Orienteering Australia

Official results for Mervyn Rd, Geham

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Mervyn Rd, Geham
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 24 March 2019

Very Easy 1.8km

1 790 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Will BarnesNo club membership15:548:52
2Caitlyn GarrattRR Q20:02+4:0811:11
3kate RattrayNo club membership20:06+4:1211:13
4Matilda RogersRR Q20:29+4:3511:26
5Emrys RogersRR Q20:39+4:4511:32
6Yuri HenningNo club membership20:52+4:5811:39
7Klim HenningNo club membership20:54+5:0011:40
8Joerg HenningNo club membership20:58+5:0411:42
9Xanthin LawsBB Q21:16+5:2211:52
10Caitlin LoaderRR Q22:45+6:5112:42
11Saxon RichterRR Q23:13+7:1912:58
12Toby DeanNo club membership23:19+7:2513:01
13Pru RattrayNo club membership23:35+7:4113:10
14Ben GarrattRR Q23:49+7:5513:18
15Lukus DeanNo club membership24:44+8:5013:49
16Abigail GarrattRR Q25:37+9:4314:18
17Zaxchry LesterNo club membership31:37+15:4317:39
18Josh HowmanNo club membership31:57+16:0317:50
19Kate HenningNo club membership35:59+20:0520:06
20Skye HenningNo club membership36:03+20:0920:08
21Isabel HowmanNo club membership44:30+28:3624:51
22Deborah HowmanNo club membership44:32+28:3824:52
Heath HowmanNo club membershipmispunched
Sara LoaderRR Qmispunched

Easy 2.2km

2 190 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alysha CammNo club membership21:309:49
2Xanthe SchubertRR Q24:23+2:5311:08
3Josie Stevenson-HileyNo club membership26:15+4:4511:59
4Eric LovellRR Q26:40+5:1012:10
5Mia SandellNo club membership29:42+8:1213:33
6Kari BrennanRR Q31:44+10:1414:29
7Alex WrightRR Q32:45+11:1514:57
8Ariona LawsBB Q36:00+14:3016:26
9Jacob SykesNo club membership42:44+21:1419:30
10Bailey SykesNo club membership43:04+21:3419:39
11Elizabeth BunyoungNo club membership44:30+23:0020:19
12John BunyoungNo club membership44:31+23:0120:19
13Deborah LoaderRR Q48:54+27:2422:19
14Annette KrugerNo club membership49:17+27:4722:30
15Lauren AdcockNo club membership49:18+27:4822:30
16Tyla ParkerNo club membership51:11+29:4123:22
17Emily ForsterBB Q52:10+30:4023:49
18Sophie CasagrandeNo club membership56:20+34:5025:43
19Isabella CasaGrandeNo club membership56:48+35:1825:56

Moderate 2 2.7km

3 050 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Georgia WatersNo club membership34:3311:19
2Callum BellNo club membership37:32+2:5912:18
3Bella CooperRR Q42:30+7:5713:56
4John ParkerNo club membership45:53+11:2015:02
5Sophie WalkerNo club membership53:28+18:5517:31

Moderate 1 3.8km

3 810 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sean Lindsay-HolleyRR Q1:11:0418:39
2Gabriel SchubertRR Q1:42:05+31:0126:47
3Scott LoaderRR Q1:58:11+47:0731:01
Trinity WellingBB Qdid not finish

Hard 3 2.5km

2 740 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Maxine LovellRR Q40:3114:47
2Danielle RichterRR Q47:22+6:5117:17
3Yolande CaveBB Q54:04+13:3319:43

Hard 2 4.1km

3 890 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rani BrennanRR Q42:1610:51
2Andrew BrennanRR Q50:14+7:5812:54
3Nina GannonRR Q53:54+11:3813:51

Hard 1 6.0km

5 970 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jaiden FidgeBB Q47:297:57
2Julia GannonRR Q54:52+7:239:11
3Jess RogersRR Q54:53+7:249:11
4Ken LawsBB Q1:02:01+14:3210:23
5Wim de JongRR Q1:05:01+17:3210:53
6Cam SchubertRR Q1:07:24+19:5511:17

Please report errors in the result list to the organiser.