*** Instance-specific ***

Official results for ACT Metro Series: Junior League #5, Map Mates #4, Aranda Snow Gums

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #5, Map Mates #4, Aranda Snow Gums
Organiser: Abominable O-Men
Date: Saturday 1 June 2019

Classes: Show all | O1MO | O1MJ | O1MM | O1WO | O1WJ | O1WM | O1Team | O2MO | O2MJ | O2MM | O2WO | O2WJ | O2WM | O2Team | GRMO | GRMJ | GRMM | GRWO | GRWJ | GRWM | GRTeam | BLMO | BLMJ | BLMM | BLWO | BLWJ | BLWM | BLTeam

BS A

60 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Joshua MansellGreen: Men: Junior (15)13:297:29
1Elise NorthcoteOrange 2: W: Junior (5)26:0511:20
1Ben MansellBlue: Men: Junior (9)13:439:47
1Paul de JonghOrange 1: Men: Open (5)14:545:19
1Lil Bryant-JohnsonGreen: Women: Masters (6)19:2310:46
1Chris StocksOrange 2: W: Masters (12)27:2211:53
1Ryan StocksOrange 1: M: Junior (32)14:205:07
2Chloe MillerGreen: Women: Junior (22)14:00+1:567:46
2Ellen JohnsonOrange 1: W: Junior (6)22:34+3:098:03
2Lincoln BattOrange 2: M: Junior (17)24:53+0:4710:49
2Richard BattGreen: Men: Masters (2)44:26+22:5524:41
2Jane BarnettOrange 2: W: Masters (12)27:24+0:0211:54
2Matthew StocksOrange 1: M: Masters (44)15:46+0:225:37
2Noah PolandOrange 1: M: Junior (32)14:41+0:215:14
2Greg WilsonOrange 2: M: Masters (8)22:07+0:599:36
3Eleanor BruceGreen: Women: Masters (6)28:20+8:5715:44
3Katherine HinchcliffeOrange 2: W: Junior (5)34:33+8:2815:01
3Peter AndersenBlue: Men: Junior (9)17:04+3:2112:11
3Patrick MillerOrange 1: M: Junior (32)15:05+0:455:23
4Hannu ManneringOrange 2: M: Masters (8)27:53+6:4512:07
4Natalie MillerOrange 1: W: Junior (6)24:58+5:338:55
4David StocksOrange 1: M: Junior (32)15:24+1:045:30
4Jesse PiiroinenOrange 1: Men: Open (5)20:30+5:367:19
5Toby LangOrange 1: M: Junior (32)17:55+3:356:23
5Alison InglisOrange 1: W: Masters (19)23:56+4:548:32
6Annette LescinskyGreen: Women: Junior (22)18:11+6:0710:06
6Janice BattGreen: Women: Masters (6)44:24+25:0124:40
6Jackson BroughtonBlue: Men: Junior (9)24:07+10:2417:13
7Alice BegbieGreen: Women: Junior (22)18:47+6:4310:26
7Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (32)21:00+6:407:30
7Peter McDonaldOrange 2: M: Masters (8)1:02:54+41:4627:20
8Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (44)20:27+5:037:18
8Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (12)38:23+11:0116:41
8Silke SpeierOrange 1: W: Masters (19)27:16+8:149:44
8Joseph WilsonOrange 1: M: Junior (32)21:23+7:037:38
9Kai Ezaki-SwainGreen: Men: Junior (15)26:47+13:1814:52
10Toni BrownOrange 1: W: Masters (19)27:23+8:219:46
11Maureen DenmeadOrange 2: W: Masters (12)51:03+23:4122:11
12Brendan WilsonOrange 1: M: Junior (32)23:30+9:108:23
13Emily HinchcliffeGreen: Women: Junior (22)25:48+13:4414:20
14Amber WalterGreen: Women: Junior (22)26:05+14:0114:29
14Valerie BarkerOrange 1: W: Masters (19)34:11+15:0912:12
14David PolandOrange 1: M: Masters (44)22:25+7:018:00
15Pauli ViljakainenOrange 1: M: Masters (44)23:29+8:058:23
16Mia WithefordGreen: Women: Junior (22)33:06+21:0218:23
18Lynwen ConnickOrange 1: W: Masters (19)47:38+28:3617:00
18Josh RobardsOrange 1: M: Junior (32)26:08+11:489:20
19Leanne WilkinsonOrange 1: W: Masters (19)49:36+30:3417:42
20Chris AndersenOrange 1: M: Masters (44)25:54+10:309:15
22Ken MansellOrange 1: M: Masters (44)26:45+11:219:33
27Scott WilkinsonOrange 1: M: Masters (44)27:53+12:299:57
28Tony PowellOrange 1: M: Masters (44)29:37+14:1310:34
31David JenkinsOrange 1: M: Masters (44)33:16+17:5211:52
35Peter BondOrange 1: M: Masters (44)35:11+19:4712:33
40Jan GoetessonOrange 1: M: Masters (44)57:16+41:5220:27
Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (44)mispunched
Sandy WilkinsonOrange 2: M: Junior (17)mispunched
Aidan YeatesGreen: Men: Junior (15)mispunched
Mark ParsonsOrange 1: M: Masters (44)mispunched
Michael MitchellOrange 1: M: Masters (44)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.