Orienteering Australia

Official results for BendiGo ToDay, sprint - BSE College

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: BendiGo ToDay
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 16 February 2019 - Sunday 17 February 2019

Sprint - BSE CollegeHagaby - Lockwood RangeHagaby - Lockwood Range (overall)

A 3.2 km and 10 km

23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Patrick JaffeMF V Melbourne Forest Racers13:43
2Brodie NankervisEV T Esk Valley Orienteering Club13:47+0:04
3Nathan LawsonMF V Melbourne Forest Racers14:23+0:40
4Simon UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering14:31+0:48
5Aston KeyMF V Melbourne Forest Racers14:47+1:04
6Kerrin RattrayMF V Melbourne Forest Racers15:13+1:30
7Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers15:39+1:56
8Jensen KeyMF V Melbourne Forest Racers15:50+2:07
9Todd NeveMF V Melbourne Forest Racers16:09+2:26
10Angus HainesOH S Onkaparinga Hills Orienteering16:21+2:38
11Aislinn PrendergastEU V Eureka Orienteers17:35+3:52
12Fredrik JohanssonMF V Melbourne Forest Racers17:56+4:13
13David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers18:31+4:48
14Bridget AndersonOH S Onkaparinga Hills Orienteering18:40+4:57
15Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering19:07+5:24
16Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers20:02+6:19
17Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club20:13+6:30
18Asha SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering20:26+6:43
19Ilka BarrBG V Bendigo Orienteers20:54+7:11
20Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers21:34+7:51
21Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club21:53+8:10
22Blair TrewinYV V Yarra Valley Orienteering Club22:08+8:25
23Jenny CasanovaWR S Wallaringa Orienteering Club24:21+10:38
William DaveyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Natasha KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Warren KeyMF V Melbourne Forest Racersdid not start
Belinda LawfordAO A Abominable O-Men ACTdid not start

B 2.4 km and 6 km

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers13:26
2Martin SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering13:41+0:15
3Tim HatleyBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:16+0:50
4Clare BrownridgeBG V Bendigo Orienteers15:07+1:41
5Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers15:17+1:51
6Jenny BourneEU V Eureka Orienteers16:11+2:45
7Serryn EenjesBG V Bendigo Orienteers16:40+3:14
8Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers16:53+3:27
9Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers17:16+3:50
9Rodney PhillipsMF V Melbourne Forest Racers17:16+3:50
11Beth JackelOV/No club Orienteering Victoria17:36+4:10
12Matt JackelOV/No club Orienteering Victoria17:38+4:12
13Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering17:46+4:20
14Paul PrudhoeCC N Central Coast Orienteers17:52+4:26
15Adrian UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering18:00+4:34
16Neil BarrBG V Bendigo Orienteers18:04+4:38
17Janine SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering18:13+4:47
18Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers18:15+4:49
19Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering18:28+5:02
20Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers18:40+5:14
21Don CherryBG V Bendigo Orienteers18:44+5:18
22Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering18:52+5:26
23Louise HallBG V Bendigo Orienteers19:36+6:10
24Dennis MewsBK V Bayside Kangaroos Orienteers19:54+6:28
25Kate FrancisMF V Melbourne Forest Racers20:20+6:54
26Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers20:24+6:58
27Julie FrancisMF V Melbourne Forest Racers20:25+6:59
28Robin UppillOH S Onkaparinga Hills Orienteering20:39+7:13
29Stuart McWilliamDR V Dandenong Ranges Orienteering21:05+7:39
30Sue KeyMF V Melbourne Forest Racers21:16+7:50
31Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers21:21+7:55
32Prue DobbinBK V Bayside Kangaroos Orienteers22:50+9:24
33Peter YeatesDR V Dandenong Ranges Orienteering23:17+9:51
34Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club25:21+11:55
35Peter SearleBG V Bendigo Orienteers25:41+12:15
Bill JonesRR A Red Roos ACTmispunched
David JaffeMF V Melbourne Forest Racersdid not start

C 1.6 km and 4 km

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Luke FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers9:44
2Lachlan FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers10:33+0:49
3Julia PrudhoeCC N Central Coast Orienteers13:45+4:01
4Joshua FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers14:14+4:30
5Ruth GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club16:41+6:57
6David GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club18:56+9:12
7Elizabeth HatleyBK V Bayside Kangaroos Orienteers20:26+10:42
8Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers20:31+10:47
9Ilze YeatesDR V Dandenong Ranges Orienteering22:47+13:03
10Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers23:23+13:39
11Pat MewsBK V Bayside Kangaroos Orienteers24:36+14:52

Please report errors in the result list to the organiser.