Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 5 - The Paddocks, Salisbury

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 5 - The Paddocks, Salisbury
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 4 January 2019

Short

2 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alyce HeapYA S19:349:47
2Adrian GrivellTT S26:21+6:4713:10
2Eliza GrivellTT S26:21+6:4713:10
4Mary HamiltonCR S26:23+6:4913:11
5Marcus CazzolatoTJ S29:24+9:5014:42
6Annabel LloydTT S33:36+14:0216:48
6Stella LloydCR S33:36+14:0216:48
6Milly YannakourousCR S33:36+14:0216:48
Noelene AxfordCR Smispunched

Medium

4 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Adrian UppillOH S27:376:54
2Joaquin GinerWA S31:20+3:437:50
3Ana PenckYA S31:54+4:177:58
4Meredith NormanTJ S34:54+7:178:43
5Robin UppillOH S36:56+9:199:14
6Trevor DimentTT S37:13+9:369:18
7Jemima LloydTT S39:10+11:339:47
8Erica DimentTT S42:01+14:2410:30
9Meredith RaschWA S51:22+23:4512:50
10Peter CuttenWA S53:36+25:5913:24
11Aylwin LimTJ S54:31+26:5413:37
12Barrie OrmsbyCR S1:01:55+34:1815:28
13Ian WelsYA S1:03:45+36:0815:56
14Luke WelsYA S1:06:45+39:0816:41
Leila HendersonCR Smispunched
Harry WaterhouseTJ Sdid not finish

Long

5 300 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dante AfnanYA S26:074:55
2Ruhi AfnanYA S31:22+5:155:55
3Toby CazzalatoTJ S31:53+5:466:00
4Olivia SprodTT S33:46+7:396:22
5Ethan PenckYA S34:28+8:216:30
6Steve CooperYA S36:06+9:596:48
7Remi AfnanYA S37:02+10:556:59
8Nigel Dobson-KeeffeYA S37:48+11:417:07
9Mark OvertonWA S43:11+17:048:08
10Desmond NormanTJ S55:55+29:4810:33
11Sandra AfnanYA S1:00:01+33:5411:19
12Janet CoelhoCR S1:02:20+36:1311:45
12Dave MurphyCR S1:02:20+36:1311:45
12Jo RichardsonCR S1:02:20+36:1311:45
Ben CazzolatoTJ Smispunched

Scatter Female

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bridget AndersonOH S20:27
2Joanna GeorgeTT S28:08+7:41
3Lan KellyTJ S32:36+12:09

Scatter Male

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon UppillOH S18:49
2Greg RowberryWA S20:12+1:23
3Clive ArthurTT S21:33+2:44
4Peter KreminskiWA S24:09+5:20
5David TilbrookOH S26:34+7:45
6Doug McMurrayYA S31:09+12:20
7John LyonTT S33:16+14:27
8George ReevesTT S41:38+22:49

Please report errors in the result list to the organiser.