Orienteering Australia

Official results for Sprint Adelaide (All days entry only), race 5 - Mt Barker Primary School - Morning

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Adelaide (All days entry only)
Organisers: Orienteering Australia / Orienteering SA
Date: Friday 25 January 2019 - Monday 28 January 2019

Race 1 - Belair Golf Course - Night OrienteeringRace 2 - Heathfield High School - AfternoonRace 2 - Heathfield High School - Afternoon (overall)Race 3 - Flinders University - MorningRace 3 - Flinders University - Morning (overall)Race 4 - Flinders University - AfternoonRace 4 - Flinders University - Afternoon (overall)Race 5 - Mt Barker Primary School - MorningRace 5 - Mt Barker Primary School - Morning (overall)

Classes: Show all | Open | Medium | Short | EOD M | EOD S

Medium

42 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Max GrivellTT S Tintookies Orienteers17:59
2Steve CooperYO S Yalanga Orienteers19:11+1:12
3Damian SpencerDR V Dandenong Ranges Orienteering19:13+1:14
4Brodie DobsonKeeffeYO S Yalanga Orienteers19:37+1:38
5Adrian UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering20:23+2:24
6Philip EelesSouthampton Orienteering Club20:44+2:45
7James LithgowGO N Garingal Orienteers21:25+3:26
8Fern HillyardWR S Wallaringa Orienteering Club21:27+3:28
9Zara SodenOH S Onkaparinga Hills Orienteering21:29+3:30
10David GeorgeTT S Tintookies Orienteers22:01+4:02
11Sophie ArthurMF V Melbourne Forest Racers23:04+5:05
12Ian GrivellTT S Tintookies Orienteers24:27+6:28
13Nigel DobsonYO S Yalanga Orienteers24:55+6:56
14Jemima LloydTT S Tintookies Orienteers25:38+7:39
15Trevor DimentTT S Tintookies Orienteers26:25+8:26
16Milla KeyMF V Melbourne Forest Racers26:27+8:28
17Robin UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering26:41+8:42
18Peter DalwoodDR V Dandenong Ranges Orienteering27:18+9:19
19Sandra AfnanYO S Yalanga Orienteers27:42+9:43
20Desmond NormanTJ S Tjuringa Orienteers28:03+10:04
21Harry WaterhouseTJ S Tjuringa Orienteers28:19+10:20
22Lucy BurleyYO S Yalanga Orienteers29:22+11:23
23Jeffrey DinningOH S Onkaparinga Hills Orienteering30:18+12:19
24Murray HannaBK V Bayside Kangaroos Orienteers30:19+12:20
25Clive ArthurTT S Tintookies Orienteers30:29+12:30
26Erica DimentTT S Tintookies Orienteers31:13+13:14
27Leila HendersonYO S Yalanga Orienteers32:27+14:28
28Jill CongediOH S Onkaparinga Hills Orienteering34:23+16:24
29Peter CuttenWR S Wallaringa Orienteering Club37:43+19:44
30Lan KellyTJ S Tjuringa Orienteers38:01+20:02
31Pamela KingDR V Dandenong Ranges Orienteering43:21+25:22
32Ana PenckYO S Yalanga Orienteers43:50+25:51
Finn FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Matilda FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Rhys FogartyOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Joaquín GinerWR S Wallaringa Orienteering Clubnot competing
James LloydTT S Tintookies Orienteersnot competing
Kate MarschallTT S Tintookies Orienteersnot competing
Sandra McKeanOH S Onkaparinga Hills Orienteeringnot competing
Dave NicolsonYO S Yalanga Orienteersnot competing
Ruth NicolsonYO S Yalanga Orienteersnot competing
Robert SmithTT S Tintookies Orienteersnot competing
Carolyn JacksonBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not start
Peter KreminskiWR S Wallaringa Orienteering Clubdid not start
Jim RussellBG V Bendigo Orienteersdid not start
Bill VandendoolBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.