Orienteering Australia

Official results for 2018 Xmas 5Days Day 1 - Milson Park, Kirribilli

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2018 Xmas 5Days Day 1 - Milson Park, Kirribilli
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Thursday 27 December 2018

Men A

27 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRed Roos600041:57
2Alastair GeorgeBig Foot Orienteers5801045:11
2Ewan ShinglerBig Foot Orienteers5801045:33
4James McQuillanWestern and Hills Orienteers5504048:10
5Toby WilsonGaringal Orienteers5301045:49
6Laurent BillotUringa Orienteers520044:43
6Michael WeinerUringa Orienteers5202046:47
8Samuel GarbelliniEnoggeroos500044:27
9Benjamin HanleyBig Foot Orienteers4801045:05
9Topi Syrjäläinennone480043:36
11Olivier Frangeulnone470044:09
12Gregory DominishGaringal Orienteers4601045:50
13Fedor IskhakovRed Roos440045:00
13Joel PutnamBennelong Northside Orienteers4403047:08
15Thomas GarbelliniEnoggeroos4201045:34
16Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers4101045:12
17Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club400044:55
18Tom KennedyGaringal Orienteers380042:17
19Joseph GarbelliniEnoggeroos3703047:32
19Tate NeedhamRed Roos3701045:50
19Zac NeedhamRed Roos3701045:02
22Mark FreemanBig Foot Orienteers3203047:20
22Stephan WagnerSouthern Highlands Orienteers320044:12
24Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders3101045:07
25Angus LeungGaringal Orienteers250033:22
26Louis NelBennelong Northside Orienteers23011055:45
27Ian McKenzieUringa Orienteers-906901:53:24

Open Women

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Grace MolloyGoldseekers Orienteers5102046:22
2Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers4801045:41
3Lisa GrantGaringal Orienteers4205049:23
3Emily SorensenTintookies Orienteers4201045:39
5Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers390043:02
6Alison BurrillBullecourt Boulder Bounders310040:03
7Amylee RobertsonNewcastle Orienteering Club290043:48
8Lara Rogerson-Woodnone270042:48
9Sarah IsraelGaringal Orienteers230041:47
10Vickie LeeGaringal Orienteers220044:31
11Colleen MockParawanga Orienteers200043:17

Women A

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michele DawsonGaringal Orienteers4401045:04
1Kathie DentRed Roos440044:02
3Nikolett HalmaiGaringal Orienteers4103047:09
3Belinda KinneallyWestern and Hills Orienteers4106050:31
5Catherine MurphyUringa Orienteers400043:01
6Tshinta HopperBennelong Northside Orienteers3804048:04
6Marina IskhakovaRed Roos380038:50
8Natalya FilippovaIllawarra Kareelah Orienteers360043:09
9Melissa GrantBennelong Northside Orienteers350043:17
9Melissa ThomasBennelong Northside Orienteers350044:53
11Clare MurphyUringa Orienteers340044:42
12Melissa RobertsonCentral Coast Orienteers3101045:36
13Melissa AnnettsGaringal Orienteers2802046:12
14Karla BurnettGaringal Orienteers2301045:52
15Ellen CurrieGaringal Orienteers150025:02

Men B

19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SmithGaringal Orienteers510044:37
2Peter AnnettsGaringal Orienteers4801045:15
2Richard PattisonBennelong Northside Orienteers4802046:55
4Angus SheddenSouthern Highlands Orienteers470042:55
5Peter FozoGaringal Orienteers4602046:28
5Tim GilesBig Foot Orienteers4602046:45
5Peter HopperBennelong Northside Orienteers4602047:00
5Istvan KerteszGaringal Orienteers4601045:28
5Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers4603047:47
5Dan SmithWestern and Hills Orienteers4601045:50
11Shane DoyleUringa Orienteers450044:50
12David BrayGaringal Orienteers4401045:08
13Riley GraingerGaringal Orienteers4101045:02
13Mark ShinglerBig Foot Orienteers4107051:14
13Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers4102046:12
16Cameron WillIllawarra Kareelah Orienteers4003047:33
17Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers3903047:43
18Michael RadajewskiParawanga Orienteers340038:59
19Ori GudesOrienteering NSW3005049:49

Women B

19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BachvarovaGaringal Orienteers4803047:51
2Paula ShinglerBig Foot Orienteers4401045:10
3Linda SestaUringa Orienteers420043:42
4Sharon LambertBennelong Northside Orienteers4004048:09
4Iida LehtonenGaringal Orienteers4005049:04
6Serena DoyleUringa Orienteers370043:33
7Tania KennedyGaringal Orienteers350043:18
8Ruth SheddenSouthern Highlands Orienteers340043:02
9Melanie ChristieUringa Orienteers300042:46
10Margaret PeelNewcastle Orienteering Club2801045:04
10Maria StankovaWestern and Hills Orienteers280043:58
12Andra LeungGaringal Orienteers270039:46
12Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club270040:56
14Deirdre SharkeyParawanga Orienteers250042:42
15Fiona CaristoEnoggeroos240036:14
15Airdrie LongGaringal Orienteers2402046:57
15Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers2404048:06
18Saacha DonaldsonBig Foot Orienteers230041:08
18Sara GarbelliniEnoggeroos230039:18

Men C

31 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Anthony PettersonGaringal Orienteers500044:21
2John BulmanGaringal Orienteers4008052:32
2John MurrayWestern and Hills Orienteers4001045:43
2Warwick SelbyGaringal Orienteers4001045:08
2Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers4004048:24
6Philip Eelesnone39010054:36
7Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers3807051:22
8Jim MackayUringa Orienteers370044:00
8Peter McConaghyGaringal Orienteers3702046:03
10David McGheeBennelong Northside Orienteers3604048:40
10Wayne PepperBennelong Northside Orienteers360043:28
10Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers360043:54
13Colin PriceCentral Coast Orienteers3401045:34
14Tony BryantEnoggeroos330043:57
14Jamie KennedyGaringal Orienteers330039:47
16John AndersonGaringal Orienteers3201045:02
16Johnny PetersenGaringal Orienteers320043:01
16Dmitry StukovWestern and Hills Orienteers320042:36
19Hugh JorgensenRed Roos310043:32
20Ian DempseyNewcastle Orienteering Club300043:15
20David JenkinsBushflyers300043:53
20Geoff PeelNewcastle Orienteering Club300042:08
23Dylan BryantEnoggeroos290034:24
23Paul GarbelliniEnoggeroos2902046:41
23Owen RadajewskiParawanga Orienteers290044:00
26Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers2806050:51
26Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club280039:52
28Ian BilmonUringa Orienteers2601045:34
28Brett LeaversUringa Orienteers260042:50
28Ellis LeungGaringal Orienteers260040:58
31Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers210028:29

Women C

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nea ShinglerBig Foot Orienteers3801045:33
2Amanda MackieBig Foot Orienteers340044:40
3Helen MurphyUringa Orienteers330043:22
4Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders320043:14
4Clare Nethertonnone3202046:21
4Joanna ParrBig Foot Orienteers320041:17
7Sue FroudeIllawarra Kareelah Orienteers310044:44
8Adrienne KirbyUringa Orienteers300039:47
9Elizabeth BulmanGaringal Orienteers290044:49
10Robyn PallasCentral Coast Orienteers270041:52
11Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West260038:15
12Linda BurridgeUgly Gully Orienteers2501045:57
12Vanessa FreemanBig Foot Orienteers250043:39
12Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers250042:53
12Wendy McConaghyGaringal Orienteers2502046:49
16Tamara NeedhamRed Roos200044:26
17Mary Jane MahonyUringa Orienteers170044:42

Men D

24 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mike WardGaringal Orienteers4001045:08
2Jim MerchantGaringal Orienteers380044:30
3Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers370044:50
4Murray WithersEnoggeroos360043:21
5Peter ThomasonBennelong Northside Orienteers3501045:04
6Simon GeorgeBig Foot Orienteers340044:59
7Oliver FreemanBig Foot Orienteers3203047:07
7Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club320038:40
7Ian MillerWestern and Hills Orienteers320040:57
10Ron JunghansGaringal Orienteers3001045:42
11Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West290041:55
11Peter OrrNewcastle Orienteering Club2901045:21
13YC LeeGaringal Orienteers270044:05
14Garry StewartSouthern Highlands Orienteers260042:35
15Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders250039:18
15Brian ClelandUringa Orienteers250044:29
15Bryan HardyWullundigong Orienteers of the West250043:01
15Terry MurphyUringa Orienteers2507051:50
15Robert SprySouthern Highlands Orienteers250043:16
20Dennis SparlingGaringal Orienteers2302046:39
21Ross DukerGaringal Orienteers220040:02
21Michael HanrattyGaringal Orienteers220040:11
23John HardingParawanga Orienteers180042:24
24Rupert RoperUringa Orienteers170043:38

Women D

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Margaret DuguidIllawarra Kareelah Orienteers350044:53
2Stacey BryceGaringal Orienteers3401045:42
3Alison BryantEnoggeroos300044:26
4Sue ThomsonGaringal Orienteers290043:46
5Anneke Corrynone280042:35
5Bryony CoxGaringal Orienteers280040:59
5Maria OrrNewcastle Orienteering Club280044:09
8Sharon WithersEnoggeroos260042:20
9Josephine GarbelliniEnoggeroos2502046:51
10Janet MorrisWestern and Hills Orienteers240043:26
11Sandra StewartSouthern Highlands Orienteers230044:39
12Hind NeedhamRed Roos200044:31
12Katya StukovaWestern and Hills Orienteers200044:10
14Abigail McGheeBennelong Northside Orienteers170028:29
15Elaine BennettNewcastle Orienteering Club150044:06
15Jane HardyWullundigong Orienteers of the West150044:23
15Barbara JunghansGaringal Orienteers1504048:04

Men E

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Cooper HorleyGaringal Orienteers3704048:46
2Curtis PepperBennelong Northside Orienteers320043:03
3Elye DentRed Roos310043:28
4Timothy McConaghyGaringal Orienteers300044:37
5Ted MulherinWestern and Hills Orienteers2902046:23
6Tim CoxGaringal Orienteers260044:20
7Ben McConaghyGaringal Orienteers230044:44
8Ivan StukovWestern and Hills Orienteers200044:10

Combined

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers2801045:02
2Iona HorleyGaringal Orienteers2501045:12
3Louise BrooksOrienteering NSW220044:54
3Shay SweeneyWestern and Hills Orienteers220044:05
5Joe RoperUringa Orienteers200042:49
6Aiden HorleyGaringal Orienteers120044:42

Combined Mini

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Miles BryantEnoggeroos0012:41
2Hayden DentRed Roos0015:00
3Alton FreemanBig Foot Orienteers0015:32
4Eamon Corrynone0016:42
5Adrian GarbelliniEnoggeroos0016:46
6Rory SheddenSouthern Highlands Orienteers0018:16
7Thomas CaristoEnoggeroos0018:35
8Euan SheddenSouthern Highlands Orienteers0018:41
9Connor DentRed Roos0020:13
10Alice RadajewskiParawanga Orienteers0020:48
11Tessa RadajewskiParawanga Orienteers0025:03
12Alex CaristoEnoggeroos0032:25
13Isabella BurridgeUgly Gully Orienteers0033:02
14Callum BryantEnoggeroos0036:23
15Nicola McConaghyGaringal Orienteers0045:56

Please report errors in the result list to the organiser.