Orienteering Australia

Official results for Snap Sprint Series Race 4 - Karinya/Blackwood High

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Snap Sprint Series Race 4 - Karinya/Blackwood High
Organiser: SA Arrows
Date: Friday 22 February 2019

W Open Long

3 020 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Olivia SprodTT S20:026:38
2Joanna GeorgeTT S20:44+0:426:51
3Abigail GeorgeTT S23:39+3:377:49
4Jenny CasanovaWA S24:40+4:388:10
5Fern HillyardWA S27:29+7:279:06

M Open Long

3 020 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ethan PenckYA S17:555:55
2Troy MerchantTJ S18:50+0:556:14

W Vet Long

3 020 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zara SodenOH S25:168:21
2Robin UppillOH S30:24+5:0810:03
3Erica DimentTT S34:47+9:3111:31
4Meredith RaschWA S36:36+11:2012:07
5Sandra AfnanYA S37:18+12:0212:21
6Jill CongediOH S40:03+14:4713:15

M Vet Long

3 020 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Steve CooperYA S20:386:49
2Ruhi AfnanYA S20:43+0:056:51
3Rhys FogartyOH S22:35+1:577:28
4Adrian UppillOH S24:02+3:247:57
5Phil HazellTT S24:16+3:388:02
6Simon BurdenOH S26:17+5:398:42
7Frank BurdenOH S26:37+5:598:48
8Lewis CarterTJ S29:18+8:409:42
9Greg RowberryWA S30:00+9:229:56
10Trevor DimentTT S30:01+9:239:56
11Robert TuckerYA S30:14+9:3610:00
12James LloydTT S34:27+13:4911:24
13Harry WaterhouseTJ S46:40+26:0215:27
Simon CappTJ Smispunched
David GeorgeTT Smispunched

W Jun Long

3 020 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe CarterTJ S22:077:19
2Ana PenckYA S24:11+2:048:00
3Jemima LloydTT S28:15+6:089:21

M Jun Long

3 020 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoTJ S19:096:20
2Leith SodenOH S19:55+0:466:35
3Remi AfnanYA S20:16+1:076:42
4Max GrivellTT S21:07+1:586:59
5Finlay TwiningYA S23:36+4:277:48
6Finn FogartyOH S26:32+7:238:47

W Open Short

2 030 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rachel BurdenOH S30:3115:01

W Vet Short

2 030 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lan KellyTJ S25:5912:47
2Jenny HembrowCR S31:45+5:4615:38
2Carol SuchOH S31:45+5:4615:38
4Noelene AndersonOH S36:02+10:0317:45
5Patricia von BaumgartenYA S47:09+21:1023:13

M Vet Short

2 030 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Morris AllenCR S16:067:55
2Jeffrey DinningOH S18:22+2:169:02
3Peter CuttenWA S23:54+7:4811:46
4Peter KreminskiWA S24:23+8:1712:00
5Frank TomasWA S29:08+13:0214:21
6Aylwin LimTJ S29:35+13:2914:34
7John SuchOH S30:30+14:2415:01

W Jun Short

2 030 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jessica JarvisWA S26:5913:17
2Giselle DraperTJ S27:04+0:0513:20
3Matilda FogartyOH S42:13+15:1420:47

M Jun Short

2 030 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mitchell MorcomTJ S18:409:11
2Daniel MorcomTJ S20:24+1:4410:02

. Easy

1 570 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus CazzolatoTJ S16:4210:38
2Junna HiroseCR S19:56+3:1412:41
3Amanda GreenCR S23:08+6:2614:44
3Iyla GreenCR S23:08+6:2614:44
3Liz GreenCR S23:08+6:2614:44
6Owen DraperTJ S23:30+6:4814:58
7Annabel LloydTT S24:57+8:1515:53
8Janet HillyardTJ S31:32+14:5020:05
9Robyn CuttenWA S38:32+21:5024:32
Mia HillyardWA Sdid not finish
Patrick HillyardWA Sdid not finish
Tyson HillyardWA Sdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.