Orienteering Australia

Official results for Trevallyn - Launceston Autumn Twilight Series #2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Trevallyn - Launceston Autumn Twilight Series #2
Organiser: Esk Valley
Date: Wednesday 20 February 2019

Course 1

4 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Katya 35:097:59
2Carlin WhiteEsk Valley35:48+0:398:08
3Arabella PhillipsEsk Valley38:06+2:578:39
4Simon PhillipsEsk Valley39:16+4:078:55
5Euan BestEsk Valley40:23+5:149:10
6Riley KerrEsk Valley45:28+10:1910:19
7Chris SchulzEsk Valley48:16+13:0710:58
8John CumminsEsk Valley49:08+13:5911:09
9Christine BrownEsk Valley51:25+16:1611:41
10Eleanor McLeanEsk Valley54:08+18:5912:18
11Dirk NankervisEsk Valley54:53+19:4412:28
Paul PacqueESK VALLEYmispunched
Kseniamispunched

Course 2

3 225 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bailey Fisher24:117:29
2Phil Best28:41+4:308:53
3Sussan BestESK VALLEY29:59+5:489:17
4Will Radford31:11+7:009:40
5Harrison Gerrard34:17+10:0610:37
6Paul LeFevreESK VALLEY35:53+11:4211:07
7Brea PearceESK VALLEY37:46+13:3511:42
8Rod BissettPATHFINDERS38:13+14:0211:51
9Sophie BestESK VALLEY38:32+14:2111:56
10Lynnda Coffey46:15+22:0414:20
11Jo-Anne BissettPATHFINDERS55:19+31:0817:09
12Scott Jones1:01:29+37:1819:03
13Felix Darby1:39:21+1:15:1030:48
Oceane Ford and Katherine Polandmispunched
Azura Wittdid not finish

Course 3

2 450 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Russell KerrEsk Valley22:018:59
2Logan Kerr25:55+3:5410:34
3Imogen Williams33:23+11:2213:37
4Evan WilliamsCasual Members Tas33:25+11:2413:38
5Jasmine Axman-Friend34:01+12:0013:53
6Natalie Bevis35:48+13:4714:36
7Haydyn Bevis35:49+13:4814:37
8Tracey Orr36:13+14:1214:46
9Dominic Brierley36:26+14:2514:52
10Nicole BryanAustralopers36:59+14:5815:05
11Chloe Axman-Friend39:36+17:3516:09
12Sarah Axman-FriendCASUAL MEMBERS TAS39:37+17:3616:10
13Tamsyn Brock40:09+18:0816:23
14Ilanna Mcdougal and Ava Conn40:14+18:1316:25
15Elli James41:34+19:3316:57
16Henry Hannay44:00+21:5917:57
17Ron BriggsEsk Valley46:57+24:5619:09
18Kylie Butler54:06+32:0522:04
19Adelaide White56:53+34:5223:13
20John BrockEsk Valley1:09:05+47:0428:11
Nick Croninmispunched
Anabelle HawthorneESK VALLEYmispunched

Walkers

3 225 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kathryn FlemingESK VALLEY48:0914:55
2Bridget Brown1:09:00+20:5121:23
Colin SmithCASUAL MEMBERS TASmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.