Orienteering Australia

Official results for OY10&11 QLD Long Champs - Reedy Creek Kingaroy, race 2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY10&11 QLD Long Champs - Reedy Creek Kingaroy
Organiser: Enoggeroos
Date: Saturday 7 September 2019

Race 1Race 2Race 2 (overall)

W10A

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abigail BarnesNo club membership17:156:54

W12A

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club26:268:48
2Cate NemethToohey Forest Orienteers49:25+22:5916:28
3Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders51:32+25:0617:10

W14A

3 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Eve TagueRange Runners Orienteering Club46:5813:25

W16A

3 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sara GarbelliniEnoggeroos36:469:40
2Ella RogersRange Runners Orienteering Club37:27+0:419:51

W20A

7 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUgly Gully Orienteers50:106:36
2Ellie de JongRange Runners Orienteering Club55:05+4:557:14
3Jess RogersRange Runners Orienteering Club1:00:49+10:398:00
4Julia GannonRange Runners Orienteering Club1:09:13+19:039:06
5Nina GannonRange Runners Orienteering Club1:30:28+40:1811:54
Laura de JongRange Runners Orienteering Clubdid not start

W21A

8 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Krystal NeumannEnoggeroos47:245:30
2Laurina NeumannEnoggeroos50:01+2:375:48
Sophie ThomasNo club membershipdid not start

W35A

7 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Meredith GrayUgly Gully Orienteers50:076:35

W45A

6 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wendy ReadUgly Gully Orienteers56:049:20
2Annette RogersRange Runners Orienteering Club1:14:33+18:2912:25

W45-54AS

3 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fiona CaristoEnoggeroos44:1811:39

W55A

4 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Su Yan TayUgly Gully Orienteers37:217:37
2Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers44:33+7:129:05
3Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1:03:35+26:1412:58
4Kathy PetrieSunshine Orienteers Club1:05:49+28:2813:25
5Frances PowellUgly Gully Orienteers1:16:57+39:3615:42
6Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders1:18:04+40:4315:55
7Jo WilsonDunedin1:53:25+1:16:0423:08
Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Clubdid not start

W55+AS

2 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Judith HayToohey Forest Orienteers34:1412:13
2Jennifer SchulzToohey Forest Orienteers42:27+8:1315:09
3Fiona McIntyreUgly Gully Orienteers43:30+9:1615:32

W65A

3 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacquie RandUgly Gully Orienteers38:4310:11
2Lynda RapkinsEnoggeroos40:02+1:1910:32
3Anne WilsonBullecourt Boulder Bounders44:42+5:5911:45
4Robin SpriggsUgly Gully Orienteers45:24+6:4111:56
5Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers57:47+19:0415:12
Liz BourneBullecourt Boulder Boundersdid not start
Jenny HawkinsBushflyersdid not start
Rhonda BowlingEnoggeroosdid not start

W75A

2 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club43:1015:25
2Pam CoxToohey Forest Orienteers50:04+6:5417:52
3Barbara PopeUgly Gully Orienteers52:36+9:2618:47

W85+A

2 800 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Jennifer BrettToohey Forest Orienteersdid not start

M10A

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Callum BryantEnoggeroos35:2014:08
2Xanthin LawsBullecourt Boulder Bounders37:37+2:1715:02

M12A

3 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEnoggeroos17:285:49
2Thomas CaristoEnoggeroos22:59+5:317:39
3William BarnesRange Runners Orienteering Club23:23+5:557:47
4Adrian GarbelliniEnoggeroos34:27+16:5911:29

M14A

4 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul GarbelliniEnoggeroos38:097:56
2Joshua NewnesEnoggeroos41:01+2:528:32
3Chris NemethToohey Forest Orienteers42:12+4:038:47
4Dylan BryantEnoggeroos50:05+11:5610:26
5Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club1:02:13+24:0412:57

M16A

7 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1William CoxRange Runners Orienteering Club1:07:408:54
2Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders1:09:11+1:319:06
Oliver SchubertRange Runners Orienteering Clubmispunched

M20A

10 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club48:404:46
2Ryan GrayUgly Gully Orienteers54:03+5:235:17
3Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club55:03+6:235:23
4Samuel GarbelliniEnoggeroos56:06+7:265:30
5Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders1:03:50+15:106:15
Thomas GarbelliniEnoggeroosdid not start

M21A

13 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders1:05:294:57
2Anatoly KulikovUgly Gully Orienteers1:10:45+5:165:21
3Lorenzo CalabroToohey Forest Orienteers1:11:40+6:115:25
4Riley de JongRange Runners Orienteering Club1:22:57+17:286:17
5Elliott MeelenRange Runners Orienteering Club1:47:26+41:578:08
Kurt NeumannEnoggeroosdid not start

M21AS

7 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lachlan HowardEnoggeroos49:416:32
2Brenton GrayUgly Gully Orienteers56:37+6:567:26
3Ben FreeseNo club membership57:00+7:197:30
Daniel Del DotEnoggeroosdid not start

M35A

10 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ken LawsBullecourt Boulder Bounders1:26:048:26

M45A

8 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Neil SimsonToohey Forest Orienteers1:11:328:19
2Joseph GarbelliniEnoggeroos1:18:19+6:479:06
3Ross McGinnisSunshine Orienteers Club1:49:12+37:4012:41
Wim de JongRange Runners Orienteering Clubdid not start

M55A

6 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lance ReadUgly Gully Orienteers42:147:02
2Mark NemethToohey Forest Orienteers44:53+2:397:28
3Cliff HowardEnoggeroos50:19+8:058:23
4Peter EffeneyUgly Gully Orienteers52:35+10:218:45
5Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders57:43+15:299:37
6Michael BurtRed Roos1:21:08+38:5413:31

M55+AS

3 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bill MonaghanParawanga Orienteers1:00:1515:51
Roy KalecinskiToohey Forest Orienteersdid not finish

M65A

4 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mark PetrieSunshine Orienteers Club42:218:38
2Russell CreedToohey Forest Orienteers45:12+2:519:13
2Reid MoranToohey Forest Orienteers45:12+2:519:13
4Murray HainesSunshine Orienteers Club45:24+3:039:15
5Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers48:50+6:299:57
6Peter RussellSunshine Orienteers Club51:22+9:0110:28
7Joe SherriffDunedin52:27+10:0610:42
8Doug WilsonBullecourt Boulder Bounders59:00+16:3912:02
9James MitchellUgly Gully Orienteers1:02:02+19:4112:39
10David FirmanEnoggeroos1:02:09+19:4812:41
11Trevor SauerSunshine Orienteers Club1:06:42+24:2113:36
12David SchulzToohey Forest Orienteers1:24:35+42:1417:15
13Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers1:47:40+1:05:1921:58
Tom SchultsUgly Gully Orienteersdid not start
Robert RapkinsEnoggeroosdid not start

M75A

3 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rod DominishEnoggeroos44:1211:37
2Christopher SpriggsUgly Gully Orienteers48:37+4:2512:47
3Jim BowlingEnoggeroos52:31+8:1913:49
4Clive PopeUgly Gully Orienteers1:13:55+29:4319:27

W Open Moderate

3 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lucy PeljoEnoggeroos30:048:35
2Alison BryantEnoggeroos45:04+15:0012:52
3Josephine GarbelliniEnoggeroos1:05:17+35:1318:39

Open Easy

3 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Deb ReinbottRange Runners Orienteering Club27:329:10
2Jen WoodsToohey Forest Orienteers59:23+31:5119:47
Lisa de JongRange Runners Orienteering Clubdid not start

Open Very Easy

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hugo TagueRange Runners Orienteering Club22:088:51

Please report errors in the result list to the organiser.