Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 7 - Marino Rocks, Kingston Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 7 - Marino Rocks, Kingston Park
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 18 January 2019

Short

2 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bec CampbellTJ S40:0020:00
1Ned OchotaTJ S40:0020:00
1Phoenix OchotaTJ S40:0020:00
1Sylvie OchotaTJ S40:0020:00
5Jessica JarvisWA S42:41+2:4121:20
6Grace HomesTJ S50:47+10:4725:23
6Mark HomesTJ S50:47+10:4725:23
6Sophia HomesTJ S50:47+10:4725:23
9Ruth NicolsonYA S51:33+11:3325:46
10Gan Quan  YiCR S52:18+12:1826:09
11Scarlett AshforthWA S1:13:32+33:3236:46
11Hugo WestoverWA S1:13:32+33:3236:46
11Michael WestoverWA S1:13:32+33:3236:46
Janet HillyardTJ Sdid not finish
Mia HillyardWA Sdid not finish
Patrick HillyardWA Sdid not finish
Tyson HillyardWA Sdid not finish
Jenny KamNo club membershipdid not start

Medium

4 000 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jenny CasanovaWA S37:149:18
2Adrian UppillOH S38:41+1:279:40
3Kong Chak LonCR S38:51+1:379:42
4Fern HillyardWA S39:04+1:509:46
5Susanne CasanovaTE S39:06+1:529:46
6Harry WaterhouseTJ S43:50+6:3610:57
7Lexie AshforthWA S46:23+9:0911:35
8Trevor DimentTT S47:53+10:3911:58
9Jemima LloydTT S50:27+13:1312:36
10Sandra AfnanYA S50:48+13:3412:42
11Meredith RaschWA S51:31+14:1712:52
12Elizabeth HughesTE S52:55+15:4113:13
12Harrison WaughCR S52:55+15:4113:13
14Erica DimentTT S55:06+17:5213:46
15Dave NicolsonYA S55:54+18:4013:58
16Adam WilliamsCR S56:32+19:1814:08
16Julie WilliamsCR S56:32+19:1814:08
18Robin UppillOH S56:44+19:3014:11
19James LloydTT S56:57+19:4314:14
20Max OchotaTJ S59:33+22:1914:53
21Ian WeisYA S1:03:55+26:4115:58
22Rachel WeisCR S1:05:41+28:2716:25
23Joaquín GinerWA S1:08:44+31:3017:11
24Hayley MortonWA S1:09:30+32:1617:22

Long

5 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dante AfnanYA S38:126:49
2Ruhi AfnanYA S44:58+6:468:01
3Remi AfnanYA S50:20+12:088:59
4Simon CappTJ S56:27+18:1510:04
5Mark OvertonWA S58:13+20:0110:23
6Paul DaymanCR S1:28:33+50:2115:48
Ben CazzolatoTJ Sdid not start

Scatter Female

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ann NolanTJ S28:39
2Robyn HansenCR S49:43+21:04
2Linna PhuCR S49:43+21:04
2Claire SimsCR S49:43+21:04

Scatter Male

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Greg RowberryWA S16:32
2Peter KreminskiWA S28:52+12:20
3Simon UppillOH S38:00+21:28
4David MurphyCR S40:50+24:18
4Jo RichardsonCR S40:50+24:18

Please report errors in the result list to the organiser.