Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Monash

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Monash
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 4 March 2019

A: Men

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin DentRR-A32:45
2Matt ShadwellNo club membership36:40
3Graham FifieldRR-A41:55
4Matthew PurcellGS-A43:42
5Tate NeedhamRR-A43:47
6Broderick MatthewsNo club membership44:35
7David ClarkeNo club membership45:21
8Jonathan RicksRR-A47:25
9Vosta ZverinaNo club membership56:18
10Jonathan MillerBS-A57:15
11Peter AntcliffBS-A1:01:24
12Scott McTaggartNo club membership1:02:11

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Natalie ShadwellNo club membership52:29

A: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jen BrightNo club membership58:25
1Bron SparkesNo club membership58:25

B: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Peter BrownNo club membership43:59
2Greg LanePO-A44:23
3Andrew Cumming ThomPO-A53:01
4Eric WainwrightRR-A55:29
5Cameron CurryNo club membership58:17
6Garry FryRR-A59:08
7David BaussmannNo club membership1:05:18
8Maurice PattenRR-Adid not finish

B: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jess SchmittNo club membership47:42
1Amelia WaltonNo club membership47:42

C: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Geoff WoodPO-A39:05
2Paul ArcherNo club membership47:48
3Bryant AllenPO-A48:48
4Jim WhiteNo club membership51:35

C: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susanne HarryssonBS-A39:42
2Freya WilsonNo club membership40:12
3Mary BullockBS-A45:28
4Elizabeth DunbarPO-A52:25
5Rosemarie EdwardsWE-A1:07:10

C: Teams

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Family 1 CrockerNo club membership46:08
1Family 2 CrockerNo club membership46:08
2Ameus CockerillNo club membership1:02:25
2Josh CockerillNo club membership1:02:25
2Max CockerillNo club membership1:02:25

D: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alan ThompsonRR-A39:58
2John SuominenWE-A44:14

D: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Louise RoseRR-A51:10
2Susan ArcherNo club membership111:03:08

D: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris BowlerNo club membership43:23
1Grace BowlerNo club membership43:23

PowerWalk: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A17-0.51:01:10
2Craig GeorgeNo club membership1659:15
3Michael BurtRR-A1559:32
4Geoff BarkerNo club membership121:00:53
5William MuscatNo club membership1152:17
6John HardingPO-A954:38
7Hermann WehnerWE-A7-21:04:58
8Mick SaundersNo club membership11-7.51:15:00

PowerWalk: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Pat MiethkePO-A1255:58
2Parissa PoulisNo club membership121:00:05
3Monika ShortNo club membership121:00:53

PowerWalk: Teams

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol MastersNo club membership1356:58
1Luke StevensonNo club membership1356:58
2Kerrie CowanBS-A131:00:20
2Sue McDonaldNo club membership131:00:20
3Glenn MuscatNo club membership955:15
3Laura MuscatNo club membership955:15
4Isaac McawleyNo club membership454:04
4Jess McawleyNo club membership454:04

Please report errors in the result list to the organiser.