Orienteering Australia

Official results for SOS Macarthur - Campbelltown

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Macarthur - Campbelltown
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 23 March 2019

Long Line Open

3 600 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alastair GeorgeBFN23:15
2Angus SheddenSHN28:33
3Craig RoachSHN29:00
4Sarah Righetti30:27
5Dean WilliamsonSHN30:37
6Emily Sorensen32:14
7Shane DoyleURN32:18
8Barbara HillGON32:24
9Nicola BlatchfordNCN32:26
10Peter AnnettsGON34:11
11Mark ShinglerBFN34:20
12Tony HillGON34:44
13James Righetti36:46
14Robert PrenticeNCN39:07
15John McGannSHN39:29
16Jim MackayURN39:34
17Ruth SheddenSHN41:09
18Ben CumminsSHN43:02
19Stephan WagnerSHN45:02
20Ben Johnson47:17
21Helen GolderSHN48:08
22Ellis LeungGON48:16
23Garry StewartSHN49:11
24Kristie CarrollSHN55:18
25Sandra StewartSHN56:24
26Dick OgilvieURN57:41
27Helen MurphyURN59:00
28Peter MeyerSHN59:09
29Elizabeth LewisSHN1:04:21
30Terry MurphyURN1:05:02
31Dave LottyURN1:10:23
Andrew LumsdenBFNmispunched
Adam HorleyGONmispunched
Russell BlatchfordIKNmispunched

Long Line High School

3 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON29:20
2Angus LeungGON30:58
3Niamh CassarWHN32:44
4Cooper HorleyGON34:11
5Nea ShinglerBFN36:27
6Andra LeungGON43:03
7Nat CarrollSHN51:17
8Serena DoyleURN1:05:29
Martine ValaisWHNmispunched

Long Line Primary

3 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
Isabelle Bennettdid not finish

Short Line Open

1 900 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Craig RoachSHN13:28
2Adam HorleyGON16:38
3Helen GolderSHN19:11
4John McGannSHN19:45
5Ed Hannah19:53
6Ellis LeungGON20:27
7Robert SprySHN24:04
8Constance ValaisWHN24:30
9Amani Kazeyolo25:14
10Ron PallasURN35:48
11Louise BrooksSHN48:22
Susan HealyURNmispunched
Janet Cumminsmispunched
Angus SheddenSHNmispunched

Short Line High School

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON13:52
2Cooper HorleyGON14:25
3Ben ZidsSHN22:28

Short Line Primary

1 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Channing Whary26:33
2Euan SheddenSHN26:55
3Ethan Keats36:58
4Daniel ZidsSHN38:55
5Rory SheddenSHN39:38
6Ailie CarrollSHN40:37
7Stevan Simic46:09
8Tristan Gardiner46:11
9Hadley Whary50:00
10Sullivan Whary1:00:43
11Channing Whary1:00:46
12William Keats1:06:20
13James Phythian1:26:21

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1John McGannSHN35017:39
2Cavanagh family35037:53
3Louise BrooksSHN33023:56

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Cooper HorleyGON3508:42
2Aurelie ValaisWHN34015:19

Score Primary

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dante Lambordo35025:38
2Hamish Foreman35025:40
3Abbey ZidsSHN35027:03
4Sophie CumminsSHN35043:24

Please report errors in the result list to the organiser.