*** Instance-specific ***

Official results for Sprint Adelaide (All days entry only), race 3 - Flinders University - Morning

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Adelaide (All days entry only)
Organisers: Orienteering Australia / Orienteering SA
Date: Friday 25 January 2019 - Monday 28 January 2019

Race 1 - Belair Golf Course - Night OrienteeringRace 2 - Heathfield High School - AfternoonRace 2 - Heathfield High School - Afternoon (overall)Race 3 - Flinders University - MorningRace 3 - Flinders University - Morning (overall)Race 4 - Flinders University - AfternoonRace 4 - Flinders University - Afternoon (overall)Race 5 - Mt Barker Primary School - MorningRace 5 - Mt Barker Primary School - Morning (overall)

Open

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Martin DentRR A Red Roos ACT8:46
2Robert BennettNO N Newcastle Orienteering Club8:51+0:05
3Nathan LawsonMF V Melbourne Forest Racers9:18+0:32
4Simon UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering9:35+0:49
5Joe WoodleyOV/No club Orienteering Victoria9:39+0:53
6Dante AfnanYO S Yalanga Orienteers9:40+0:54
7Alastair GeorgeBF A Big Foot Orienteers9:48+1:02
7Angus HainesOH S Onkaparinga Hills Orienteering9:48+1:02
9Oliver WilliamsSW S Arrows9:51+1:05
10Tara MelhuishPW A Parawanga Orienteers ACT10:35+1:49
11Ethan PenckYO S Yalanga Orienteers10:36+1:50
12Grace MolloyBF A Big Foot Orienteers10:49+2:03
13Kathie DentRR A Red Roos ACT10:57+2:11
14Ruhi AfnanYO S Yalanga Orienteers12:01+3:15
14Olivia SprodTT S Tintookies Orienteers12:01+3:15
16William DaveyMF V Melbourne Forest Racers12:04+3:18
17Remi AfnanYO S Yalanga Orienteers12:06+3:20
18Joanna GeorgeTT S Tintookies Orienteers12:29+3:43
19Lanita SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering12:33+3:47
20Emily SorensenTT S Tintookies Orienteers13:05+4:19
21Bridget AndersonOH S Onkaparinga Hills Orienteering13:19+4:33
22Meredith NormanTJ S Tjuringa Orienteers13:30+4:44
23Abigail GeorgeTT S Tintookies Orienteers13:58+5:12
24Rebecca GeorgeST N Stingers14:52+6:06
Doug JohnstonTJ S Tjuringa Orienteersnot competing
Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Torren ArthurMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Jenny CasanovaWR S Wallaringa Orienteering Clubdid not start
Kong Chak LonOA/No club Orienteering Australiadid not start
Max DalheimMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Finn FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringdid not start
Ryhs FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringdid not start
Tyson HillyardWR S Wallaringa Orienteering Clubdid not start
Oscar JohnstonTJ S Tjuringa Orienteersdid not start
Aston KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Jensen KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Natasha KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Warren KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Jack MarschallTT S Tintookies Orienteersdid not start
Kristian RuuskaAR V Victorian ARDF Groupdid not start
Leith SodenOH S Onkaparinga Hills Orienteeringdid not start
Blair TrewinYV V Yarra Valley Orienteering Clubdid not start

Medium

41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Max GrivellTT S Tintookies Orienteers19:27
2Steve CooperYO S Yalanga Orienteers20:31+1:04
3Philip EelesSouthampton Orienteering Club21:32+2:05
4Damian SpencerDR V Dandenong Ranges Orienteering21:36+2:09
5Nigel DobsonYO S Yalanga Orienteers21:49+2:22
6Adrian UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering21:53+2:26
7James LithgowGO N Garingal Orienteers23:05+3:38
8Sophie ArthurMF V Melbourne Forest Racers23:07+3:40
9Brodie DobsonKeeffeYO S Yalanga Orienteers23:35+4:08
10David GeorgeTT S Tintookies Orienteers24:45+5:18
11Milla KeyMF V Melbourne Forest Racers25:09+5:42
12Carolyn JacksonBK V Bayside Kangaroos Orienteers25:14+5:47
13Fern HillyardWR S Wallaringa Orienteering Club25:36+6:09
14Desmond NormanTJ S Tjuringa Orienteers26:08+6:41
15Zara SodenOH S Onkaparinga Hills Orienteering26:25+6:58
16Bill VandendoolBK V Bayside Kangaroos Orienteers26:47+7:20
17Trevor DimentTT S Tintookies Orienteers26:57+7:30
18Jemima LloydTT S Tintookies Orienteers27:42+8:15
19Robin UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering28:03+8:36
20Peter DalwoodDR V Dandenong Ranges Orienteering28:14+8:47
21Lucy BurleyYO S Yalanga Orienteers31:01+11:34
22Robert SmithTT S Tintookies Orienteers31:51+12:24
23Erica DimentTT S Tintookies Orienteers31:53+12:26
24Clive ArthurTT S Tintookies Orienteers32:23+12:56
25Leila HendersonYO S Yalanga Orienteers36:05+16:38
26Murray HannaBK V Bayside Kangaroos Orienteers36:26+16:59
26Sandra McKeanOH S Onkaparinga Hills Orienteering36:26+16:59
28Jeffrey DinningOH S Onkaparinga Hills Orienteering37:02+17:35
29Peter KreminskiWR S Wallaringa Orienteering Club37:33+18:06
30Jill CongediOH S Onkaparinga Hills Orienteering40:26+20:59
31Peter CuttenWR S Wallaringa Orienteering Club46:33+27:06
32Pamela KingDR V Dandenong Ranges Orienteering49:09+29:42
33Harry WaterhouseTJ S Tjuringa Orienteers51:30+32:03
Sandra AfnanYO S Yalanga Orienteersnot competing
Finn FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Rhys FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Joaquín GinerWR S Wallaringa Orienteering Clubnot competing
James LloydTT S Tintookies Orienteersnot competing
Kate MarschallTT S Tintookies Orienteersnot competing
Dave NicolsonYO S Yalanga Orienteersnot competing
Ruth NicolsonYO S Yalanga Orienteersnot competing
Matilda FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringdid not start
Ian GrivellTT S Tintookies Orienteersdid not start
Ana PenckYO S Yalanga Orienteersdid not start

Short

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lucinda FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteering26:09
2Gemma BurleyYO S Yalanga Orienteers26:33+0:24
3Janet HillyardTJ S Tjuringa Orienteers36:22+10:13
Jenny KamOA/No club Orienteering Australiadid not start

EOD Medium

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Simon BurdenOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Robert TuckerYO S Yalanga Orienteersnot competing

EOD Short

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
Rachel BurdenOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
David LawTT S Tintookies Orienteersnot competing
Sara LemanskiWR S Wallaringa Orienteering Clubnot competing
Annabel LloydTT S Tintookies Orienteersnot competing
Julia LloydTT S Tintookies Orienteersnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.