Orienteering Australia

Official results for BOSS Season 2019/2020 Event 2 Wyee Point

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: BOSS Season 2019/2020 Event 2 Wyee Point
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 10 November 2019

LineScoreWomen

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carolyn MatthewsNC N321:15:03
2Nicole HaighBF N301:16:53
3Sally-Anne HendersonNC N251:17:01
4Diana CharltonNC N121:16:19

LineScoreMen

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tim DomanNC N421:16:10
2Steven TodkillNC N421:17:28
3Andrew HaighNC N351:17:19
4Andrew PowerNC N351:19:20
5Robert VincentNC N311:12:27
6Robert PrenticeNC N291:14:07
7Klinton NeirinckxNone291:20:58
8Geoff TodkillNC N281:15:53
9Derrick CantNone261:16:38
10Ant NolanUR N261:17:21
11Malcolm RobertsNC N231:22:47
12Peter MorrisonNC N201:02:34
13Matt BaconNC N191:14:49
14Ori GudesUR N191:21:10
15Brett MooreNone121:18:57
16Rob McGeeNone121:18:59
17Martin CousinsGO N121:27:59
18Tim BradleyNC N111:15:34
19Warren QuiltyNC N81:18:13
20Jonathan NolanUR N646:30

LineScoreEMob

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Greg BaconNC N411:11:53
2Michael RoylanceBF N171:18:27
3Tim HackneyNC N111:23:11

AllScoreWomen

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol PearceNC N281:08:17
2Catherine BradstreetNC N251:12:41
3Samantha HoweNC N241:20:07
4Frances WilsonNone221:13:35
5Ginaya DunnNC N201:13:07
6Margaret PeelNC N181:21:52
7Lynda HewsonNC N111:18:44

AllScoreMen

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Marcus LeeNC N391:14:36
2Caleb TaplinNone341:21:17
3Rudi LandsiedelNC N321:11:20
4Greigor ScottNC N321:13:31
5Greg NewtonNone311:07:41
6Rob LanghamNC N311:10:56
7Jason West and Robin FarmerNone311:13:17
8Stuart MooreNone301:17:11
9Harry Carter and Ian GrahamNone281:09:21
10Paul YoumanNone281:11:25
11Robert LewinNC N271:09:14
12Graeme TaplinNC N271:24:29
13Greg Garland and Greg WrightNone251:16:36
14Tim TewNC N231:16:01
15Ian GrayNone221:13:19
16Peter CharltonNC N221:29:40
17Marcus BellNone201:11:41
18Chris van LintNone201:13:53
19Drew GarnettNone201:27:24
20Rikki McConley and Toby BennettNone191:13:01
21Ethan CainsNone181:16:14
22Aaron WilliamsNone171:16:14
23Geoff CainsNone171:17:32
24David McAuleyNone161:16:28
25Paul and Dale Graham and Michelle AshtonNone161:18:05
26Stephen and Jake MasonNone131:04:23
27Denis LyonsNC N111:09:12
28Nicole Sellin and Blake McDonaldNone111:10:15

AllScoreEMob

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graham FowlerNC N371:12:00
2Graeme OddyNC N281:06:05
3Bruce GrahamNone281:09:46
4Andrea HackneyNC N201:01:34

Please report errors in the result list to the organiser.