Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #10, University of Canberra

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #10, University of Canberra
Organiser: Bushflyers
Date: Saturday 27 July 2019

RR A

37 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaOrange 1: M: Masters (34)16:444:38
1Mark GregsonOrange 2: M: Masters (14)13:595:22
1Hayden DentGreen: Men: Junior (16)10:436:18
1Mace NeveOrange 1: W: Open (2)23:136:26
1Kathie DentOrange 2: W: Masters (18)17:036:33
2Aoife RotheryOrange 2: W: Junior (14)16:29+0:386:20
4Tate NeedhamOrange 1: M: Masters (34)19:50+3:065:30
5Eoin RotheryOrange 1: M: Masters (34)19:58+3:145:32
8Connor DentGreen: Men: Junior (16)24:31+13:4814:25
9Judy AllisonOrange 2: W: Masters (18)25:37+8:349:51
9Charlotte KoopmansGreen: Women: Junior (16)21:18+10:2512:31
9John SuttonOrange 2: M: Masters (14)30:57+16:5811:54
11Michael TedeschiOrange 2: M: Masters (14)33:30+19:3112:53
11Jonathan RicksOrange 1: M: Masters (34)25:12+8:287:00
11Lauren CharlesOrange 2: W: Junior (14)34:12+18:2113:09
12Robert MouattOrange 2: M: Masters (14)37:06+23:0714:16
14Kerryne JonesOrange 2: W: Masters (18)34:00+16:5713:04
14Wayne GregsonOrange 1: M: Masters (34)29:40+12:568:14
15Martin CharlesOrange 1: M: Masters (34)30:32+13:488:28
15Ann SuttonOrange 2: W: Masters (18)35:55+18:5213:48
16Michael BurtOrange 1: M: Masters (34)31:06+14:228:38
17Hind NeedhamOrange 2: W: Masters (18)37:23+20:2014:22
17Bill JonesOrange 1: M: Masters (34)32:02+15:188:53
21Aaron KooymansOrange 1: M: Masters (34)35:49+19:059:56
22Maurice PattenOrange 1: M: Masters (34)36:07+19:2310:01
22Robert AllisonOrange 1: M: Masters (34)36:07+19:2310:01
24Tommy CharlesOrange 1: M: Junior (38)29:47+14:158:16
25Alan ThompsonOrange 1: M: Masters (34)40:45+24:0111:19
Marta LinehanBlue: Men: Junior (7)mispunched
Edward LinehanBlue: Men: Junior (7)mispunched
Alex RicksOrange 1: M: Junior (38)mispunched
Ewan GregsonGreen: Men: Junior (16)mispunched
James DerlackiOrange 1: M: Masters (34)mispunched
Martin DentOrange 1: M: Masters (34)mispunched
Lola RattrayBlue: Women: Junior (5)mispunched
Flynn HopkinsOrange 1: M: Junior (38)did not finish
Elye DentOrange 2: M: Junior (12)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.