Orienteering Australia

Official results for BOSS Season 2019/2020 Event 3 Hawkemount South

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: BOSS Season 2019/2020 Event 3 Hawkemount South
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 8 December 2019

LineScoreWomen

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Carolyn MatthewsNC.N4211:15:08
2Diana CharltonNC.N1801:06:56
3Tanya ClarkNC.N641:18:42

LineScoreMen

21 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Tim DomanNC.N5301:07:34
2Hamish MackieBF.N5101:13:49
3Malcolm RobertsNC.N4611:15:16
4Andrew PowerNC.N4311:15:20
5Michael Ridley-SmithGO.N4221:16:58
6Robert VincentNC.N4011:15:06
7Peter MorrisonNC.N3901:12:49
8Derrick CantNC.N3911:15:22
9Geoff TodkillNC.N3831:17:22
10Ori GudesUR.N3831:17:36 Download route in GPX format
11Ant NolanUR.N3701:11:05
12Martin CousinsGO.N3621:16:34
13Shane TrotterNC.N3201:11:21
14Tim BradleyNC.N3001:14:46
15Alf RichardsonNC.N2901:14:21
16Rob McGeeNC.N2701:12:36
17Brett MooreNC.N2701:12:38
18Chris ThompsonNC.N2701:12:44
19Andrew GilbettNC.N2741:18:36
20Robert PrenticeNC.N14047:10
Bob MontgomeryNC.N120did not finish

LineScoreEMob

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Greg BaconNC.N4901:06:01

AllScoreWomen

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Amanda MackieBF.N4501:12:39
2Nichole DeanNC.N3701:14:03
3Ginaya DunnNC.N3711:15:15
4Salme FullerNC.N3601:12:18
5Catherine BradstreetNC.N2911:15:31
6Lynda HewsonNC.N2701:11:51
7Margaret PeelNC.N2431:17:06
8Pamela MontgomeryNC.N1121:16:32

AllScoreMen

38 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Rudi LandsiedelNC.N5001:10:14
2Rob LanghamNC.N4901:14:51
3Graeme TaplinNC.N4701:09:33
4Greigor ScottNC.N4501:08:48
5Marcus LeeNC.N4401:03:43
6Chris Van LintNC.N4201:10:34
7Michael HalmyBN.N4101:06:57 Download route in GPX format
8Greg Garland and Greg WrightNC.N4101:08:16
9Tim TewNC.N4101:11:03
10Greg NewtonNC.N4101:11:43
11Rodney ParkinBN.N4101:11:54
12Robert LewinNC.N4111:15:53
13Cooper HorleyGO.N4121:16:52
14Caleb TaplinNC.N3901:14:53
15Peter CharltonNC.N3801:01:43
16Ryan PuklowskiNC.N3801:12:16
17Glenn DisalviaNC.N3801:12:17
18Andrew KillenNC.N3701:12:02
19Michael O'Sullivan and Simon McDonellNC.N3601:13:47
20Drew GarnettNC.N3201:01:51
21Warren QuiltyNC.N3201:10:12
22Ian Graham and Harry CarterNC.N3221:16:57
23Jacqui and Shane MackleyNC.N3101:14:31
24Marg and Rob CookNC.N2901:10:13
25Byron Hughes and Cameron RobsonNC.N2911:15:18
26Denis LyonsNC.N2701:10:34
27Greg Mellissa and Sinead MullalyNC.N2701:14:09
28Paul Ann-Maree Cadence and Aiva CampbellNC.N2501:13:53
29Dale and Paul Graham and Michelle AshtonNC.N2521:16:15
30Nicole Sellin and Blake McDonaldNC.N2301:10:59
31Ethan CainsNC.N2101:05:42
32Brayden Lawson Jason Yasmin WestNC.N2111:15:42
33Geoff CainsNC.N2001:06:52
34Dominik KorenNC.N18052:37
35Matt Sarah and Elijah BaconNC.N1731:17:02
36Toby Bennett and Rikki McConkeyNC.N1641:18:22
37Sam BaileyNC.N9221:36:36
Glenn BurgessNC.N413not competing

AllScoreEMob

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Tim HackneyNC.N4401:13:19
2Graham FowlerNC.N3901:13:12
3Bruce GrahamNC.N2681:22:23
4Andrea HackneyNC.N1601:10:48

Please report errors in the result list to the organiser.