Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #12, Canberra Girls Grammar School

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #12, Canberra Girls Grammar School
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Saturday 10 August 2019

BS A

43 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Amber WalterGreen: Women: Junior (12)15:1710:55
1Caitlin YoungOrange 1: W: Junior (5)17:356:45
1Shelley SeddonOrange 2: W: Masters (7)22:1111:05
1Ryan StocksOrange 1: M: Junior (38)13:565:21
1Brendan WilsonOrange 2: M: Junior (12)15:487:54
2Ken MansellOrange 2: M: Masters (11)15:49+0:317:54
2Ellen JohnsonOrange 1: W: Junior (5)18:11+0:366:59
2David StocksOrange 1: M: Junior (38)13:59+0:035:22
2Chris StocksOrange 2: W: Masters (7)23:25+1:1411:42
3Tristan MillerOrange 1: M: Junior (38)14:39+0:435:38
3Emily HinchcliffeGreen: Women: Junior (12)22:20+7:0315:57
3Justine HobsonOrange 1: W: Junior (5)21:23+3:488:13
3Peter AndersenGreen: Men: Junior (11)15:00+2:2010:42
3Gianna GhirardelloOrange 2: W: Junior (7)26:18+8:1813:09
4Alison InglisOrange 1: W: Masters (18)20:33+3:587:54
4Kenji WalterOrange 2: M: Masters (11)20:05+4:4710:02
4Toby LangOrange 1: M: Junior (38)14:53+0:575:43
4Ivy ProsserOrange 1: W: Junior (5)22:09+4:348:31
4Liam BroughtonBlue: Men: Junior (8)19:43+10:4819:43
5Chloe MillerOrange 2: W: Junior (7)27:11+9:1113:35
5Zoe TerrillOrange 1: W: Junior (5)22:31+4:568:39
5Jackson BroughtonBlue: Men: Junior (8)19:44+10:4919:44
5Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (38)15:55+1:596:07
6Katherine HinchcliffeOrange 2: W: Junior (7)33:16+15:1616:38
6Silke SpeierOrange 1: W: Masters (18)22:52+6:178:47
6Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (35)16:33+2:586:21
6Charlie SeddonOrange 2: M: Junior (12)24:19+8:3112:09
7Joshua MansellOrange 2: M: Junior (12)24:24+8:3612:12
7Aidan YeatesGreen: Men: Junior (11)18:07+5:2712:56
7Joseph WilsonOrange 1: M: Junior (38)18:25+4:297:05
8Valerie BarkerOrange 1: W: Masters (18)27:57+11:2210:45
9Ben MansellGreen: Men: Junior (11)22:39+9:5916:10
9Jo HobsonOrange 1: W: Masters (18)28:21+11:4610:54
12Chris AndersenOrange 1: M: Masters (35)20:13+6:387:46
18Andrew HobsonOrange 1: M: Masters (35)23:14+9:398:56
18Susan HallissyOrange 1: W: Masters (18)46:21+29:4617:49
19Greg WilsonOrange 1: M: Masters (35)23:21+9:468:58
20Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (35)23:26+9:519:00
22David JenkinsOrange 1: M: Masters (35)24:01+10:269:14
26Ken YoungOrange 1: M: Masters (35)26:29+12:5410:11
28Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (35)28:24+14:4910:55
32Josh RobardsOrange 1: M: Junior (38)35:39+21:4313:42
Jesse PiiroinenOrange 1: Men: Open (3)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.