Orienteering Australia

Official results for SC-ORE #2: Gowrie Primary

Event informationShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: SC-ORE #2: Gowrie Primary
Organiser: Orienteering ACT
Date: Thursday 14 March 2019

Mxd4

27 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1CB A Campbell A19:27
1. Lucy Robins4:474:47
2. Samuel Gerner4:359:22
3. Michael Hudson4:5014:12
4. Sophie Weaver5:1519:27
2MJ A Majura E20:53+1:26
1. Alex Palfrey5:165:16
2. George Covey4:5610:12
3. Ali MacDonald5:0715:19
4. Annie Lemm5:3420:53+1:26
3CU A Curtin A22:04+2:37
1. Anna Clark5:435:43
2. Joshua Mansell4:5710:40
3. Nicholas Driver4:4815:28
4. Matilda Carson5:3622:04+2:37
4MJ A Majura B23:23+3:56
1. Luca Hogg4:394:39
2. Braden Worth5:4410:23
3. Patrick Clark5:4716:10
4. Ruby Clark5:1323:23+3:56
5AR A Aranda A23:25+3:58
1. Mira Walter8:138:13
2. Rory Tully4:4512:58
3. Elye Dent3:4816:46
4. Abby Mccrae6:3923:25+3:58
6NA A North Ainslie B23:32+4:05
1. Isla Overall-Donald6:016:01
2. Archie Landon-Smith5:1811:19
3. Zebulon Veikkanen5:2916:48
4. Eloise Howland6:4423:32+4:05
7AR A Aranda C24:10+4:43
1. Lily Altamore5:555:55
2. Connor Dent6:2112:16
3. Ethan Colwell5:0917:25
4. Ariadna Iskhakova5:4524:10+4:43
8GO A Gowrie A24:17+4:50
1. Jacinta Rowe5:145:14
2. Zachary Howie5:4210:56
3. Samuel Bowden5:1016:06
4. Charli Gault8:1124:17+4:50
9MJ A Majura F26:38+7:11
1. Alice Radajewski7:427:42
2. Harry Weeding8:0315:45
3. Liam Kendrigan5:0120:46
4. Lucy Alexander5:5226:38+7:11
10AR A Aranda B27:09+7:42
1. Zoe Mccrae7:147:14
2. Hayden Dent4:5712:11
3. Rubin Leach6:4018:51
4. Astrid Evans7:1827:09+7:42
10MJ A Majura I27:09+7:42
1. Maya Morton7:077:07
2. Tompson Frazer5:4712:54
3. Hamish O'sullivan7:0720:01
4. Emily Bagnall7:0827:09+7:42
12MJ A Majura H27:25+7:58
1. Josie Foley9:089:08
2. Tom Covey6:0315:11
3. Owen Henderson5:5921:10
4. Lara Godwin6:1527:25+7:58
13GJ A Curtin/Canb Grammar Girl28:24+8:57
1. Madison Barancewicz7:087:08
2. Isabella Pahl7:2614:34
3. Elizabeth Denny5:5520:29
4. Rachel Cooper7:5528:24+8:57
14CB A Campbell/Forrest30:05+10:38
1. Grace Joyce7:097:09
2. Felicity Southworth8:3715:46
3. Evan Harding5:2821:14
4. Harriet Robins7:5130:05+10:38
15MJ A Majura D30:11+10:44
1. Astrid Sanixay Molland7:397:39
2. Jasper Sheedy6:5814:37
3. Ollie Barker5:4820:25
4. Freja Hosie8:4630:11+10:44
16CB A Campbell D30:37+11:10
1. Gretchen Creighton7:177:17
2. Eamon Wyborn8:4916:06
3. Euan Johnson7:1523:21
4. Ava Pitt7:1630:37+11:10
17GJ A Canb Girls Team A31:42+12:15
1. Alyse Obrien6:566:56
2. Wynona John10:1017:06
3. Laura Bishop6:1023:16
4. Sarah Shearr8:2631:42+12:15
18MJ A Majura C32:08+12:41
1. Lucinda Camilleri5:575:57
2. Ethan Hovenden10:2516:22
3. Kiran Isbister6:5023:12
4. Emily Camilleri8:5632:08+12:41
19NA A North Ainslie A32:23+12:56
1. Millie Pellegrino10:2110:21
2. Hugo Bodsworth6:5517:16
3. Hugo Trim6:2923:45
4. Isla Farrell8:3832:23+12:56
20CU A Curtin B33:27+14:00
1. Adelaide Driver7:187:18
2. Tucker Clark7:1314:31
3. Will Simpson6:4821:19
4. Erin Clark9:0833:27+14:00
21NA A North Ainslie C34:04+14:37
1. Elspeth Patrick9:049:04
2. Pepi Warre7:1916:23
3. Alexander Punzmann9:4026:03
4. Brae Jackson8:0134:04+14:37
22MJ A Majura A34:37+15:10
1. Farishteh Ali11:3711:37
2. Austin Back8:5720:34
3. Jesse Tay6:3227:06
4. Lily Barry7:3134:37+15:10
23CB A Campbell B37:19+17:52
1. Sofia Knight7:487:48
2. Olivia Rhodes8:2916:17
3. Sara Barbaro11:4828:05
4. Jacqueline Hudson9:1437:19+17:52
24CB A Campbell C37:26+17:59
1. Violet Lybrand12:2912:29
2. Ethan Farmer8:5421:23
3. Isaac Kemp7:0628:29
4. Alyx Hoffman7:5737:26+17:59
25MJ A Majura G38:06+18:39
1. Clare Brookes11:2411:24
2. Rufus Mcduff9:0020:24
3. Jack James6:3526:59
4. Isobel Groenhout8:0738:06+18:39
26HU A Hughes A39:06+19:39
1. Asha Curtis12:0512:05
2. Alex Cole9:3921:44
3. Ivy Kroll9:3431:18
4. Clara Wheeler6:4839:06+19:39
27MJ A Majura J39:31+20:04
1. Isla Sko12:1012:10
2. Henry Alexander8:5021:00
3. Ivy Hartwig6:2627:26
4. Charlotte Scott12:0539:31+20:04

Please report errors in the result list to the organiser.