Orienteering Australia

Official results for OY2 - Leyburn State Forest

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY2 - Leyburn State Forest
Organisers: Bullecourt Boulder Bounders / Orienteering Queensland
Date: Sunday 17 March 2019

BB Q

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emily ForsterEasy - 2.1km (13)29:4514:10
2Jaiden FidgeHa rd 2 - 6.2km (11)48:13+6:367:42
3Simeon BurrillHard 1 - 8.6km (16)1:05:10+4:597:38
3Eamon WalshVery Easy - 1.5km (10)30:00+13:1519:44
4James WoodingVery Easy - 1.5km (10)30:06+13:2119:48
5Trinity WellingEasy - 2.1km (13)33:23+3:3815:53
5Michael WalshVery Easy - 1.5km (10)31:37+14:5220:48
6Doug WilsonHard 4 - 3.4km (9)56:31+14:0516:28
8Xanthin LawsVery Easy - 1.5km (10)49:24+32:3932:30
9Cayleb FidgeHard 3 - 4.9km (18)1:15:34+23:1515:25
11Philip BurrillHard 3 - 4.9km (18)1:18:59+26:4016:07
13Kris PattersonHard 3 - 4.9km (18)1:21:35+29:1616:38
15Ken LawsHard 1 - 8.6km (16)2:22:02+1:21:5116:40
Ariona LawsEasy - 2.1km (13)mispunched
Lochlann HoganModerate 2 - 2.3km (6)mispunched
David FloodModerate 2 - 2.3km (6)mispunched
Marion BurrillHard 4 - 3.4km (9)mispunched

EN Q

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tony BryantHard 5 -2.7km (5)30:2011:29
1Joshua NewnesModerate 1 - 3.5km (11)32:369:30
3Sara GarbelliniModerate 1 - 3.5km (11)40:10+7:3411:42
4Dylan BryantModerate 1 - 3.5km (11)41:11+8:3512:00
4Samuel GarbelliniHa rd 2 - 6.2km (11)50:36+8:598:05
6Lucy PeljoModerate 1 - 3.5km (11)47:32+14:5613:51
6Krystal NeumannHard 1 - 8.6km (16)1:08:32+8:218:02
7Thomas GarbelliniHard 1 - 8.6km (16)1:15:20+15:098:50
8Alison BryantModerate 1 - 3.5km (11)1:03:57+31:2118:38
9Callum BryantVery Easy - 1.5km (10)49:43+32:5832:42
11Joseph GarbelliniHa rd 2 - 6.2km (11)2:03:47+1:22:1019:48
Miles BryantEasy - 2.1km (13)mispunched
Paul GarbelliniModerate 1 - 3.5km (11)mispunched

MT Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Kate RiseleyModerate 1 - 3.5km (11)1:15:07+42:3121:53
13Joel YoungHard 1 - 8.6km (16)1:45:55+45:4412:25

QLD

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Cooper MortonEasy - 2.1km (13)30:25+0:4014:29
2Lochlann HoganModerate 1 - 3.5km (11)38:56+6:2011:21
4Tomasina CalabroHard 3 - 4.9km (18)1:04:39+12:2013:11
4Declan CampbellEasy - 2.1km (13)32:49+3:0415:37
Will BarnesEasy - 2.1km (13)disqualified

RR Q

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alara WilliamVery Easy - 1.5km (10)16:4511:01
1Grant Eldridge HayesModerate 2 - 2.3km (6)1:18:5834:28
2Deb ReinbottModerate 2 - 2.3km (6)1:34:52+15:5441:25
2Alex VanzellaVery Easy - 1.5km (10)23:48+7:0315:39
2Julia GannonHard 3 - 4.9km (18)56:43+4:2411:34
2Alex GannonHard 5 -2.7km (5)45:09+14:4917:06
3Cassy ReinbottEasy - 2.1km (13)32:30+2:4515:28
3Grant ReinbottHa rd 2 - 6.2km (11)49:17+7:407:53
3Annette RogersHard 4 - 3.4km (9)45:56+3:3013:23
5Blake ReinbottHa rd 2 - 6.2km (11)51:37+10:008:15
5Ella RogersModerate 1 - 3.5km (11)42:02+9:2612:15
6William CoxHa rd 2 - 6.2km (11)1:11:11+29:3411:23
6Caelan WilliamsEasy - 2.1km (13)33:30+3:4515:57
6Emrys RogersVery Easy - 1.5km (10)34:22+17:3722:36
7Wim de JongHa rd 2 - 6.2km (11)1:13:11+31:3411:42
7Xanthe SchubertEasy - 2.1km (13)40:55+11:1019:29
7Tess Eldridge HayesVery Easy - 1.5km (10)44:41+27:5629:23
8Lisa de JongEasy - 2.1km (13)45:18+15:3321:34
8Ellie de JongHa rd 2 - 6.2km (11)1:13:37+32:0011:46
9Jack ReinbottModerate 1 - 3.5km (11)1:07:24+34:4819:39
9Riley de JongHard 1 - 8.6km (16)1:19:13+19:029:17
9Flynn Eldridge HayesEasy - 2.1km (13)48:50+19:0523:15
10Oliver SchubertHa rd 2 - 6.2km (11)1:29:57+48:2014:23
12Kevin McDougallHard 3 - 4.9km (18)1:19:09+26:5016:09
14Jess RogersHard 1 - 8.6km (16)2:09:04+1:08:5315:08
14Neil GannonHard 3 - 4.9km (18)1:23:51+31:3217:06
15Cameron WilliamsHard 3 - 4.9km (18)1:25:16+32:5717:24
17Nina GannonHard 3 - 4.9km (18)1:32:10+39:5118:48
Isabella CooperModerate 2 - 2.3km (6)mispunched
Matilda RogersVery Easy - 1.5km (10)mispunched
Laura de JongHard 3 - 4.9km (18)did not finish

SO Q

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ross McGinnisHard 3 - 4.9km (18)1:02:44+10:2512:48
6Trevor SauerHard 3 - 4.9km (18)1:08:41+16:2214:01
7Peter RussellHard 3 - 4.9km (18)1:14:41+22:2215:14

TF Q

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lorenzo CalabroHard 1 - 8.6km (16)1:00:117:03
2Reid MoranHard 4 - 3.4km (9)44:14+1:4812:53
3Judith HayHard 5 -2.7km (5)47:12+16:5217:52
3Julie FisherModerate 2 - 2.3km (6)2:04:18+45:2054:16
4Mark NemethHard 1 - 8.6km (16)1:05:36+5:257:41
5Tony Tavner-CornerHard 5 -2.7km (5)1:20:02+49:4230:18
7Chris NemethModerate 1 - 3.5km (11)50:42+18:0614:46
8Johanna Tavner-CornerHard 4 - 3.4km (9)1:21:20+38:5423:42
9Neil SimsonHa rd 2 - 6.2km (11)1:13:40+32:0311:47
Cate NemethEasy - 2.1km (13)mispunched

UG Q

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mikaela GrayHard 3 - 4.9km (18)52:1910:40
1Ryan GrayHa rd 2 - 6.2km (11)41:376:39
1Jacquie RandHard 4 - 3.4km (9)42:2612:22
2Daniel GrayHard 1 - 8.6km (16)1:01:38+1:277:14
4Frances PowellHard 4 - 3.4km (9)50:53+8:2714:50
4Joan SheldonHard 5 -2.7km (5)47:28+17:0817:58
5Greg ChatfieldHard 3 - 4.9km (18)1:06:40+14:2113:36
5Robin SpriggsHard 4 - 3.4km (9)56:15+13:4916:23
5Anatoly KulikovHard 1 - 8.6km (16)1:08:25+8:148:01
7Tom SchultsHard 4 - 3.4km (9)1:06:01+23:3519:14
8Meredith GrayHard 3 - 4.9km (18)1:15:01+22:4215:18
8James SheldonHard 1 - 8.6km (16)1:16:36+16:258:59
10Geraldine ChatfieldHard 3 - 4.9km (18)1:17:44+25:2515:51
10Nicholas BurridgeHard 1 - 8.6km (16)1:29:40+29:2910:31
11Anna SheldonHard 1 - 8.6km (16)1:32:22+32:1110:50
12Heid Therese WiestHard 1 - 8.6km (16)1:33:24+33:1310:57
16Juliana de NooyHard 3 - 4.9km (18)1:29:20+37:0118:13
18Murray PowellHard 3 - 4.9km (18)2:06:16+1:13:5725:46
Sebastien LhoteHard 1 - 8.6km (16)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.