Orienteering Australia

Official results for Trevallyn - Launceston Autumn Twilight Series #2

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Trevallyn - Launceston Autumn Twilight Series #2
Organiser: Esk Valley
Date: Wednesday 20 February 2019

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Katya Course 1 (13)35:097:59

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
KseniaCourse 1 (13)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Bailey FisherCourse 2 (14)24:117:29

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Phil BestCourse 2 (14)28:41+4:308:53

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Will RadfordCourse 2 (14)31:11+7:009:40

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Harrison GerrardCourse 2 (14)34:17+10:0610:37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Lynnda CoffeyCourse 2 (14)46:15+22:0414:20

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Scott JonesCourse 2 (14)1:01:29+37:1819:03

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Felix DarbyCourse 2 (14)1:39:21+1:15:1030:48

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Oceane Ford and Katherine PolandCourse 2 (14)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Azura WittCourse 2 (14)did not finish

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Logan KerrCourse 3 (22)25:55+3:5410:34

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Imogen WilliamsCourse 3 (22)33:23+11:2213:37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jasmine Axman-FriendCourse 3 (22)34:01+12:0013:53

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Natalie BevisCourse 3 (22)35:48+13:4714:36

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Haydyn BevisCourse 3 (22)35:49+13:4814:37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tracey OrrCourse 3 (22)36:13+14:1214:46

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Dominic BrierleyCourse 3 (22)36:26+14:2514:52

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Chloe Axman-FriendCourse 3 (22)39:36+17:3516:09

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tamsyn BrockCourse 3 (22)40:09+18:0816:23

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Ilanna Mcdougal and Ava ConnCourse 3 (22)40:14+18:1316:25

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Elli JamesCourse 3 (22)41:34+19:3316:57

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Henry HannayCourse 3 (22)44:00+21:5917:57

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Kylie ButlerCourse 3 (22)54:06+32:0522:04

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Adelaide WhiteCourse 3 (22)56:53+34:5223:13

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nick CroninCourse 3 (22)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Bridget BrownWalkers (3)1:09:00+20:5121:23

Australopers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Nicole BryanCourse 3 (22)36:59+14:5815:05

Casual Members Tas

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Evan WilliamsCourse 3 (22)33:25+11:2413:38
12Sarah Axman-FriendCourse 3 (22)39:37+17:3616:10
Colin SmithWalkers (3)mispunched

Esk Valley

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kathryn FlemingWalkers (3)48:0914:55
1Russell KerrCourse 3 (22)22:018:59
2Carlin WhiteCourse 1 (13)35:48+0:398:08
3Sussan BestCourse 2 (14)29:59+5:489:17
3Arabella PhillipsCourse 1 (13)38:06+2:578:39
4Simon PhillipsCourse 1 (13)39:16+4:078:55
5Euan BestCourse 1 (13)40:23+5:149:10
6Paul LeFevreCourse 2 (14)35:53+11:4211:07
6Riley KerrCourse 1 (13)45:28+10:1910:19
7Chris SchulzCourse 1 (13)48:16+13:0710:58
7Brea PearceCourse 2 (14)37:46+13:3511:42
8John CumminsCourse 1 (13)49:08+13:5911:09
9Sophie BestCourse 2 (14)38:32+14:2111:56
9Christine BrownCourse 1 (13)51:25+16:1611:41
10Eleanor McLeanCourse 1 (13)54:08+18:5912:18
11Dirk NankervisCourse 1 (13)54:53+19:4412:28
17Ron BriggsCourse 3 (22)46:57+24:5619:09
20John BrockCourse 3 (22)1:09:05+47:0428:11
Paul PacqueCourse 1 (13)mispunched
Anabelle HawthorneCourse 3 (22)mispunched

PATHFINDERS

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Rod BissettCourse 2 (14)38:13+14:0211:51
11Jo-Anne BissettCourse 2 (14)55:19+31:0817:09

Please report errors in the result list to the organiser.