Orienteering Australia

Official results for Trevallyn - Northern Tas Schools Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Trevallyn - Northern Tas Schools Championships
Organiser: Esk Valley
Date: Friday 29 March 2019

Primary B

1 550 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant EliRiverside PS11:137:14
2Taylor BaileyRiverside PS13:17+2:048:34
3Thurm AidenRiverside PS15:25+4:129:56
4Bakes ChloeSummerdale PS19:10+7:5712:21
4Grey MackenzieSummerdale PS19:10+7:5712:21
6Colgrave ZaneSummerdale PS23:54+12:4115:25
7Layton OscarSummerdale PS24:04+12:5115:31
8Young HudsonYoungtown PS28:28+17:1518:21
8Freestone LucasYoungtown PS28:28+17:1518:21
10Walker PoppyRiverside PS37:21+26:0824:05
10Hardcastle RubyRiverside PS37:21+26:0824:05
12Keegan AddisonYoungtown PS38:49+27:3625:02
12Bosworth MatildaYoungtown PS38:49+27:3625:02
14McCullagh JadeRiverside PS39:43+28:3025:37
14Rose HollyRiverside PS39:43+28:3025:37
16West MitchellRiverside PS41:42+30:2926:54
17Maxwell MeganYoungtown PS53:03+41:5034:13
18Mountney MontannaYoungtown PS53:39+42:2634:36
Clarke AshleyYoungtown PSmispunched

Grades 7/8B

2 125 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Schipp EmilyLCGS31:0914:39
2Nwaba IfeyinwaLCGS31:12+0:0314:40
3Brown PatrickProspect HS1:01:56+30:4729:08
4Plumbridge TylerProspect HS1:01:59+30:5029:10

M 10A

1 550 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Duncan ArjWest Launceston PS21:1813:44

M 12A

2 125 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Best EuanRiverside PS11:285:23
2Kerr LoganSummerdale PS17:22+5:548:10
3Nicholson NedInvermay PS22:37+11:0910:38
4Crawford WilliamInvermay PS24:04+12:3611:19
5Williams EvanInvermay PS28:01+16:3313:11
6Rawnsley RoccoInvermay PS29:04+17:3613:40
7Venn Colby MacInvermay PS37:50+26:2217:48
8Austin LachlanInvermay PS38:58+27:3018:20

M 13A

2 725 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cassidy AlexProspect HS1:04:4623:46
2Vimpany JoshLCGS1:07:42+2:5624:50

M 14A

2 725 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kerr RileyProspect HS28:2910:27
2Radford WillLCGS39:20+10:5114:26
3Gerrard HarrisonLCGS42:45+14:1615:41

M 16A

4 525 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cummins JohnSt Patricks College1:11:5615:53

M Open

4 525 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fisher BayleyLCGS1:28:1419:29

W 12A

2 125 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Conn AvaLCGS23:5111:13
2Fitzallen BlaiseInvermay PS26:42+2:5112:33
3Burns EdieInvermay PS30:08+6:1714:10

W 13A

2 725 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1McDougall IlannaLCGS47:1917:21
2Hawthorne AnabelleRiverside HS1:06:11+18:5224:17
3Howard LilyLCGS1:20:32+33:1329:33
Duncan ChloeRiverside HSmispunched

W 14A

2 725 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Best SophieLCGS45:4316:46
Richardson KieiraLCGSmispunched

W 15A

2 725 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Poland KathrynLCGS49:1418:04
2Ferguson MayaBurnie HS55:30+6:1620:22

W Open

4 525 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1McLean EleanorLCGS53:3911:51

Please report errors in the result list to the organiser.