Orienteering Australia

Official results for Sheepstation Creek, Wivenhoe Dam, Bush

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sheepstation Creek, Wivenhoe Dam, Bush
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 23 June 2019

Hard 2

7 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Krystal NeumannEN Q57:077:30
2Tony HowesUG Q1:04:09+7:028:26
3Samuel GarbelliniEN Q1:06:38+9:318:46
4Neil SimsonTF Q1:07:34+10:278:53
5Andrew ScottEN Q1:27:45+30:3811:32
Tim McIntyreUG Qmispunched

Hard 3

4 500 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ross McGinnisSO Q41:389:15
2Robert RapkinsEN Q42:31+0:539:26
3Murray HainesSO Q45:22+3:4410:04
4Zazi BrennanRR Q51:21+9:4311:24
5Juliana de NooyUG Q51:26+9:4811:25
6Lachlan McIntyreUG Q53:52+12:1411:58
7Frances PowellUG Q54:33+12:5512:07
8Ocean MercierHutt Valley54:45+13:0712:10
9Jacquie RandUG Q55:39+14:0112:22
10Mali BrennanRR Q58:51+17:1313:04
11Andrew BrennanRR Q58:54+17:1613:05
12Trevor SauerSO Q1:02:27+20:4913:52
13James MitchellUG Q1:04:37+22:5914:21
14JJ WangNo club1:36:56+55:1821:32
15Nicholas RollsNo club1:37:00+55:2221:33
Peter EffeneyUG Qmispunched

Hard 5

2 500 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dennis MewsBK V28:0711:14
2Lynda RapkinsEN Q32:23+4:1612:57
3Jay MairUG Q33:56+5:4913:34
4Tony BryantEN Q40:47+12:4016:18
5Sara GarbelliniEN Q41:36+13:2916:38
6Judith HayTF Q43:48+15:4117:31
7Matthew RossTF Q43:53+15:4617:33
8Tony Tavner-CornerTF Q47:11+19:0418:52
9Johanna Tavner-CornerTF Q51:48+23:4120:43
10Fiona McIntyreUG Q59:21+31:1423:44
11Angela MurrayNo club1:01:21+33:1424:32
12Neville CobboldQLD1:12:06+43:5928:50
Pat van BerkelHutt Valleymispunched
Dylan BryantEN Qdid not finish

Moderate

2 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dallas SykesRR Q39:3713:39
2Jacob SykesRR Q41:49+2:1214:25
3Scott FergusonUG Q52:41+13:0418:10
4James FergusonUG Q1:01:27+21:5021:11
5Elizabeth FergusonUG Q1:01:30+21:5321:12
6Alison BryantEN Q1:14:38+35:0125:44
7Isabella CooperRR Q1:15:51+36:1426:09
8Aaron ScottEN Q1:17:07+37:3026:35
9Peter ScottEN Q1:17:12+37:3526:37
10Alex MairNo club1:31:19+51:4231:29
Eve TagueRR Qmispunched
Josh ScobleNo clubdid not finish
Roy KalecinskiTF Qdid not finish

Easy

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEN Q24:1010:59
2Kari BrennanRR Q29:56+5:4613:36
3William BarnesRR Q33:36+9:2615:16
4Alex WrightRR Q38:45+14:3517:36
5Bailey SykesRR Q39:15+15:0517:50
6Pat MewsBK V46:53+22:4321:18
7Jen WoodsTF Q1:05:43+41:3329:52
Caitlyn GarrattRR Qmispunched

Very Easy

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex VanzellaRR Q18:059:31
2Ben GarrattRR Q42:14+24:0922:13
3Lucy BarnesRR Q48:12+30:0725:22
4Laura van BerkelNo club1:22:33+1:04:2843:26

Please report errors in the result list to the organiser.