Orienteering Australia

Official results for Sprint Adelaide (All days entry only), race 5 - Mt Barker Primary School - Morning

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Adelaide (All days entry only)
Organisers: Orienteering Australia / Orienteering SA
Date: Friday 25 January 2019 - Monday 28 January 2019

Race 1 - Belair Golf Course - Night OrienteeringRace 2 - Heathfield High School - AfternoonRace 2 - Heathfield High School - Afternoon (overall)Race 3 - Flinders University - MorningRace 3 - Flinders University - Morning (overall)Race 4 - Flinders University - AfternoonRace 4 - Flinders University - Afternoon (overall)Race 5 - Mt Barker Primary School - MorningRace 5 - Mt Barker Primary School - Morning (overall)

Open

41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Martin DentRR A Red Roos ACT14:33
2Joe WoodleyOV/No club Orienteering Victoria15:14+0:41
3Simon UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering15:26+0:53
4Robert BennettNO N Newcastle Orienteering Club15:45+1:12
5Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers16:13+1:40
6Alastair GeorgeBF A Big Foot Orienteers16:45+2:12
7Grace MolloyBF A Big Foot Orienteers16:55+2:22
8Dante AfnanYO S Yalanga Orienteers16:58+2:25
9Ethan PenckYO S Yalanga Orienteers17:01+2:28
10Tara MelhuishPW A Parawanga Orienteers ACT17:27+2:54
11Oliver WilliamsSW S Arrows17:48+3:15
12Kathie DentRR A Red Roos ACT18:49+4:16
13Natasha KeyMF V Melbourne Forest Racers19:20+4:47
14Olivia SprodTT S Tintookies Orienteers19:21+4:48
15Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers19:49+5:16
16Toby CazzolatoTJ S Tjuringa Orienteers19:51+5:18
17Torren ArthurMF V Melbourne Forest Racers20:45+6:12
17Joanna GeorgeTT S Tintookies Orienteers20:45+6:12
19Kristian RuuskaAR V Victorian ARDF Group21:06+6:33
20Lanita SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering21:14+6:41
21Ben CazzolatoTJ S Tjuringa Orienteers21:35+7:02
22Ruhi AfnanYO S Yalanga Orienteers21:39+7:06
23Remi AfnanYO S Yalanga Orienteers21:48+7:15
24Warren KeyMF V Melbourne Forest Racers21:51+7:18
25Abigail GeorgeTT S Tintookies Orienteers22:21+7:48
26Jenny CasanovaWR S Wallaringa Orienteering Club22:41+8:08
27Blair TrewinYV V Yarra Valley Orienteering Club22:55+8:22
28Leith SodenOH S Onkaparinga Hills Orienteering23:16+8:43
29Tyson HillyardWR S Wallaringa Orienteering Club23:49+9:16
30Rebecca GeorgeST N Stingers25:02+10:29
31Sarah GilbertWR S Wallaringa Orienteering Club25:30+10:57
32Jensen KeyMF V Melbourne Forest Racers28:23+13:50
Meredith NormanTJ S Tjuringa Orienteersmispunched
Bridget AndersonOH S Onkaparinga Hills Orienteeringmispunched
Brodie NankervisEV T Esk Valley Orienteering Clubmispunched
Kong Chak LonOA/No club Orienteering Australianot competing
Finn FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Ryhs FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Doug JohnstonTJ S Tjuringa Orienteersnot competing
Oscar JohnstonTJ S Tjuringa Orienteersnot competing
Jack MarschallTT S Tintookies Orienteersnot competing
Max DalheimMF V Melbourne Forest Racersinactive
William DaveyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Angus HainesOH S Onkaparinga Hills Orienteeringdid not start
Aston KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Nathan LawsonMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Emily SorensenTT S Tintookies Orienteersdid not start
Caitlin YoungBF A Bushflyers ACTdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.