Orienteering Australia

Official results for Snap Sprint Series Race 1 - Adelaide University

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Snap Sprint Series Race 1 - Adelaide University
Organiser: SA Arrows
Date: Friday 1 February 2019

W Open Long

2 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joanna GeorgeTT S19:597:41
2Bridget AndersonSA S20:46+0:477:59
3Abigail GeorgeTT S20:56+0:578:03
4Kate MarschallTT S25:20+5:219:44
5Jenny CasanovaWA S28:33+8:3410:58

M Open Long

2 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dante AfnanYA S15:215:54
2Oliver WilliamsNo club membership16:12+0:516:13
2Angus HainesOH S16:12+0:516:13
4Ethan PenckYA S17:33+2:126:45
5Troy MerchantTJ S19:50+4:297:37
6Brodie DobsonKeeffeYA S21:44+6:238:21
7Luke HazellNo club membership24:05+8:449:15
Scott EvansNo club membershipdid not start

W Vet Long

2 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zara SodenOH S26:3110:11
2Sandra AfnanYA S28:20+1:4910:53
3Robin UppillOH S29:50+3:1911:28
4Leila HendersonYA S35:39+9:0813:42
5Erica DimentTT S37:11+10:4014:18
6Jill CongediOH S38:16+11:4514:43

M Vet Long

2 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Steve CooperYA S20:488:00
2Ben CazzolatoSA S21:23+0:358:13
3Ruhi AfnanYA S21:28+0:408:15
4Chris JacksonTJ S21:29+0:418:15
5David GeorgeTT S23:59+3:119:13
6Robert TuckerYA S24:00+3:129:13
7Simon BurdenOH S24:10+3:229:17
8Adrian UppillOH S24:24+3:369:23
9Frank BurdenOH S24:38+3:509:28
10Simon CappTJ S24:41+3:539:29
11Greg RowberryWA S25:33+4:459:49
12Ian GrivellTT S28:15+7:2710:51
13Trevor DimentTT S30:19+9:3111:39
14Robin EnglishWA S36:30+15:4214:02
15Harry WaterhouseTJ S41:16+20:2815:52
Lewis CarterTJ Smispunched
Robert SmithTT Smispunched
James LloydTT Smispunched
Phil HazellTT Smispunched
Rhys FogartyOH Smispunched

W Jun Long

2 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jemima LloydTT S31:5312:15
Ana PenckYA Smispunched
Zoe CarterTJ Sdid not start

M Jun Long

2 600 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoSA S19:477:36
2Remi AfnanYA S20:02+0:157:42
3Max GrivellTT S20:12+0:257:46
4Jack MarschallTT S20:20+0:337:49
5Finn FogartyOH S26:30+6:4310:11
Leith SodenOH Sdid not start

W Open Short

2 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lexie AshforthWA S21:1910:09
2Rachel BurdenOH S38:52+17:3318:30

W Vet Short

2 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Meredith RaschWA S26:0612:25
2Marian ArthurTT S30:14+4:0814:23
3Lan KellySA S35:37+9:3116:57
4Carol SuchOH S38:05+11:5918:08
5Ruth NicolsonYA S42:25+16:1920:11

M Vet Short

2 100 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Morris AllenCR S21:4610:21
2Clive ArthurTT S25:31+3:4512:09
3Dave NicolsonYA S26:09+4:2312:27
4Jeffrey DinningOH S28:00+6:1413:20
5Aylwin LimTJ S28:14+6:2813:26
6Peter KreminskiWA S31:14+9:2814:52
Peter CuttenWA Smispunched

W Jun Short

2 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lucinda FogartyOH S28:3113:34
2Giselle DraperTJ S37:24+8:5317:48
3Jessica JarvisWA S40:21+11:5019:12
4Annabel LloydTT S49:28+20:5723:33
5Matilda FogartyOH S52:42+24:1125:05

. Easy

1 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daisy AshCR S12:419:03
2Janet HillyardTJ S27:45+15:0419:49
3Owen DraperTJ S28:06+15:2520:04
4Scarlett AshforthWA S30:52+18:1122:02

Please report errors in the result list to the organiser.