Orienteering Australia

Official results for SC-ORE #1: Curtin Primary

Event informationShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: SC-ORE #1: Curtin Primary
Organiser: Orienteering ACT
Date: Thursday 7 March 2019

Mxd4

27 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1CB A Campbell A14:09
1. Lucy Robins3:043:04
2. Samuel Gerner3:386:42
3. Michael Hudson3:2510:07
4. Sophie Weaver4:0214:09
2CU A Curtin A15:27+1:18
1. Anna Clark4:114:11
2. Joshua Mansell3:317:42
3. Nicholas Driver3:5411:36
4. Matilda Carson3:5115:27+1:18
3MJ A Majura B16:11+2:02
1. Luca Hogg3:043:04
2. Bradon Worth3:486:52
3. Patrick Clark4:3111:23
4. Ruby Clark4:4816:11+2:02
4AR A Aranda C16:51+2:42
1. Lily Altamore4:074:07
2. Connor Dent4:358:42
3. Ethan Colwell4:1913:01
4. Ariadna Iskhakova3:5016:51+2:42
5MJ A Majura E17:04+2:55
1. Alex Palfrey4:454:45
2. George Covey3:438:28
3. Ali MacDonald4:0912:37
4. Annie Lemm4:2717:04+2:55
6AR A Aranda A17:42+3:33
1. Abby Mccrae4:384:38
2. Rory Tully4:158:53
3. Elye Dent3:2812:21
4. Mira Walter5:2117:42+3:33
7MJ A Majura H18:18+4:09
1. Josie Foley4:244:24
2. Tom Covey4:198:43
3. Owen Henderson5:0913:52
4. Lara Godwin4:2618:18+4:09
8MJ A Majura C20:38+6:29
1. Lucinda Camilleri4:094:09
2. Dashiell Thoms5:279:36
3. Kiran Isbister6:3216:08
4. Emily Camilleri4:3020:38+6:29
9CU A Curtin B20:56+6:47
1. Adelaide Driver6:036:03
2. Tucker Clark5:1111:14
3. Will Simpson4:4015:54
4. Erin Clark5:0220:56+6:47
10MJ A Majura F21:02+6:53
1. Alice Radajewski5:035:03
2. Harry Weeding6:1411:17
3. Liam Kendrigan4:0715:24
4. Lucy Alexander5:3821:02+6:53
11MJ A Majura I21:23+7:14
1. Maya Morton4:104:10
2. Tompson Frazer4:448:54
3. Hamish O'sullivan5:2814:22
4. Emily Bagnall6:0121:23+7:14
12NA A North Ainslie B22:48+8:39
1. Isla Overall-Donald7:167:16
2. Archie Landon-Smith4:2211:38
3. Zebulon Veikkanen5:3017:08
4. Eloise Howland5:4022:48+8:39
13MJ A Majura D23:19+9:10
1. Astrid Sanixay Molland5:045:04
2. Jasper Sheedy4:349:38
3. Ollie Barker4:0713:45
4. Freja Hosie9:3423:19+9:10
14AR A Aranda B23:38+9:29
1. Astrid Evans9:239:23
2. Hayden Dent3:4413:07
3. Rubin Leach5:4018:47
4. Zoe Mccrae4:5123:38+9:29
15CB A Campbell/Forrest23:49+9:40
1. Grace Joyce5:125:12
2. Felicity Southworth7:2212:34
3. Evan Harding3:3316:07
4. Harriet Robins6:4223:49+9:40
16GJ A Curtin/Canb Grammar Girl24:03+9:54
1. Madison Barancewicz4:224:22
2. Isabella Pahl6:0110:23
3. Elizabeth Denny5:3916:02
4. Ethan Havendon8:0124:03+9:54
17NA A North Ainslie A25:08+10:59
1. Millie Pellegrino5:165:16
2. Hugo Bodsworth5:5311:09
3. Hugo Trim6:1117:20
4. Isla Farrell5:4825:08+10:59
18GO A Gowrie A25:26+11:17
1. Jacinta Rowe5:565:56
2. Zachary Howie5:3911:35
3. Samuel Bowden4:2115:56
4. Charli Gault8:3025:26+11:17
19CB A Campbell D25:58+11:49
1. Gretchen Creighton6:546:54
2. Eamon Wyborn6:4313:37
3. Euan Johnson6:2219:59
4. Ava Pitt5:5925:58+11:49
20NA A North Ainslie C26:56+12:47
1. Elspeth Patrick7:057:05
2. Pepi Warre4:2111:26
3. Alexander Punzmann5:2516:51
4. Brae Jackson8:0526:56+12:47
21MJ A Majura A27:24+13:15
1. Farishteh Ali7:437:43
2. Austin Back6:4914:32
3. Jesse Tay5:5520:27
4. Lily Barry4:5727:24+13:15
22GJ A Canb Girls Team A27:31+13:22
1. Alyse Obrien6:496:49
2. Wynona John5:2912:18
3. Laura Bishop3:5916:17
4. Sarah Shearr6:1427:31+13:22
23HU A Hughes A31:19+17:10
1. Asha Curtis8:528:52
2. Alex Cole7:2116:13
3. Ivy Kroll7:0123:14
4. Clara Wheeler8:0531:19+17:10
24MJ A Majura G31:36+17:27
1. Clare Brookes7:017:01
2. Rufus Mcduff5:2112:22
3. Jack James4:2516:47
4. Isobel Groenhout10:4931:36+17:27
25CB A Campbell B32:10+18:01
1. Sofia Knight5:455:45
2. Olivia Rhodes7:5813:43
3. Sara Barbaro11:1524:58
4. Jacqueline Hudson7:1232:10+18:01
25CB A Campbell C32:10+18:01
1. Violet Lybrand9:569:56
2. Ethan Farmer7:3217:28
3. Isaac Kemp4:4922:17
4. Alyx Hoffman8:5332:10+18:01
27MJ A Majura J33:30+19:21
1. Isla Sko8:418:41
2. Henry Alexander8:1316:54
3. Ivy Hartwig6:1723:11
4. Charlotte Scott6:1933:30+19:21

Please report errors in the result list to the organiser.