Orienteering Australia

Official results for Dalkeith (Metro Series 10)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Dalkeith (Metro Series 10)
Organiser: Orienteering WA
Date: Saturday 2 February 2019

Long

8 000 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKO.W32:444:05 Download route in GPX format
2Hadrien DevillepoixBO.W33:12+0:284:09
3Andries SwartKO.W35:00+2:164:22
4Andre MorkelCasual membership42:00+9:165:15
5Alan ByeCasual membership42:05+9:215:15
6Graeme HarrisWO.W47:00+14:165:52
7Vanessa SmithKO.W47:30+14:465:56
8Jason SimpsonCasual membership48:10+15:266:01
9Andrew MartinWO.W52:30+19:466:33
10Brian AustinWO.W53:23+20:396:40
11Simon SpagnolLO.W53:54+21:106:44
12Nick LethbridgeWO.W1:06:15+33:318:16

Medium

5 000 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HollidayCasual membership23:504:46
2Paul DowlingBO.W25:35+1:455:07
3Ron MarcusWO.W26:02+2:125:12
4Paul JarrettKO.W26:12+2:225:14
5Lucy JarrettKO.W26:34+2:445:18
6Nick DaleLO.W26:58+3:085:23
7Zali DaleLO.W30:05+6:156:01
8Tony SimpkinsLO.W30:06+6:166:01 Download route in GPX format
9Anthea FeaverLO.W30:08+6:186:01
10Anthea ReddingLO.W30:15+6:256:03
11Robert GraiegLO.W30:30+6:406:06
12Rob WestBO.W30:50+7:006:10
13Noel SchoknechtLO.W30:53+7:036:10
14Ian FletcherLO.W33:15+9:256:39
15Ken BrownlieWO.W33:40+9:506:44 Download route in GPX format
16Phil DuftyBO.W36:28+12:387:17
17Chip LundstromWO.W38:28+14:387:41
18Sarah RichardsWO.W38:50+15:007:46
19Debra LethbridgeWO.W44:30+20:408:54
20Helen BaileyLO.W45:32+21:429:06
21Gemma Salama + 2Casual membership46:50+23:009:22
22Andrea EvesCasual membership48:05+24:159:37
23Lois WestBO.W49:30+25:409:54
24Jennifer MajorKO.W51:02+27:1210:12
25Mike HoweLO.W51:06+27:1610:13
26John MajorKO.W51:35+27:4510:19
27Rhys Vine + 2Casual membership52:25+28:3510:29
28Toivo PedasteLO.W53:10+29:2010:38
29Michelle MartinWO.W55:17+31:2711:03
30Shaun RichardsWO.W56:53+33:0311:22
31Jack DowlingBO.W59:30+35:4011:54 Download route in GPX format
32Alan CoxLO.W1:06:10+42:2013:14
33Moreen CoxLO.W1:10:12+46:2214:02

Short

3 000 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Till KrausCasual membership14:004:40
2Zachariah ColemanKO.W14:30+0:304:50
3Joseph ColemanKO.W15:00+1:005:00
4Duncan SullivanLO.W15:40+1:405:13
5Kate BraidKO.W18:15+4:156:05
6Coco DuftyCasual membership18:18+4:186:06
7Lachlan BraidKO.W18:33+4:336:11
8Tui DuftyCasual membership18:35+4:356:11
9Liam Dufty + 2BO.W18:49+4:496:16
10Matthew ColemanKO.W20:40+6:406:53
11Susan ColemanCasual membership21:05+7:057:01
12Oliver ScrivenCasual membership21:25+7:257:08
13Esther HortCasual membership21:40+7:407:13
14Ruben ClaessensKO.W21:41+7:417:13
15Rosemary KullmannLO.W22:45+8:457:35
16Penny DuftyBO.W24:45+10:458:15
17Robert BoekelaarCasual membership25:05+11:058:21
18Janet FletcherLO.W27:46+13:469:15
19Sue DowlingBO.W34:00+20:0011:20
20Nic Christie + 1Casual membership34:30+20:3011:30
21Mark SmartCasual membership34:45+20:4511:35
22Daniel ScrivenCasual membership36:58+22:5812:19
23Rohan BraidKO.W37:40+23:4012:33
24Tania Death + 4Casual membership42:30+28:3014:10
25Melinda RichardsWO.W46:15+32:1515:25
26Anne AustinWO.W46:17+32:1715:25
27Paul Salama + 2Casual membership48:00+34:0016:00
28Erin Caldwell + 3Casual membership48:15+34:1516:05

Please report errors in the result list to the organiser.