membership23:36+9:4310:43
7Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders26:34+12:4112:04
8Selina RichardsNo club membership33:47+19:5415:21
9Addison ClayNo club membership35:23+21:3016:05
10Bree AdamRange Runners Orienteering Club38:06+24:1317:19
11Matilda RogersRange Runners Orienteering Club46:00+32:0720:54
12Clarissa SutcliffeNo club membership57:01+43:0825:54
13Quinlan ReisNo club membership59:50+45:5727:11
14Tara Kate RussellRange Runners Orienteering Club1:06:53+53:0030:24
Adalyn ReayNo club membershipmispunched
Cate NemethToohey Forest Orienteersmispunched
Alara WilliamsRange Runners Orienteering Clubdid not start
Gretel YoungRange Runners Orienteering Clubdid not start

13 YRS Boys

2 500 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver PeckToohey Forest Orienteers15:326:12
2Miles BryantEnoggeroos16:48+1:166:43
3Adrian GarbelliniEnoggeroos16:56+1:246:46
4Benjamin MooreRange Runners Orienteering Club18:29+2:577:23
5Eric LovellRange Runners Orienteering Club18:31+2:597:24
6Billy GreenNo club membership18:40+3:087:28
7Lachlan FergusonUgly Gully Orienteers19:49+4:177:55
8Declan CampbellBullecourt Boulder Bounders20:22+4:508:08
9William BarnesRange Runners Orienteering Club20:26+4:548:10
10Alex WrightRange Runners Orienteering Club20:46+5:148:18
11Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos22:23+6:518:57
12James FergusonUgly Gully Orienteers22:59+7:279:11
13Campbell AlexanderNo club membership23:13+7:419:17
14Cooper MortonBullecourt Boulder Bounders27:53+12:2111:09
15Bailey SykesRange Runners Orienteering Club31:03+15:3112:25
Riley WainwrightBullecourt Boulder Boundersdid not start

13 YRS Girls

2 500 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Skye HassallRange Runners Orienteering Club16:546:45
2Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club19:05+2:117:38
3Grace KellyEnoggeroos23:40+6:469:28
4Emma Day`No club membership26:39+9:4510:39
5Isabella CasagrandeRange Runners Orienteering Club28:51+11:5711:32
6Emily ForsterBullecourt Boulder Bounders32:14+15:2012:53
7Lori AdamRange Runners Orienteering Club39:48+22:5415:55
Ingrid YoungRange Runners Orienteering Clubmispunched

Jun Girls Standard

2 500 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Alexandra HoldcroftEnoggeroosdid not start

Sen Boys Standard

4 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1William GilmoreNo club membership1:10:3116:01
Hayden MorganNo club membershipdid not start

Sen Girls Standard

3 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Georgia WatersNo club membership47:2512:28
2Valhsala NaiduNo club membership54:01+6:3614:12
3Georgia VerdonRange Runners Orienteering Club1:03:52+16:2716:48
4Josie Stevenson HileyNo club membership1:09:51+22:2618:22
5Breanna SimmonsRange Runners Orienteering Club1:16:38+29:1320:10
Alysha CammNo club membershipdid not start

Jun Boys Chmp

4 400 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club40:509:16
2Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders43:46+2:569:56
3Sean Lindsay-HolleyRange Runners Orienteering Club45:17+4:2710:17
4Cory LeahyRange Runners Orienteering Club50:02+9:1211:22
5Joshua NewnesEnoggeroos52:31+11:4111:56
6Dylan BryantEnoggeroos55:33+14:4312:37
7Callum BellRange Runners Orienteering Club55:37+14:4712:38
8Gabriel SchubertRange Runners Orienteering Club56:23+15:3312:48
9Charlie YoungRange Runners Orienteering Club58:02+17:1213:11
10Chris NemethToohey Forest Orienteers58:19+17:2913:15
11Lachlan MooreRange Runners Orienteering Club1:09:36+28:4615:49
12Jacob SykesRange Runners Orienteering Club1:10:29+29:3916:01
13Grant Eldridge HayesRange Runners Orienteering Club1:17:06+36:1617:31
14Jacob HarrisonNo club membership1:32:26+51:3621:00
Paul GarbelliniEnoggeroosmispunched

Jun Girls Chmp

3 800 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUgly Gully Orienteers30:308:01
2Eve TagueRange Runners Orienteering Club44:23+13:5311:40
3Ella RogersRange Runners Orienteering Club46:40+16:1012:16
4Mali BrennanRange Runners Orienteering Club47:29+16:5912:29
5Chloe WainwrightBullecourt Boulder Bounders54:43+24:1314:23
6Jade HassallRange Runners Orienteering Club59:06+28:3615:33
7Isabella CooperRange Runners Orienteering Club1:04:27+33:5716:57
8Sara GarbelliniEnoggeroos1:12:10+41:4018:59
9Trinity WellingBullecourt Boulder Bounders1:22:20+51:5021:40
10Kiara MaddenRange Runners Orienteering Club1:35:05+1:04:3525:01

Sen Boys Chmp

6 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club41:446:31
2Samuel GarbelliniEnoggeroos46:09+4:257:12
3Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club46:19+4:357:14
4Ryan GrayUgly Gully Orienteers52:46+11:028:14
5Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders52:50+11:068:15
6Oliver SchubertRange Runners Orienteering Club59:47+18:039:20
7William CoxRange Runners Orienteering Club1:03:41+21:579:57
Ewan McFarlandNo club membershipmispunched

Sen Girls Chmp

5 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julia GannonRange Runners Orienteering Club52:5910:35
2Rani BrennanRange Runners Orienteering Club1:04:04+11:0512:48
3Nina GannonRange Runners Orienteering Club1:06:49+13:5013:21
4Laura de JongRange Runners Orienteering Club1:17:38+24:3915:31

Please report errors in the result list to the organiser.