Orienteering Australia

Official results for SOS Macarthur - Bringelly

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Macarthur - Bringelly
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 23 February 2019

Long Line Open

2 900 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alastair GeorgeBFN13:58
2Angus SheddenSHN15:57
3Craig Roach16:43
4Ruth SheddenSHN22:12
5Belinda KinnealyWHN22:19
6Rob PrenticeNCN24:04
7Ben CumminsSHN24:29
8Melanie ChristieURN26:19
9Helen GolderSHN29:09
10Kristie CarrollSHN29:57
11Constance ValaisWHN31:10
12Michele JacksonSHN34:55
13Elizabeth LewisSHN34:57
14Dick OgilvieURN35:08
15Ben Rudd35:41
16Peter MeyerSHN36:13
17Titus MurraySHN46:52
Miriam MeischkeSHNmispunched

Long Line High School

2 900 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Angus LeungGON21:40
2Nat CarrollSHN26:24
3Martine ValaisWHN26:33
4Aurelie ValaisWHN30:13
5Gideon MeischkeSHN32:00
6Sharmine Rudd37:05
7Breanna Dewson38:46
8Eva Kramer46:27
9Lily Kramer50:22
10Mya DiMascio50:42
Ben ZidsSHNmispunched
Don MurraySHNmispunched

Long Line Primary

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ben Lepre28:46
2Eve MurraySHN50:01
Aiden DiMasciomispunched
Rory SheddenSHNmispunched

Short Line Open

1 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Craig Roach9:23
2Barbara DawsonGON17:44
3Sarah CumminsSHN18:33
4Dave LottyURN25:15
5Maureen OgilvieURN27:13
6Sheralyn Rudd40:33
7Don & Carole Rankin44:50
8Susan HealyURN45:24
9Janet Cummins55:46

Short Line High School

1 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ben ZidsSHN12:57
2Eva Kramer20:21
3Jessica McAleer23:40
4Charlotte and Samantha Nash24:33
5Angel Meischke32:52
Mya DiMasciomispunched
Lilly Kramermispunched

Short Line Primary

1 600 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Benjamin Lepre15:30
2Sophie McAleer 15:54
3Rory SheddenSHN20:45
4Levi Brain22:16
5Kaelynn Brain22:23
6Jaemon Brain22:29
7Daniel ZidsSHN24:30
8Francis MeischkeSHN24:45
9Ailie CarrollSHN27:15
10Ollie Lepre27:51
11Abbey ZidsSHN27:57
12Andrew Keafs41:24
13Mariah & Veronica Dos Santos42:57
14Isabelle Bennett45:18
Gabrielle Bennettmispunched

Score Open

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Coralie Jackson35017:11

Score High School

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ben ZidsSHN3506:25
2Eva Kramer35011:17
3Breanna Dewson33016:58
4Sharmaine Rudd33016:59
5Jessica McAleer32019:13

Score Primary

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Benjamin Lepre3509:40
2Aiden DiMascio35011:13
3Daniel ZidsSHN35012:24
4Rory SheddenSHN35012:49
5Kaelynn Brain35015:41
6Sophie McAleer35020:35
7Abbey ZidsSHN3407:50
8Jaemon Brain34016:11
9Levi Brain3209:52
10George Rudd31049:39
11Orlando Lepre30022:14
12Abbey ZidsSHN29010:18
13Euan SheddenSHN28016:43

Please report errors in the result list to the organiser.