Orienteering Australia

Official results for Amiens, west of Stanthorpe

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Amiens, west of Stanthorpe
Organiser: Bullecourt Boulder Bounders
Date: Sunday 14 July 2019

BB Q

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Chloe WainwrightModerate 2 - 2.4km (7)41:22+7:4417:14
2Rorey CharlesVery Easy - 1.8km (7)16:28+0:319:02
3Sam WainwrightVery Easy - 1.8km (7)18:48+2:5110:19
3Declan CampbellEasy - 2.5km (15)23:18+2:039:42
3Will BarnesModerate 2 - 2.4km (7)44:20+10:4218:28
4Riley WainwrightEasy - 2.5km (15)25:06+3:5110:27
4Scott WainwrightVery Easy - 1.8km (7)18:52+2:5510:21
4Sue CampbellModerate 2 - 2.4km (7)51:40+18:0221:31
5Simeon BurrillHard 1 - 5.9km (15)1:00:21+8:4310:10
5William WoodingVery Easy - 1.8km (7)36:29+20:3220:02
6Declan CampbellModerate 2 - 2.4km (7)55:51+22:1323:16
6Clare WoodingVery Easy - 1.8km (7)36:35+20:3820:06
7Kydan CharlesModerate 2 - 2.4km (7)56:19+22:4123:27
7Xanthin LawsVery Easy - 1.8km (7)36:46+20:4920:12
7Doug WilsonHard 3 - 3.1km (13)1:07:44+41:3722:21
8Ariona LawsEasy - 2.5km (15)37:09+15:5415:28
8Anne WilsonHard 3 - 3.1km (13)1:09:51+43:4423:03
9Saxon CharlesHard 2 - 4.7km (13)1:29:10+28:1318:53
9James WoodingEasy - 2.5km (15)45:44+24:2919:03
9Marion BurrillHard 3 - 3.1km (13)1:10:49+44:4223:22
12Monique ForsterEasy - 2.5km (15)1:01:41+40:2625:42
12Trinity WellingModerate 1 - 3.9km (17)1:29:19+41:5022:54
13Stuart WattHard 3 - 3.1km (13)1:44:14+1:18:0734:24
13Philip BurrillHard 2 - 4.7km (13)1:49:18+48:2123:09
13Ken LawsHard 1 - 5.9km (15)1:43:34+51:5617:27
13Bronwyn WellingModerate 1 - 3.9km (17)1:59:38+1:12:0930:40
13Gabi LawsEasy - 2.5km (15)1:06:28+45:1327:41
14Lyn & Jean Rowley & WileyEasy - 2.5km (15)1:27:26+1:06:1136:25
Glenn CampbellModerate 1 - 3.9km (17)mispunched

EN Q

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Joshua NewnesModerate 1 - 3.9km (17)49:09+1:4012:36
3Sara GarbelliniModerate 1 - 3.9km (17)51:46+4:1713:16
3Thomas GarbelliniHard 1 - 5.9km (15)53:17+1:398:59
5Adrian GarbelliniEasy - 2.5km (15)27:21+6:0611:23
7Samuel GarbelliniHard 1 - 5.9km (15)1:03:36+11:5810:43
7Paul GarbelliniModerate 1 - 3.9km (17)1:07:39+20:1017:20
11Indigo NewnesEasy - 2.5km (15)49:36+28:2120:40
14Josephine GarbelliniModerate 1 - 3.9km (17)2:01:22+1:13:5331:07
15Joseph GarbelliniHard 1 - 5.9km (15)2:10:06+1:18:2821:56

No club membership

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Neal JenkinsonModerate 2 - 2.4km (7)53:12+19:3422:10
8William GilmoreModerate 1 - 3.9km (17)1:07:46+20:1717:22
10Kurtis JenkinsonModerate 1 - 3.9km (17)1:27:47+40:1822:30
Alex JenkinsonEasy - 2.5km (15)mispunched

NT N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Peter MayHard 2 - 4.7km (13)1:16:19+15:2216:10

RR Q

33 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alexandra EdwardsEasy - 2.5km (15)21:158:51
1Jack ReinbottModerate 1 - 3.9km (17)47:2912:10
1Mali BrennanModerate 2 - 2.4km (7)33:3814:00
1Jack NeumannHard 1 - 5.9km (15)51:388:42
1Alara WilliamsVery Easy - 1.8km (7)15:578:45
2Blake ReinbottHard 1 - 5.9km (15)51:47+0:098:43
3Julia GannonHard 2 - 4.7km (13)1:06:06+5:0914:00
4Grant ReinbottHard 1 - 5.9km (15)53:29+1:519:01
4Ella RogersModerate 1 - 3.9km (17)52:15+4:4613:23
4Felicity CrosatoHard 3 - 3.1km (13)46:16+20:0915:16
5Gabriel SchubertModerate 1 - 3.9km (17)52:50+5:2113:32
5Rani BrennanHard 2 - 4.7km (13)1:17:55+16:5816:30
6Oliver SchubertHard 1 - 5.9km (15)1:03:09+11:3110:38
6Cam SchubertModerate 1 - 3.9km (17)55:39+8:1014:16
6Annette RogersHard 3 - 3.1km (13)1:07:11+41:0422:10
6Andrew BrennanHard 2 - 4.7km (13)1:20:38+19:4117:05
6Caelan WilliamsEasy - 2.5km (15)29:28+8:1312:16
7William BarnesEasy - 2.5km (15)30:30+9:1512:42
7Cameron WilliamsHard 2 - 4.7km (13)1:21:47+20:5017:19
8Nina GannonHard 2 - 4.7km (13)1:25:26+24:2918:06
9Jess RogersHard 1 - 5.9km (15)1:17:29+25:5113:03
9Lochlann HoganModerate 1 - 3.9km (17)1:22:33+35:0421:10
10Laura de JongHard 2 - 4.7km (13)1:33:11+32:1419:44
10Lisa de JongEasy - 2.5km (15)48:25+27:1020:10
10Ellie de JongHard 1 - 5.9km (15)1:19:10+27:3213:21
11William CoxHard 1 - 5.9km (15)1:25:03+33:2514:20
11Kiara MaddenModerate 1 - 3.9km (17)1:27:58+40:2922:33
11Nicole WilliamsHard 3 - 3.1km (13)1:14:06+47:5924:27
12Elliot MeelenHard 1 - 5.9km (15)1:34:20+42:4215:54
14Wim de JongHard 1 - 5.9km (15)1:43:56+52:1817:31
Eve TagueModerate 1 - 3.9km (17)mispunched
Valhsala NaiduModerate 1 - 3.9km (17)mispunched
Dave EdwardsModerate 1 - 3.9km (17)did not finish

SO Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Kathy PetrieHard 3 - 3.1km (13)1:11:33+45:2623:36
12Mark PetrieHard 2 - 4.7km (13)1:47:09+46:1222:42

TF Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jacqui RandHard 3 - 3.1km (13)1:02:18+36:1120:33
8Neil SimsonHard 1 - 5.9km (15)1:08:51+17:1311:36

UG Q

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Meredith GrayHard 2 - 4.7km (13)1:00:5712:54
1Ryan GrayHard 3 - 3.1km (13)26:078:37
2Brenton GrayHard 2 - 4.7km (13)1:04:14+3:1713:36
2Winnie OakhillHard 3 - 3.1km (13)33:36+7:2911:05
2Sam WainwrightEasy - 2.5km (15)22:06+0:519:12
3Mikaela GrayHard 3 - 3.1km (13)35:43+9:3611:47
11Su Yan TayHard 2 - 4.7km (13)1:39:02+38:0520:58
12Tom SchultsHard 3 - 3.1km (13)1:29:21+1:03:1429:29
Nicholas BurridgeHard 1 - 5.9km (15)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.