Orienteering Australia

Official results for Sprint Adelaide (All days entry only), race 3 - Flinders University - Morning

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Adelaide (All days entry only)
Organisers: Orienteering Australia / Orienteering SA
Date: Friday 25 January 2019 - Monday 28 January 2019

Race 1 - Belair Golf Course - Night OrienteeringRace 2 - Heathfield High School - AfternoonRace 2 - Heathfield High School - Afternoon (overall)Race 3 - Flinders University - MorningRace 3 - Flinders University - Morning (overall)Race 4 - Flinders University - AfternoonRace 4 - Flinders University - Afternoon (overall)Race 5 - Mt Barker Primary School - MorningRace 5 - Mt Barker Primary School - Morning (overall)

Medium

41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Max GrivellTT S Tintookies Orienteers19:27
2Steve CooperYO S Yalanga Orienteers20:31+1:04
3Philip EelesSouthampton Orienteering Club21:32+2:05
4Damian SpencerDR V Dandenong Ranges Orienteering21:36+2:09
5Nigel DobsonYO S Yalanga Orienteers21:49+2:22
6Adrian UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering21:53+2:26
7James LithgowGO N Garingal Orienteers23:05+3:38
8Sophie ArthurMF V Melbourne Forest Racers23:07+3:40
9Brodie DobsonKeeffeYO S Yalanga Orienteers23:35+4:08
10David GeorgeTT S Tintookies Orienteers24:45+5:18
11Milla KeyMF V Melbourne Forest Racers25:09+5:42
12Carolyn JacksonBK V Bayside Kangaroos Orienteers25:14+5:47
13Fern HillyardWR S Wallaringa Orienteering Club25:36+6:09
14Desmond NormanTJ S Tjuringa Orienteers26:08+6:41
15Zara SodenOH S Onkaparinga Hills Orienteering26:25+6:58
16Bill VandendoolBK V Bayside Kangaroos Orienteers26:47+7:20
17Trevor DimentTT S Tintookies Orienteers26:57+7:30
18Jemima LloydTT S Tintookies Orienteers27:42+8:15
19Robin UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering28:03+8:36
20Peter DalwoodDR V Dandenong Ranges Orienteering28:14+8:47
21Lucy BurleyYO S Yalanga Orienteers31:01+11:34
22Robert SmithTT S Tintookies Orienteers31:51+12:24
23Erica DimentTT S Tintookies Orienteers31:53+12:26
24Clive ArthurTT S Tintookies Orienteers32:23+12:56
25Leila HendersonYO S Yalanga Orienteers36:05+16:38
26Murray HannaBK V Bayside Kangaroos Orienteers36:26+16:59
26Sandra McKeanOH S Onkaparinga Hills Orienteering36:26+16:59
28Jeffrey DinningOH S Onkaparinga Hills Orienteering37:02+17:35
29Peter KreminskiWR S Wallaringa Orienteering Club37:33+18:06
30Jill CongediOH S Onkaparinga Hills Orienteering40:26+20:59
31Peter CuttenWR S Wallaringa Orienteering Club46:33+27:06
32Pamela KingDR V Dandenong Ranges Orienteering49:09+29:42
33Harry WaterhouseTJ S Tjuringa Orienteers51:30+32:03
Sandra AfnanYO S Yalanga Orienteersnot competing
Finn FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Rhys FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Joaquín GinerWR S Wallaringa Orienteering Clubnot competing
James LloydTT S Tintookies Orienteersnot competing
Kate MarschallTT S Tintookies Orienteersnot competing
Dave NicolsonYO S Yalanga Orienteersnot competing
Ruth NicolsonYO S Yalanga Orienteersnot competing
Matilda FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringdid not start
Ian GrivellTT S Tintookies Orienteersdid not start
Ana PenckYO S Yalanga Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.