Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #10, University of Canberra

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #10, University of Canberra
Organiser: Bushflyers
Date: Saturday 27 July 2019

BS A

58 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Natalie MillerOrange 2: W: Junior (14)15:516:05
1Ryan StocksOrange 1: M: Junior (38)15:324:18
1Joshua MansellOrange 2: M: Junior (12)17:506:51
1Kenji WalterGreen: Men: Open (1)9:345:37
1Amber WalterGreen: Women: Junior (16)10:536:24
1Eleanor BruceGreen: Women: Masters (3)16:029:25
1Paul de JonghOrange 1: Men: Open (4)16:134:30
1Richard BattGreen: Men: Masters (3)29:5217:34
2Silke SpeierOrange 1: W: Masters (10)25:25+6:237:03
2Chris StocksOrange 2: W: Masters (18)21:05+4:028:06
2Mia WithefordGreen: Women: Junior (16)15:58+5:059:23
2Lincoln BattOrange 2: M: Junior (12)18:19+0:297:02
2Jesse PiiroinenOrange 1: Men: Open (4)19:19+3:065:21
3Tristan MillerOrange 1: M: Junior (38)16:39+1:074:37
3Caitlin YoungOrange 1: W: Junior (5)20:37+2:175:43
3Justine HobsonOrange 2: W: Junior (14)16:54+1:036:30
3Ken MansellOrange 2: M: Masters (14)17:53+3:546:52
3Charlie SeddonOrange 2: M: Junior (12)19:47+1:577:36
4Roy ProsserOrange 1: M: Junior (38)18:08+2:365:02
4Ellen JohnsonOrange 1: W: Junior (5)24:34+6:146:49
4Zoe TerrillOrange 2: W: Junior (14)17:33+1:426:45
4Emily HinchcliffeGreen: Women: Junior (16)17:20+6:2710:11
5Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (38)19:11+3:395:19
5Ivy ProsserOrange 1: W: Junior (5)25:11+6:516:59
5Tommi HaipolaOrange 2: M: Junior (12)25:10+7:209:40
5Jane BarnettOrange 1: W: Masters (10)37:18+18:1610:21
6Brendan WilsonOrange 1: M: Junior (38)21:04+5:325:51
6Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (14)19:30+5:317:30
6Ben MansellGreen: Men: Junior (16)21:11+10:2812:27
6Susan HallissyOrange 1: W: Masters (10)49:54+30:5213:51
7Valerie BarkerOrange 2: W: Masters (18)24:16+7:139:20
7Annette LescinskyOrange 2: W: Junior (14)24:08+8:179:16
7Danny HaipolaOrange 2: M: Masters (14)28:47+14:4811:04
7Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (34)21:58+5:146:06
8Chloe MillerOrange 2: W: Junior (14)25:04+9:139:38
8Hannu ManneringOrange 2: M: Masters (14)29:17+15:1811:15
8Chris AndersenOrange 1: M: Masters (34)22:26+5:426:13
8Shelley SeddonOrange 2: W: Masters (18)25:05+8:029:38
9Greg TerrillOrange 1: M: Masters (34)23:43+6:596:35
9Rosie Waddell-WoodOrange 2: W: Junior (14)28:13+12:2210:51
10Katherine HinchcliffeOrange 2: W: Junior (14)29:25+13:3411:18
10Joseph WilsonOrange 1: M: Junior (38)22:28+6:566:14
11Bodie TerrillOrange 1: M: Junior (38)22:31+6:596:15
12Greg WilsonOrange 1: M: Masters (34)28:10+11:267:49
13Kerrie CowanGreen: Men: Junior (16)36:17+25:3421:20
13Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (18)28:46+11:4311:03
16Maureen DenmeadOrange 2: W: Masters (18)36:46+19:4314:08
18Ken YoungOrange 1: M: Masters (34)32:46+16:029:06
25Josh RobardsOrange 1: M: Junior (38)30:17+14:458:24
Jo HobsonOrange 1: W: Masters (10)mispunched
Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (34)mispunched
Alison InglisOrange 1: W: Masters (10)mispunched
Geoffrey DabbOrange 2: M: Masters (14)mispunched
Gianna GhirardelloOrange 2: W: Junior (14)mispunched
Aidan YeatesGreen: Men: Junior (16)mispunched
Shauna HaipolaOrange 2: W: Masters (18)mispunched
David JenkinsOrange 1: M: Masters (34)mispunched
Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (34)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.