Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event 7 - Marino Rocks, Kingston Park

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event 7 - Marino Rocks, Kingston Park
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 18 January 2019

CR S

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Robyn HansenScatter Female (4)49:43+21:04
2Linna PhuScatter Female (4)49:43+21:04
2Claire SimsScatter Female (4)49:43+21:04
3Kong Chak LonMedium (24)38:51+1:379:42
4David MurphyScatter Male (5)40:50+24:18
4Jo RichardsonScatter Male (5)40:50+24:18
6Paul DaymanLong (6)1:28:33+50:2115:48
10Gan Quan  YiShort (13)52:18+12:1826:09
12Harrison WaughMedium (24)52:55+15:4113:13
16Adam WilliamsMedium (24)56:32+19:1814:08
16Julie WilliamsMedium (24)56:32+19:1814:08
22Rachel WeisMedium (24)1:05:41+28:2716:25

No club membership

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jenny KamShort (13)did not start

OH S

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Adrian UppillMedium (24)38:41+1:279:40
3Simon UppillScatter Male (5)38:00+21:28
18Robin UppillMedium (24)56:44+19:3014:11

TE S

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Susanne CasanovaMedium (24)39:06+1:529:46
12Elizabeth HughesMedium (24)52:55+15:4113:13

TJ S

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ann NolanScatter Female (4)28:39
1Bec CampbellShort (13)40:0020:00
1Ned OchotaShort (13)40:0020:00
1Phoenix OchotaShort (13)40:0020:00
1Sylvie OchotaShort (13)40:0020:00
4Simon CappLong (6)56:27+18:1510:04
6Grace HomesShort (13)50:47+10:4725:23
6Mark HomesShort (13)50:47+10:4725:23
6Sophia HomesShort (13)50:47+10:4725:23
6Harry WaterhouseMedium (24)43:50+6:3610:57
20Max OchotaMedium (24)59:33+22:1914:53
Janet HillyardShort (13)did not finish
Ben CazzolatoLong (6)did not start

TT S

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Trevor DimentMedium (24)47:53+10:3911:58
9Jemima LloydMedium (24)50:27+13:1312:36
14Erica DimentMedium (24)55:06+17:5213:46
19James LloydMedium (24)56:57+19:4314:14

WA S

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Greg RowberryScatter Male (5)16:32
1Jenny CasanovaMedium (24)37:149:18
2Peter KreminskiScatter Male (5)28:52+12:20
4Fern HillyardMedium (24)39:04+1:509:46
5Jessica JarvisShort (13)42:41+2:4121:20
5Mark OvertonLong (6)58:13+20:0110:23
7Lexie AshforthMedium (24)46:23+9:0911:35
11Meredith RaschMedium (24)51:31+14:1712:52
11Scarlett AshforthShort (13)1:13:32+33:3236:46
11Hugo WestoverShort (13)1:13:32+33:3236:46
11Michael WestoverShort (13)1:13:32+33:3236:46
23Joaquín GinerMedium (24)1:08:44+31:3017:11
24Hayley MortonMedium (24)1:09:30+32:1617:22
Mia HillyardShort (13)did not finish
Patrick HillyardShort (13)did not finish
Tyson HillyardShort (13)did not finish

YA S

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Dante AfnanLong (6)38:126:49
2Ruhi AfnanLong (6)44:58+6:468:01
3Remi AfnanLong (6)50:20+12:088:59
9Ruth NicolsonShort (13)51:33+11:3325:46
10Sandra AfnanMedium (24)50:48+13:3412:42
15Dave NicolsonMedium (24)55:54+18:4013:58
21Ian WeisMedium (24)1:03:55+26:4115:58

Please report errors in the result list to the organiser.