Orienteering Australia

Official results for SOS Macarthur - Camden South

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Macarthur - Camden South
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 16 March 2019

Long Line Open

2 900 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Angus SheddenSHN15:54
2Shane DoyleURN17:17
3Craig RoachSHN17:33
4Peter AnnettsGON18:07
5Barbara HillGON18:18
6Sarah Righetti18:39
7James Righetti20:13
8Tony HillGON20:23
9Robert PrenticeNCN22:26
10Melissa AnnettsGON22:55
11Jim MackayURN23:31
12Ben CumminsSHN23:44
13Ruth SheddenSHN23:56
14Helen GolderSHN24:36
15Garry StewartSHN27:23
16Kristie CarrollSHN28:51
17Terry MurphyURN32:08
18Sandra StewartSHN32:30
19Peter MeyerSHN34:23
20Ben Johnson39:34
John McGannSHNmispunched

Long Line High School

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON17:25
2Selwyn SweeneyWHN19:46
3Serena DoyleURN21:02

Long Line Primary

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Abbey ZidsSHN28:35
2Finlay Horne35:32
3Miles Brooks35:46
Harvey Steadmispunched

Short Line Open

1 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Angus SheddenSHN8:44
2Dean WilliamsonSHN9:04
3Craig RoachSHN10:07
4Sandra StewartSHN16:23
5Elizabeth LewisSHN19:24
6Sarah CumminsSHN21:06
7Tom Moore22:25
8Janet Cummins31:38
John McGannSHNmispunched
Flossie Wilkinsonmispunched
Shane DoyleURNmispunched
Helen GolderSHNmispunched

Short Line High School

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON8:52
2Serena DoyleURN11:20

Short Line Primary

1 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ryan White17:03
2Abbey ZidsSHN18:31
3Zoe White18:36
4Myles Brooks19:07
5Daniel ZidsSHN19:57
6Finlay Horne24:30
7Brianna & Caleb Gillen26:25
8Benni Bowyer27:12
9Lucy Bowyer27:14
10Abigail Dicks28:41
11Keean & Marbecc Webb34:29
Hamish Foremanmispunched

Score Open

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1John McGannSHN3508:13

Score Primary

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Abbey ZidsSHN35011:05
2Daniel ZidsSHN35011:23
3Ryan White35013:08
4Zoe White35016:34
5Sophie Jess Cummins35032:08
6Lilli + Fletcher Reid33025:45
7Abigail Dicks33030:02
8Benni Bowyer32025:07
9Hamish Foreman30013:50
9Dante Lombardo30013:50
11Hamish Foreman30019:23
12Lacey Horne30025:58
13Lucy Bowyer28022:48
14Euan SheddenSHN27021:26

Please report errors in the result list to the organiser.